reklama

Senior se zbraní zajal mladíky odpalující pyrotechniku a zavolal policii. Ta ho zatkla

Senior zajal tři mladíky jako rukojmí, protože odpalovali pyrotechniku. Muž u sebe měl nabitou zbraň a nechal zajatce klečet s rukama za hlavou až do příjezdu policie, kterou sám zavolal. Strážníci ale zatkli jeho a nyní mu hrozí až osm let vězení.

reklama

Policisté zadrželi sedmašedesátiletého muže, který u sebe měl nabitou zbraň. Sám zavolal strážníky na tři mladé muže, kteří stříleli petardy. Když policisté přijeli, před seniorem klečeli tři mladíci ve věku 17, 18 a 24 let s rukama za hlavou. „Deklaroval, že jde udělat pořádek s lidmi, kteří pouští rachejtle u břehu řeky Olše, že si s sebou bere legálně drženou zbraň a že nebude váhat ji v sebeobraně použít,“ popsal ředitel karvinské městské policie Petr Bičej.

Na místo tak vyrazily dvě hlídky strážníků, kteří šokované mladíky vysvobodili ze zajetí a staršího muže odzbrojili. „Jednalo se o legálně drženou ostrou střelnou zbraň, konkrétně o čtyřpalcový revolver, který byl nabitý ostrými náboji,“ podotkl ředitel policie.

Strážníci muže předali policistům a ten silvestrovskou noc strávil v cele. „Policisté zjistili, že muž je pod vlivem alkoholu, naměřili mu bezmála dvě promile. Muži bylo sděleno obvinění ze spáchání zločinu vydírání a je ohrožen až osmiletým vězením,“ uvedla mluvčí policie ČR Zlatuše Viačková.

K tématu

Další hlavní zprávy

Vláda

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama