CNN Prima News Roman Knap

Roman Knap

Výpis příspěvků ke štítku „Roman Knap“

Mlejnka prověřují jeho vlastní podřízení. To je nepřípustné, říká bývalý šéf rozvědky

12. srpna 2022 11:45

Bývalý ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Karel Randák říká, že pokud se potvrdí, že současný šéf úřadu Petr Mlejnek měl styky s obviněným podnikatelem Michalem Redlem, měl by ihned odstoupit. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Kromě toho se podivuje nad situací, když Mlejnka v rámci jeho snahy získat vyšší stupeň bezpečnostní prověrky na „přísně tajné“ prošetřují právě lidé z ÚZSI, čili jeho vlastní podřízení. Randák navíc dodal, že podle něj se role této rozvědky v Česku přeceňuje.

Ředitel pošty odejde z funkce. Důvodem prý není schůzka s obviněným v pražské kauze

20. června 2022 11:44

Generální ředitel České pošty Roman Knap odejde z čela státního podniku ke konci září. Důvodem podle něj není schůzka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Knap to řekl novinářům po pondělním jednání s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Rakušan chce na místo v čele státního podniku vypsat výběrové řízení. Sedmačtyřicetiletý Knap řídil poštu od roku 2018.

Rakušan rezignovat nehodlá. Za schůzku s Redlem ale chystá konec šéfa České pošty

19. června 2022 13:03

Za schůzku se zadrženým podnikatelem Michalem Redlem skončí generální ředitel České pošty Roman Knap. V České televizi to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Sám kvůli kauze, která se dotýká nyní již bývalého náměstka primátora Petra Hlubučka a kvůli které rezignoval také ministr školství Petr Gazdík, končit ve vedení resortu nehodlá. Změna podle něj zapadá do plánu změn v managementu státního podniku.

Vánoční dárky doručíme včas, slibuje šéf České pošty. A vysvětluje, jak se podnik rozdělí

24. listopadu 2021 07:54

Aby Česká pošta fungovala skutečně efektivně, musí být jasně vidět, kde vznikají ztráty a která část byznysu je zisková. „Do jejího čela jsem nastupoval s tím, že se musí změnit z úřadu na fungující podnik,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS generální ředitel České pošty Roman Knap. Proč loni vytvořila obří ztrátu? Proč se podnik rozdělí na dva subjekty? A jak je Česká pošta připravena na předvánoční nápor?

Nikoho neokrádáme, tvrdí šéf České pošty. Mají brát řidiči z různých krajů stejný plat?

23. listopadu 2021 07:04

Česká pošta má kvalitně a spravedlivě nastavený systém odměňování svých zaměstnanců. Kauza řidiče z Olomouce, který se soudně domáhá stejné mzdy, jako mají jeho kolegové v Praze, ještě není uzavřená. „Cílem není nikoho obrat o peníze nebo hrát nějaké kličky. Jde o zásadní věc, která musí být důkladně dořešena,“ řekl CNN Prima NEWS generální ředitel České pošty Roman Knap. Podle něho musí být celý případ důkladně dořešen.

Koronavirus stál Českou poštu 750 milionů. Propustí stovky zaměstnanců

26. listopadu 2020 14:04

Českou poštu stálo zajištění služeb během epidemie koronaviru 750 milionů korun navíc. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požádá premiéra Andreje Babiše (ANO) a ministryni Alenu Schillerovou (za ANO) pro podnik o státní kompenzaci. Pošta k březnu propustí asi 1 500 lidí, z toho bude 700 pošťáků z provozu. Nabídne jim v rámci rekvalifikace 400 nových míst v přepravě balíků.

Kauza doručovatelky propuštěné kvůli rouškám. Jak její příběh pokračuje?

21. září 2020 22:43

Příběh z pošty v Mníšku pod Brdy, kde kvůli upozornění na nesprávné zacházení při balení roušek a respirátorů přišla o práci jedna z doručovatelek, ze zpráv CNN Prima NEWS už znáte. Vedení pošty ale trvá na tom, že pobočka v Mníšku pod Brdy nepochybila, když se ženou ukončila spolupráci. Náš redaktor se za paní Podkonickou vydal znovu, aby jí sdělil stanovisko vedení pošty a závěry Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).