CNN Prima News Rwanda

Rwanda

Výpis příspěvků ke štítku „Rwanda“

Karel III. se bude chovat neformálně. Nastanou změny v královské rodině, myslí si experti

12. září 2022 15:19

Karel III. se bude snažit spojovat britskou veřejnost a nebude komentovat politické dění, míní bývalý šéf hradního protokolu Miroslav Sklenář. Šéfredaktor Britských listů Jan Čulík se zase domnívá, že nový britský panovník může opustit Buckinghamský palác a že se bude chovat více neformálně než jeho matka Alžběta II. Pokud by král skutečně využíval palác jen ceremoniálně, šlo by o velkou revoluci. Zaznělo to ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

Tisíc migrantů za jediný den. Do Británie se valí rekordní počty nelegálních přistěhovalců

5. září 2022 07:17

Do Británie v sobotu za jediný den doplulo přes Lamanšský průliv téměř 1 000 migrantů ve 20 lodích. Čísla zveřejnilo britské ministerstvo obrany, a potvrdilo tak dlouhodobý trend. Počet migrantů, kterým se do Británie podařilo dostat nelegální cestou po moři, letos bude rekordní – odhaduje se, že dosáhne dvojnásobku oproti loňskému roku, kdy jich průliv překročilo 28 500. Napsal o tom server Sky News.

Kontroverzní opatření. Migranti dostanou sledovací náramky, zvažuje britská vláda

19. června 2022 07:08

Uprchlíci budou dostávat sledovací elektronické náramky, aby se během azylového procesu nepokoušeli zmizet a museli se pravidelně hlásit úřadům. Toto kontroverzní opatření chce na zkoušku zavést Velká Británie. Vláda premiéra Borise Johnsona chce dát náramky všem, kteří zvolili „nebezpečný nebo zbytečný“ způsob cesty do Spojeného království. Proti tomuto kroku se vyrojila nemalá vlna nevole. Odpůrci upozorňují, že britský kabinet staví migranty na úroveň zločinců.

Deportační let s uprchlíky do Rwandy byl zrušen. Plán měl princ Charles označit za otřesný

15. června 2022 09:10

Let, jímž chtěla Británie deportovat do Rwandy první migranty, kteří přišli do Spojeného království nelegálně, byl zrušen. Stalo se tak poté, co se běženců zastal Evropský soud pro lidská práva, informovala agentura Reuters s odvoláním na britský vládní zdroj. Princ Charles v soukromí podle některých britských médií označil vládní plán na deportaci za otřesný, země však od něj ustoupit nechce.

Britská vláda chce posílat migranty do Rwandy. Je to vyděračská politika, zní z opozice

14. dubna 2022 13:18
Aktualizováno

Britská vláda ve čtvrtek oznámila dohodu se Rwandou, na jejímž základě má africká země za desítky milionů liber přijímat migranty z různých zemí zadržené po příchodu do Spojeného království. Plán ohlášený v čase, kdy k britským břehům míří čím dál víc běženců, pomůže podle kabinetu premiéra Borise Johnsona v boji proti převaděčům. Opozice i organizace hájící práva uprchlíků mechanismus odsuzují jako pomýlený a krutý, vzhledem k historii porušování lidských práv v malé africké zemi.

Pytlácké pasti mrzačí v Africe stovky slonů denně. Video zachycuje záchranu mláděte

27. září 2021 07:58

Záchrana sloního mláděte. Právě takové video v pátek umístila organizace Sheldrick Wildlife Trust na svůj Twitter, na kterém doktor Poghon a jeho tým z mobilní veterinární jednotky pomáhají slůněti. To se chytilo do pytlácké pasti poblíž řeky Tana v oblasti Ndera ve Rwandě. Na videozáznamu lze vidět, že zvíře není schopné vymanit kotník z těsné smyčky lana, která je připevněna na kůlu v zemi.

Hrdina filmu Hotel Rwanda zachránil stovky lidí. Teď má jít do vězení za terorismus

21. září 2021 11:32

Na 25 let poslal rwandský soud do vězení Paula Rusesabaginu, jehož činy byly inspirací pro známý hollywoodský snímek Hotel Rwanda. Soudci ho shledali vinným z terorismu. Podle Rusesabaginovy dcery a právníka jednal soud na přání rwandského prezidenta Paula Kagameho, kterého byl Rusesabagina výrazným kritikem. Nad férovostí soudu vyjádřily pochybnosti i USA a Belgie, rwandská vláda rozsudek přivítala.

Rwanďan ve Francii zavraždil kněze. V hledáčku policie je už kvůli požáru katedrály

9. srpna 2021 16:43

Ve vesnici Saint-Laurent-sur-Sèvre poblíž francouzského Nantes v pondělí ráno objevili tělo katolického kněze, který se stal obětí vraždy. Pravděpodobný pachatel trestného činu, rwandský občan, který žije ve Francii již několik let, se přišel sám udat na policejní stanici v nedaleké obci a byl zadržen. Podle prokuratury vražda nejspíše neměla teroristický motiv, informovala tisková agentura AFP.