CNN Prima News rostliny

rostliny

Výpis příspěvků ke štítku „rostliny“

Česká rajčata do 24h od sklizně v prodejnách Kaufland

22. listopadu 2022 16:59

Nejchutnější rajčata jsou ta čerstvě sklizená. A právě taková už přes dva roky na pulty Kauflandu posílá pěstitel Lukáš Rázl pod značkou Naše rajče. „Je skvělé, že Kaufland spolupracuje s lokálními dodavateli, kteří produkují poctivou českou zeleninu. Díky tomu mohou mít zákazníci dnes utržené rajče v obchodě do 24 hodin,“ uvedl Rázl, jehož dva skleníky v Tušimicích u Kadaně zajišťují úrodu nepřetržitě. Navíc jsou ekologické, protože využívají odpadové teplo, dešťovou vodu a přírodní opylování rostlin.

Pátrání po dosud neobjevených rostlinách v Botanické zahradě

18. října 2022 10:30

Člověk by řekl, že na naší planetě už toho není moc, co bychom neobjevili. Přesto se odhaduje, že na Zemi roste zhruba padesát tisíc rostlin, které zůstávají nejen nepojmenované, ale hlavně neobjevené. Právě pátrání po nových druzích flóry patří k vědeckým činnostem, kterými se zabývá Botanická zahrada v Praze. Dělat to může mimo jiné i díky spolupráci se silnými partnery. Mezi nimi je například společnost Hyundai.

Dříve vojenské území, dnes chránění jeleni a zubři. Taková je rezervace na Rokycansku

21. srpna 2022 14:12

Zubři, divocí exmoorští koně, laně, jeleni, ale i vzácné rostliny a obojživelníci. To vše je k vidění v areálu bývalého vojenského cvičiště, dnešní přírodní rezervaci v Rokycanech. Speciální péči zvířata nevyžadují – nesmí se vůbec dokrmovat, člověk jim zajistí pouze dostatek vody a minerálů. Oboru najdete na jižním okraji Rokycan v místech, kde se dřív proháněli tanky a vojáci.

Potěšte všechny své smysly. Správné ingredience udělají radost vám i přírodě

16. června 2022 09:28

Mnoho z nás často přemýšlí o tom, odkud pocházejí potraviny na našem stole. Pokud můžeme, v případě ovoce a zeleniny preferujeme produkty ekologického zemědělství či z menších farem. Jsou zdravější, ekologičtější a podporují lokální producenty. Přemýšleli jste ale někdy, jaké suroviny se používají při výrobě dalších potravin, jako je například zmrzlina?

Netrhejte vzácné rostliny, apeluje kambodžská vláda. U žen jsou populární díky tvaru

22. května 2022 15:42

Kambodžská vláda žádá veřejnost, aby přestala trhat vzácné masožravé rostliny. Stalo se tak poté, co se na internetu objevilo video několika žen, které s natrhanými rostlinami pózují. Některé láčkovky totiž při pohledu z určitého úhlu připomínají lidský penis. To je sice podle odborníků pro fotografie atraktivní, ale bezohledné nakládání s těmito rostlinami může vést k jejich vyhynutí.

Světové unikum v Milovicích: Divocí koně nebo bájní zubři velebí krajinu

15. května 2022 15:33

Bývalý vojenský výcvikový prostor Milovice, který se nachází mezi městy Milovice a Benátky nad Jizerou, je novým domovem pro stáda zubrů, divokých koní a praturů. Návštěvníci tak mohou v dnešní moderní době vidět tři klíčové druhy velkých kopytníků jako první na světě. Dopady zvířat na pestrost krajiny se ověřily natolik, že se šíří i do dalších částí republiky.