CNN Prima News Rwanda

Rwanda

Výpis příspěvků ke štítku „Rwanda“

Brutální mučení, žádná lidskost. Poznejte nejhorší věznice světa, kde smrt je vysvobozením

Trest smrti, v lepším případě doživotí za mřížemi. Takové vyhlídky má nyní žena z Ostravy, která měla na dovolené v Tunisku zavraždit svého manžela. Ačkoli by si nejspíš trest raději odpykala v přívětivější české věznici, vždy může být hůř. Na světě jsou mnohem brutálnější zařízení, kde je mučení a nelidské zacházení s odsouzenými na denním pořádku. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila jejich přehled, včetně přiblížení surových praktik nejen tamních dozorců.

Chceme si vybudovat renomé. Rozhodně nejedeme poznávat, hájil Rakušan cestu do Afriky

Rozhodně nejedeme do Afriky poznávat, chceme vybudovat renomé České republiky a posilovat pozici EU v tomto regionu. Novinářům to před odletem na kbelském letišti řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Ten se ve čtvrtek ráno vydal na desetidenní zahraniční cestu, při níž navštíví postupně Senegal, Ghanu a Rwandu. Doprovázet ho budou lékaři i podnikatelská delegace. Podle Rakušana budou hlavní náplní programu humanitární projekty. Mezi další agendy má patřit migrace, bezpečnost i byznys.

Předčasné Vánoce ve Dvoře Králové. V tamní zoo se narodilo mládě ohroženého nosorožce

V Safari Parku Dvůr Králové nad Labem se 13. prosince narodilo nosorožec dvourohého černého východního poddruhu, který je ohrožen vyhynutím. Nové mládě je samice a jde o druhý tamní letošní přírůstek. Prvním byl v březnu sameček, který dostal jméno Kyjev. V úterý to řekla mluvčí zoo Zuzana Boučková. Dvorský safari park patří k největším a nejúspěšnějším chovatelům nosorožců na světě.

Karel III. se bude chovat neformálně. Nastanou změny v královské rodině, myslí si experti

Karel III. se bude snažit spojovat britskou veřejnost a nebude komentovat politické dění, míní bývalý šéf hradního protokolu Miroslav Sklenář. Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík se zase domnívá, že nový britský panovník může opustit Buckinghamský palác a že se bude chovat více neformálně než jeho matka Alžběta II. Pokud by král skutečně využíval palác jen ceremoniálně, šlo by o velkou revoluci. Zaznělo to ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

Tisíc migrantů za jediný den. Do Británie se valí rekordní počty nelegálních přistěhovalců

Do Británie v sobotu za jediný den doplulo přes Lamanšský průliv téměř 1 000 migrantů ve 20 lodích. Čísla zveřejnilo britské ministerstvo obrany, a potvrdilo tak dlouhodobý trend. Počet migrantů, kterým se do Británie podařilo dostat nelegální cestou po moři, letos bude rekordní – odhaduje se, že dosáhne dvojnásobku oproti loňskému roku, kdy jich průliv překročilo 28 500. Napsal o tom server Sky News.

Kontroverzní opatření. Migranti dostanou sledovací náramky, zvažuje britská vláda

Uprchlíci budou dostávat sledovací elektronické náramky, aby se během azylového procesu nepokoušeli zmizet a museli se pravidelně hlásit úřadům. Toto kontroverzní opatření chce na zkoušku zavést Velká Británie. Vláda premiéra Borise Johnsona chce dát náramky všem, kteří zvolili „nebezpečný nebo zbytečný“ způsob cesty do Spojeného království. Proti tomuto kroku se vyrojila nemalá vlna nevole. Odpůrci upozorňují, že britský kabinet staví migranty na úroveň zločinců.

Deportační let s uprchlíky do Rwandy byl zrušen. Plán měl princ Charles označit za otřesný

Let, jímž chtěla Británie deportovat do Rwandy první migranty, kteří přišli do Spojeného království nelegálně, byl zrušen. Stalo se tak poté, co se běženců zastal Evropský soud pro lidská práva, informovala agentura Reuters s odvoláním na britský vládní zdroj. Princ Charles v soukromí podle některých britských médií označil vládní plán na deportaci za otřesný, země však od něj ustoupit nechce.

Britská vláda chce posílat migranty do Rwandy. Je to vyděračská politika, zní z opozice

Aktualizováno

Britská vláda ve čtvrtek oznámila dohodu se Rwandou, na jejímž základě má africká země za desítky milionů liber přijímat migranty z různých zemí zadržené po příchodu do Spojeného království. Plán ohlášený v čase, kdy k britským břehům míří čím dál víc běženců, pomůže podle kabinetu premiéra Borise Johnsona v boji proti převaděčům. Opozice i organizace hájící práva uprchlíků mechanismus odsuzují jako pomýlený a krutý, vzhledem k historii porušování lidských práv v malé africké zemi.