reklama
CNN Prima News samoživitelé

samoživitelé

Výpis příspěvků ke štítku „samoživitelé“

Samoživitelky čekají od října na vyplacení ošetřovného. OSVČ podpora státu nestačí

13. února 2021 10:27

Za dobu koronavirové pandemie se finanční situace samoživitelek rapidně zhoršila. Podle zakladatelky neziskové organizace Klub svobodných matek Dany Pavlouskové, se od podzimu 80 procent žádostí o pomoc týkají především nákladů na bydlení. Samoživitelky, které pracují jako osoby výdělečně činné (OSVČ), navíc již od října čekají na vyplacení ošetřovného.

Máme sotva na máslo, vzkazují Schillerové samoživitelky. Polovina se topí v dluzích

14. září 2020 14:02

Po více než týdnu mezi maminkami samoživitelkami stále rezonují slova šéfky státní kasy Aleny Schillerové (za ANO) o tom, že řada z nich žije sama jen proto, aby dosáhla na dávky. Samoživitelky ministryni vzkazují, že to není pravda a leckdy nemají ani na máslo. Z průzkumu programu Vaše výživné navíc vyplynulo, že kvůli koronavirové krizi se zadlužila zhruba polovina samoživitelů a samoživitelek.

Kodyšová: Samoživitelky měly víc smůly než jiní. Klást jim to za vinu je zbabělé

4. září 2020 23:03

Výrok ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO), že „některé rodičovské páry žijí odděleně kvůli tomu, aby dosáhly na různé dávky“, pobouřil nejednu samoživitelku, nejednoho samoživitele i organizace, které jim pomáhají. „Na jednu stranu můžeme říct, že je to populismus před volbami, samoživitelky ale skutečně jsou stigmatizovaná skupina,“ reagovala na slova šéfky státní kasy v pořadu 360° Pavlíny Wolfové ředitelka neziskové Společnosti pro zdravé rodičovství APERIO Eliška Kodyšová.

Výroky Schillerové o samoživitelkách? Ukázka arogance vlády, zní reakce ze Sněmovny

4. září 2020 18:11
Aktualizováno

Některé matky jsou podle ministryně financí a místopředsedkyně vlády Aleny Schillerové (za ANO) schválně samoživitelkami, aby dosáhly na dávky. Uvedla to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, který vyvolal ostré reakce na sociálních sítích i mezi politiky. Ten výrok nás nadzvedl ze židle, přáli bychom paní Schillerové být tři měsíce samoživitelkou se třemi dětmi, zní v reakcích z opozice.

reklama