CNN Prima News selhání

selhání

Výpis příspěvků ke štítku „selhání“

Vykopli nás na pole jako psy, nevíme, kde jsme. Ruští branci poslali zoufalé video z Ukrajiny

Branci z Krasnodaru popsali neutěšenou realitu ruské mobilizace: „Netušíme, kde jsme. Nemáme vedení, léky ani výstroj. Vykopli nás někam na pole jako psy.“ Noví vojáci se prý, dle svých výpovědí ve videu, spíše než jako součást armády cítí jako partyzánská skupina. Za zoufalý stav své jednotky viní hlavně ruské ministerstvo obrany. Nejedná se přitom zdaleka o první z podobných popisů problémů ruské armády. Záběry zveřejnil ruský nezávislý zpravodajský portál SOTA. Informaci nelze v průběhu války nezávisle ověřit.

Zelenskyj má jasno: Macron jako prostředník v mírových vyjednáváních selhal

Francouzský prezident Emmanuel Macron coby prostředník v jednáních o ukončení ruské invaze na Ukrajině selhal. V rozhovoru s italským televizním kanálem RAI 1 to podle ukrajinského webu Jevropejska pravda řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajinský lídr také kritizoval, že Macron se ve snaze najít způsob, jak by si ruský prezident Vladimir Putin mohl zachovat při vycouvání z konfliktu důstojnost, pokusil Ukrajinu přimět k ústupkům ohledně její územní celistvosti.

Zabití generála odhalilo další problémy Rusů. Největší selhání všech dob, říká odborník

Smrt vysoce postaveného ruského generála na Ukrajině odhalila další selhání ruské armády. Alespoň to tvrdí šéf investigativní skupiny Bellingcat Christo Grozev. Podle bulharského novináře totiž následně zachycené hovory ukázaly, že Rusové nejsou schopni využívat své moderní šifrovací zařízení. Riziku odposlechu svých hovorů se navíc prý vystavili svými chybami.

Neštěstí na železnici se nedá vyhnout. O jízdě strojvůdců na červenou víme, říká Havlíček

Tragická srážka vlaků na Domažlicku začátkem srpna si vyžádala tři oběti a desítky zraněných. Přesto ministr dopravy a průmysl Karel Havlíček (za ANO) označuje železniční dopravu za nejbezpečnější. „Ročně při těchto nehodách umírají dva až čtyři lidé, stejnou – jen denní – bilanci mají oběti autonehod. Tato neštěstí nemůžeme bagatelizovat, ale nedá se tomu vyhnout. Máme nejhustší síť tratí v Evropě,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.