reklama

Sezona Formule 1 může začít 5. července v Rakousku, povolilo ji tamní ministerstvo

Sezona formule 1 může začít. Na ilustračním snímku mává bývalý fotbalista David Beckham s cílovou vlajkou při loňské Velké ceně Bahrajnu.
Foto: AP

Sezona mistrovství světa automobilové Formule 1 může začít 5. července v Spielbergu. Rakouská vláda dnes konání závodů povolila poté, co ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že hygienická koncepce konání Velké ceny splňuje veškeré požadavky zohledňující aktuální opatření v boji proti šíření koronaviru. Informaci přinesla rakouská agentura APA.

reklama

O Velké ceně Rakouska se delší dobu spekulovalo jako o zahajovacím závodě sezony. Sezona Formule 1 měla začít v březnu v Austrálii, ale kvůli šířící se nákaze nemoci COVID-19 se pochopitelně nerozjela. Na Red Bull Ringu, na okruhu ležícím ve Štýrsku 200 kilometrů jihozápadně od Vídně, by se měly jet hned dva závody, 5. a 12. července.

Každý tým přiletí samostatně a bude bydlet zvlášť

Rakouské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že závody bude možné uskutečnit pouze za dodržení bezpečnostních a hygienických nařízení. Prvním z nich bude povinnost opakovaných testů ještě před příletem do Rakouska. Do země nebude vpuštěn nikdo, kdo by vykazoval symptomy nákazy. Mezi další nařízení má patřit i to, že se týmy dopraví samostatně pouze charterovými lety a jen na nezbytně nutnou dobu do místa konání. K tomu bude vyhrazeno nedaleké vojenské letiště v Zeltwegu.

Jezdci a ostatní personál každé stáje budou muset bydlet v jiném hotelu. Týmy omezí počty mechaniků a jiných spolupracovníků na minimum, tak aby se vše vešlo do počtu 2000 účastníků, což je dosud maximální hranice, kterou povolila rakouská vláda. O tom, zda se budou moci zúčastnit i nějací diváci, zatím pořadatelé ani motoristická organizace neinformovali.

Nouzový kalendář má zatím devět závodů

Pokud se nezhorší situace s šířením koronaviru, po dvou závodech v Rakousku by se měla 19. července konat Velká cena Maďarska nedaleko Budapešti. Po dvoutýdenní přestávce by se seriál přesunul do Velké Británie, kde by se mělo závodit 2. a 9. srpna. O týden později potom ve Španělsku. Po druhé čtrnáctidenní odmlce jsou v „nouzovém“ kalendáři na programu závody v belgickém Spa-Francorchamps (30. srpna) a italské Monze (6. září).

Zda se pojede v dalších měsících v zámořských destinacích, zůstává s otazníkem. Poslední závod sezony by se měl konat jako tradičně v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Nehody

Silnice z Plzně na Domažlice je kvůli nehodě do 22:00 uzavřená

Silnice z Plzně na Domažlice je kvůli nehodě do 22:00 uzavřená

Kvůli dopravní nehodě několika aut je u Líní na Plzeňsku uzavřena silnice číslo 26 z Plzně do Domažlic. Záchranáři na místě ošetřili několik lidí, jednoho zraněného převezli do nemocnice. Orientační dechová zkouška na alkohol byla u všech účastníků nehody negativní, uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Podle informací na webu dopravní policie by provoz v místě nehody mohl být obnoven kolem 22:00.

reklama
Do karantény muselo kvůli koronaviru celé oddělení protokolu Úřadu vlády
Babiš jako strýček Skrblík. Piráti se diví milionům z Agrofertu pro premiéra
reklama
reklama
V Botswaně záhadně umírají stovky slonů. Vědci netuší, co tragédii způsobilo

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Při rozhodování o eutanazii by pacient neměl být ovlivněný rodinou, řekl Bartoň
OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku, podíl nakažených je 20 procent
Začátek prázdnin v kinech: dvě nestárnoucí klasiky a karlovarská náhražka
Další články
reklama
reklama