CNN Prima News Roman Kreuziger

Roman Kreuziger

Výpis příspěvků ke štítku „Roman Kreuziger“

Zákon o předjíždění pomáhá, míní Kreuziger. Upozornil na hlavní důvody nehod aut s cyklisty

20. září 2022 09:24

Na napjatý vztah mezi motoristy a cyklisty upozorňuje nová reklamní kampaň BESIP. Ta se zaměřuje na vzájemný respekt na silnicích. Profesionální cyklista Roman Kreuziger ve vysílání CNN Prima NEWS vysvětlil, proč dochází k tragickým nehodám. Podle něj pomohlo snížit jejich počet i nové pravidlo o předjíždění, které nařizuje dodržet rozestup jeden a půl metru.

Už jsem připravený to zabalit, říkal si Hirt, pak oslnil na Giru. Mluvil i o šampusu

3. června 2022 13:34

I když se český národ v předchozích týdnech soustředil především na hokejový šampionát, velkou radost mu mohl dělat i svět cyklistiky. Jan Hirt exceloval na slavném Giru d'Italia, na výsluní se dostal především díky triumfu v královské etapě. Třítýdenní závod zakončil na celkovém šestém místě a stal se prvním Čechem v elitní desítce Grand Tour po šesti letech. Hrdina z cyklistického sedla byl hostem pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Kreuziger ukončil kariéru, bude ředitelem. Depresi necítím, nudit se nebudu, říká

15. října 2021 10:36

Roman Kreuziger, jeden z nejvýraznějších českých cyklistiků uplynulých let, ukončil kariéru. 35letý rodák z Moravské Třebové se specializoval zejména na etapové závody, na nejslavnějším z nich – Tour de France – skončil v roce 2013 na pátém místě. Mezi jeho výsledky také vyniká vítězství na akci Kolem Švýcarska nebo druhé místo z jednodenní klasiky Amstel Gold Race. Z cyklistiky neodchází úplně, bude sportovním ředitelem ve stáji Bahrain Victorious.

V oblíbeném parku v Plzni padne 70 stromů kvůli novostavbě. Místní se bouří a žalují město

17. září 2021 19:50

Na 70 zdravých stromů v plzeňském Borském parku má padnout kvůli stavbě nového bytového domu. Zastupitelstvo města dalo souhlas k prodeji pozemku developerovi. Tomu teď chybí už jen získat stavební povolení a může se stavbou začít. Obyvatelé této jižní plzeňské čtvrti se ale bouří. Sepsali petici a padla už i žaloba.

Kreuziger nechtěl nadále zůstávat v nejistotě. Cyklista míří do druhodivizního týmu

18. listopadu 2020 10:49

Dlouhá léta působil v týmech, které spadaly do elitní kategorie World Tour. 34letý cyklista Roman Kreuziger naposledy jezdil za jihoafrickou stáj NTT, jenže nebylo jasné, zda se majiteli ekipy podaří sehnat nového sponzora pro další ročník. V nejistotě nechtěl žít český závodník dlouho, a tak se dohodl s druhodivizním týmem z Ruska Gazprom-RusVelo.

Životní triumf českého hrdiny. Dosáhl jsem snu, uvedl Černý po skvostné jízdě na Giru

24. října 2020 13:09

Vše začalo chaotickým ránem. Cyklisté nechtěli podstoupit nejdelší etapu v itineráři Gira d´Italia v plném rozsahu. Polovinu trasy tak absolvovali v autobusech, šlapali jen posledních 124 kilometrů. Atypické podmínky dokonale sedly českému závodníkovi Josefu Černému. Na konci propršeného dne byl sladký triumf – jeho první vítězství na závodě Grand Tour. „Nemám slov,“ uvedl k obřímu úspěchu 27letý jezdec. Pak ze sebe přece jen po fantastickém výkonu dostal více.

Tour de Prima vyhrál moderátor Počasí Miloš Dvořák, nejlepší mezi ženami byla Soňa Porupková

4. září 2020 07:15
Aktualizováno

Svět žije cyklistickým závodem Tour de France, který se s dvouměsíčním zpožděním přeci jen koná. I páteční Nový den se zaměřil na cyklistiku, a to dost netradičně. Přímo ve studiu se konal Prima cyklistický závod, do kterého se zapojili zajímaví hosté. Celkovým vítězem se nakonec stal moderátor Počasí Miloš Dvořák, nejrychlejší ženou pak byla moderátorka Nového dne Soňa Porupková.