CNN Prima News Roman Knap

Roman Knap

Výpis příspěvků ke štítku „Roman Knap“

Knap zvažuje znovu kandidovat na šéfa České pošty. Jak bude podnik šetřit?

V následujících letech se bude muset Česká pošta vyrovnat s řadou velkých výzev a zatím není jasné, zda se tak stane za vedení současného generálního ředitele Romana Knapa. Ten před blížícím se výběrovým řízením v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS uvedl, že zvažuje opětovnou kandidaturu. „Byla by to manažerská výzva,“ řekl. Prozradil také, jak podnik bojuje s vysokými cenami energií.

Mlejnka prověřují jeho vlastní podřízení. To je nepřípustné, říká bývalý šéf rozvědky

Bývalý ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Karel Randák říká, že pokud se potvrdí, že současný šéf úřadu Petr Mlejnek měl styky s obviněným podnikatelem Michalem Redlem, měl by ihned odstoupit. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Kromě toho se podivuje nad situací, když Mlejnka v rámci jeho snahy získat vyšší stupeň bezpečnostní prověrky na „přísně tajné“ prošetřují právě lidé z ÚZSI, čili jeho vlastní podřízení. Randák navíc dodal, že podle něj se role této rozvědky v Česku přeceňuje.

Ředitel pošty odejde z funkce. Důvodem prý není schůzka s obviněným v pražské kauze

Generální ředitel České pošty Roman Knap odejde z čela státního podniku ke konci září. Důvodem podle něj není schůzka s obviněným lobbistou Michalem Redlem. Knap to řekl novinářům po pondělním jednání s ministrem vnitra Vítem Rakušanem (STAN). Rakušan chce na místo v čele státního podniku vypsat výběrové řízení. Sedmačtyřicetiletý Knap řídil poštu od roku 2018.

Rakušan rezignovat nehodlá. Za schůzku s Redlem ale chystá konec šéfa České pošty

Za schůzku se zadrženým podnikatelem Michalem Redlem skončí generální ředitel České pošty Roman Knap. V České televizi to řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Sám kvůli kauze, která se dotýká nyní již bývalého náměstka primátora Petra Hlubučka a kvůli které rezignoval také ministr školství Petr Gazdík, končit ve vedení resortu nehodlá. Změna podle něj zapadá do plánu změn v managementu státního podniku.

Vánoční dárky doručíme včas, slibuje šéf České pošty. A vysvětluje, jak se podnik rozdělí

Aby Česká pošta fungovala skutečně efektivně, musí být jasně vidět, kde vznikají ztráty a která část byznysu je zisková. „Do jejího čela jsem nastupoval s tím, že se musí změnit z úřadu na fungující podnik,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS generální ředitel České pošty Roman Knap. Proč loni vytvořila obří ztrátu? Proč se podnik rozdělí na dva subjekty? A jak je Česká pošta připravena na předvánoční nápor?

Nikoho neokrádáme, tvrdí šéf České pošty. Mají brát řidiči z různých krajů stejný plat?

Česká pošta má kvalitně a spravedlivě nastavený systém odměňování svých zaměstnanců. Kauza řidiče z Olomouce, který se soudně domáhá stejné mzdy, jako mají jeho kolegové v Praze, ještě není uzavřená. „Cílem není nikoho obrat o peníze nebo hrát nějaké kličky. Jde o zásadní věc, která musí být důkladně dořešena,“ řekl CNN Prima NEWS generální ředitel České pošty Roman Knap. Podle něho musí být celý případ důkladně dořešen.