reklama

Rozpadlou dodávku přepásal muž kurtou. Před policisty chtěl utéct

Policejní hlídka se minulý týden nestačila divit, když kolem ní projela u Turkovic na Chrudimsku dodávka. Aby se červené auto nerozpadlo, měl ho řidič přepásané napínacím popruhem, chyběla značka a boční okénko. Není tedy divu, že chtěl hlídce následně utéct.

reklama

Řidič, kterého hlídka spatřila u Turkovic na Chrudimsku, byl vynalézavý. Místo zámku dveří auta použil kurtu, aby mu za jízdy dveře neupadly. Policisté prý nevěřili vlastním očím, když kolem nich projela rozpadající se dodávka, ze které doslova lezla sláma a seno. Technický stav rozhodně neodpovídal předpisům. Scházela také výplň bočního okénka. Muž v dodávce měl tak nejspíše zajištěné lepší odvětrávání, protože dodávka byla určena pro zvířata.

K tématu

„Nákladní prostor byl stažený kurtami k tomu, aby nebylo možné otevřít dveře. Řidič uvedl, že vozidlo používá k přepravě dobytka,“ uvedla k případu mluvčí krajských policistů Eva Maturová. Doplnila, že muž chtěl po zastavení auta, kterým zablokoval ulici, utéct. Nepochodil, už po pár metrech skončil v policejních poutech. Když se ho hlídka ptala, proč utíkal, odpověděl, že to byla rada od kamarádů, kteří tušili, že na silnici s tímto vozem nemá vůbec co dělat.

Policisté navíc zjistili, že muž nemá řidičský průkaz. Od hlídky chtěl také zjistit, jestli je pro něj výhodnější, když podstoupí dechovou zkoušku. Nakonec ji ale odmítl. Ve správním řízení teď může dostat pokutu až 50 tisíc korun.

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama