Schick korunoval skvělou sezonu. Fanoušci Leverkusenu ho zvolili nejlepším hráčem roku

Česká fotbalová hvězda Patrik Schick má za sebou famózní sezonu v dresu bundesligového Bayeru Leverkusen. Tu nyní korunuje titulem pro nejlepšího hráče týmu. Ocenění mu udělili sami fanoušci. Schick ve své premiérové sezoně v dresu Leverkusenu nastřílel v bundeslize 24 gólů ve 27 zápasech a svůj tým dotáhl na třetí příčku.

Schickův první rok v Leverkusenu byl mimořádně úspěšný. Český útočník si dokázal získat stabilní místo na hrotu a za důvěru se odvděčil celou plejádou gólů. Jen v bundeslize jich vstřelil ve 27 zápasech hned 24. Lépe si vedla pouze hrající legenda Robert Lewandovski z Bayernu Mnichov. Další branky přidal Schick v pohárových soutěžích.

Jeho pravidelného střeleckého příspěvku a převáděné hry si nemohli nevšimnout fanoušci německého celku. Ti jej nyní ocenili titulem Hráč sezony. Patrik Schick v sezoně 2021/22 zaujal zejména svou efektivitou a chladnokrevným zakončením před brankou, komentuje Čechův první rok v Leverkusenu samotný klub na svých stránkách.

Více gólů než Schick navíc v bundeslize coby hráč Leverkusenu za celých 43 let, co tým působí v nejvyšší německé soutěži, vstřelil pouze Stefan Kießling.

V hlasování fanoušků skončil na druhém místě za Schickem mladý supertalent Florian Wirtz. 19letý mladík toto ocenění získal v loňské sezoně. Na třetím místě pak skončil Schickův francouzský spoluhráč Moussa Diaby.

Schickův kontrakt v Leverkusenu platí až do konce sezony 2027. Jeho cena po uplynulé sezoně navíc ohromně vzrostla. Německý celek jej z AS Řím kupoval za 26,5 milionů eur, nyní je jeho cena podle renomovaného webu Transfermarkt rovných 50 milionů eur. Vzhledem k tomu, že se českému šutérovi daří, je však patrné, že pokud by o něj jiný klub projevil zájem, Leverkusen si bude moci říct o ještě vyšší částku.

„Cítím se zde doma, ale především náš tým vypadá do budoucna velmi slibně. S kluky je ohromná legrace a opravdu zde chceme něčeho dosáhnout,“ říká ke svému angažmá Schick. Tomu nyní navíc přibude český spoluhráč, protože Leverkusen ze Sparty koupil talentovaného Adama Hložka.

Tagy:
Patrik Schick fotbal sport Adam Hložek hráč sezony FC Bayern München Bayer 04 Leverkusen Moussa Diaby Florian Wirtz