Vedení americké University of Georgia z města Athens předkládá studentům k blížícímu se začátku akademického školního roku nová doporučení v oblasti sexu. Doporučuje především „sólo sex“ nebo využití tzv. glory hole, což je anglický název pro díru ve stěně nebo přepážce, přes kterou sex probíhá.
„Sám sobě nejlepším sexuálním partnerem.“ Tak zní bod číslo jedna v seznamu doporučení, jak provozovat sex během studií na vysoké škole, kde se setkává více lidí na jednom místě a často se střídají sexuální partneři. Kromě „sólo sexu“ nabádá vedení univerzity se 37 tisíci studenty ke snížení počtu protějšků „na jednu noc“.
„Návod“ nezapomíná ani mytí rukou teplou vodou a mýdlem alespoň po dobu 20 sekund. Zaujmou však ale další doporučení týkající se hygieny genitálií před a po sexuální aktivitě. Rouška se doporučuje i u samotného pohlavního styku.
Milenci by se podle tvůrců „manuálu“ měli vyvarovat polibkům, měli by být více kreativní v sexuálních polohách a vyhýbat se pozicím tváří v tvář. Ve „vyhlášce“ se také nachází informace, že se přítomnost koronaviru prokázala také ve spermatu a ve stolici. „Nevíme, jestli se nemoc COVID-19 může šířit vaginálně nebo análně,“ uvedli zástupci univerzity.
Při sexu využijte různé bariéry mezi těly
Jedno z nejbizarnějších doporučení je využití takzvané glory hole, což je v překladu něco jako „díra slávy“. Jde o otvor různé velkosti ve stěně nebo jiné překážce, prostřednictvím které sex probíhá. Pro Američany nejde o neznámý výraz nebo sexuální praktiky. První zmínka o glory hole pochází z roku 1707 z Londýna. Před pandemií koronaviru se o glory hole mluvilo především v souvislosti s gay komunitou – sloužila k zachování anonymity.
Nařízení, jak vést sexuální život v období koronavirové pandemie, nevydala jenom univerzita z Georgie, ale více amerických vysokých škol. Dokonce také kanadské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí. To navíc doporučuje i virtuální sex přes různé live chaty s kamerou nebo klasické video hovory nebo erotické zprávy.
„Mějte na paměti rizika sdílení informací a fotografií on-line nebo na web kamerách. Někteří lidé své osobní údaje nesdílí nebo neodhalují svou tvář nebo jejich specifická znamení na těle,“ varují na stránkách kanadského institutu.
V USA se od začátku pandemie nakazilo nemocí COVID-19 přes pět milionů lidí a je tak největším ohniskem nákazy na světě. Nemoci tam podlehlo téměř 166 tisíc lidí. Kanada má 120 tisíc infikovaných a nemoci podlehlo necelých 9 tisíc osob. Na celém světě se nakazilo přes 20 milionů lidí.