CNN Prima News satelitní snímek

satelitní snímek

Výpis příspěvků ke štítku „satelitní snímek“

Hurikán změnil Floridu k nepoznání. Satelitní snímky odhalují devastaci amerického ráje

2. října 2022 06:01
Aktualizováno

Hurikán Ian se v týdnu prohnal Floridou a nyní slábne nad Jižní Karolínou. Po odchodu živlu se Američanům naskytl děsivý pohled na spoušť, kterou hurikán zanechal. Pouhých pár dní změnilo populární turistické destinace k nepoznání. Proměnu krajiny na pobřeží odhalily satelitní snímky. Záchranáři stále prohledávají trosky ve zdevastovaných oblastech. Počet obětí hurikánu vzrostl na nejméně 47, jiné zdroje uvádí 72.

MAPA: Pražské inferno zažijete v Holešovicích či u O2 Areny. Proč tam panují větší vedra?

4. srpna 2022 06:36

S extrémními vedry není ani zdaleka konec. Naopak může být ještě hůř, varuje Evropská kosmická agentura (ESA). Ta zveřejnila satelitní snímky několika evropských měst včetně Prahy, které ukazují místa s největšími „tepelnými ostrovy“. Podle ESA jsou teplotní rekordy pouhou krutou připomínkou toho, co lidstvo čeká v následujících letech. Kde v Praze panují nejdrsnější horka a proč jsou tam vyšší teploty než ve zbylých částech metropole?

Zkáza v ukrajinské Buči. Satelitní snímky ukazují na místě masového hrobu dlouhý příkop

4. dubna 2022 02:04

Americká společnost Maxar zveřejnila satelitní snímek ukrajinského města Buča z 31. března, na kterém je patrný asi 15 metrů dlouhý příkop v areálu místního kostela svatého Ondřeje; zde se později našel masový hrob. Maxar tvrdí, že na snímku z 10. března jsou patrné zemní práce v areálu kostela, uvedla agentura Reuters a stanice BBC na svém webu s tím, že nemohly pravost snímků ověřit.

Na ukrajinských hranicích je 150 tisíc ruských vojáků, nejvíce za posledních sedm let

19. dubna 2021 18:38

Satelitní snímky společností Planet Labs a Maxar Technologies dokládají, že přítomnost ruských vojsk v blízkosti ukrajinské hranice a na Krymu je největší od anexe poloostrova v roce 2014. Také šéf diplomacie EU Josep Borrell v pondělí na tiskové konferenci sdělil, že Kreml k ukrajinské hranici přemístil 150 tisíc jednotek.