CNN Prima News rozpad

rozpad

Výpis příspěvků ke štítku „rozpad“

Orbán kritizuje EU: Sankcemi se střílí do nohy, brzy se rozpadne. Česko má podle něj problém

19. září 2022 21:12

Maďarský premiér Viktor Orbán si myslí, že se do roku 2030 Evropská unie rozpadne. Naopak věří, že budoucnost je v silnějším propojení států V4, tedy Maďarska, Česka, Slovenska a Polska. Prohlásil to během projevu při setkání své strany Fidesz, píše na webu Svobodná Evropa. Jednání politiků bylo sice neveřejné, stanice ale mluvila s několika účastníky.

Idylce je konec. Tenistka Hingisová se odstěhovala od manžela i s dcerou, vysvětlila proč

20. srpna 2022 10:31

Legendární tenistka Martina Hingisová přišla s nečekanou zprávou. Její druhé manželství se rozpadlo. Po čtyřech letech od pohádkové svatby se z města Zug odstěhovala i s dcerou Liou do bytu u Curyšského jezera. Přiznala, že jak ona, tak manžel Harry Leemann mají jiné cíle a plány. Přesto si přeje, aby se sportovní lékař na výchově jejich dcery nadále podílel.

Rozdrobené Rusko? Po válce na Ukrajině mohou vzniknout desítky nových států

8. srpna 2022 20:16

Ruský prezident Vladimir Putin se na Ukrajině pokouší rozšířit území své federace, ale brzy by místo toho mohl řešit opačné problémy. Do hry totiž vstupuje otázka, zda se mu vůbec podaří udržet současné území Ruské federace. Ta je totiž tvořená řadou různých nesourodých národů, které by čím dál více mohly začít projevovat separatistické tendence. Ruská opozice v Praze navíc před časem představila návrh konkrétní „dekolonizace“ Ruska. Podle nich by současnou Ruskou federaci zvládly nahradit desítky nových států.

ANALÝZA: Slovenská vláda stojí před rozpadem. Vaz jí láme souboj dvou egoistů

9. července 2022 09:27

Slovenská vláda se potácí v další krizi. Lídr koaliční strany Svoboda a Solidarita (SaS) a ministr hospodářství Richard Sulík oznámil, že jeho partaj ke konci srpna kabinet opustí. Stanovil si však podmínku, za které by SaS zůstala – konec ministra financí a předsedy nejsilnějšího hnutí OLaNO Igora Matoviče. Právě dlouhotrvající rivalita těchto dvou politiků je hlavním důvodem, proč je aktuální vládnoucí koalice jako na trní. Naopak opoziční strany v čele s expremiérem Robertem Ficem si můžou mnout ruce. Co nynější ultimátum znamená?

Jeden z největších ledovců v Antarktidě by se mohl brzy rozpadnout. Hrozí rychlé tání

14. prosince 2021 07:53

Plovoucí část jednoho z největších ledovců v Antarktidě nazvaného Thwaites by se mohla v příštích pěti až deseti letech „rozpadnout jako čelní sklo od auta“. Varují před tím američtí a britští vědci, kteří ledovec o velikosti Floridy dlouhodobě studují. V takovém případě by mohly dosud bezpečně zadržované pevninské části ledovce ztratit svou oporu a začít sklouzávat do oceánu, čímž by zrychlilo zvyšování celosvětové hladiny moří.

Manažer Schumachera o osudné nehodě: Udělal jsem chybu, po které mě vymazali ze života

24. srpna 2021 15:23

Willi Weber, manažer legendy formule 1 Michaela Schumachera, po sedmi a půl letech od jeho úrazu při lyžování s tragickými následky přiznal, že tehdy udělal zásadní chybu. Tím, že neskočil do soukromého letadla a okamžitě nepřiletěl do francouzského Grenoblu, kde lékaři bojovali o život sedminásobného mistra světa, prý „zničil“ dvacetiletý vztah. A Schumacherova manželka Corinna s ním dodnes nepromluvila.