reklama

Sezona Formule 1 může začít 5. července v Rakousku, povolilo ji tamní ministerstvo

Sezona formule 1 může začít. Na ilustračním snímku mává bývalý fotbalista David Beckham s cílovou vlajkou při loňské Velké ceně Bahrajnu.
Zdroj: AP

Sezona mistrovství světa automobilové Formule 1 může začít 5. července v Spielbergu. Rakouská vláda dnes konání závodů povolila poté, co ministerstvo zdravotnictví potvrdilo, že hygienická koncepce konání Velké ceny splňuje veškeré požadavky zohledňující aktuální opatření v boji proti šíření koronaviru. Informaci přinesla rakouská agentura APA.

reklama

O Velké ceně Rakouska se delší dobu spekulovalo jako o zahajovacím závodě sezony. Sezona Formule 1 měla začít v březnu v Austrálii, ale kvůli šířící se nákaze nemoci COVID-19 se pochopitelně nerozjela. Na Red Bull Ringu, na okruhu ležícím ve Štýrsku 200 kilometrů jihozápadně od Vídně, by se měly jet hned dva závody, 5. a 12. července.

Každý tým přiletí samostatně a bude bydlet zvlášť

Rakouské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že závody bude možné uskutečnit pouze za dodržení bezpečnostních a hygienických nařízení. Prvním z nich bude povinnost opakovaných testů ještě před příletem do Rakouska. Do země nebude vpuštěn nikdo, kdo by vykazoval symptomy nákazy. Mezi další nařízení má patřit i to, že se týmy dopraví samostatně pouze charterovými lety a jen na nezbytně nutnou dobu do místa konání. K tomu bude vyhrazeno nedaleké vojenské letiště v Zeltwegu.

První dva závody letošního ročníku MS Formule 1 by se měly jet na Red Bull Ringu nedaleko Štýrského Hradce v Rakousku.
První dva závody letošního ročníku MS Formule 1 by se měly jet na Red Bull Ringu nedaleko Štýrského Hradce v Rakousku.

Jezdci a ostatní personál každé stáje budou muset bydlet v jiném hotelu. Týmy omezí počty mechaniků a jiných spolupracovníků na minimum, tak aby se vše vešlo do počtu 2000 účastníků, což je dosud maximální hranice, kterou povolila rakouská vláda. O tom, zda se budou moci zúčastnit i nějací diváci, zatím pořadatelé ani motoristická organizace neinformovali.

Nouzový kalendář má zatím devět závodů

Pokud se nezhorší situace s šířením koronaviru, po dvou závodech v Rakousku by se měla 19. července konat Velká cena Maďarska nedaleko Budapešti. Po dvoutýdenní přestávce by se seriál přesunul do Velké Británie, kde by se mělo závodit 2. a 9. srpna. O týden později potom ve Španělsku. Po druhé čtrnáctidenní odmlce jsou v „nouzovém“ kalendáři na programu závody v belgickém Spa-Francorchamps (30. srpna) a italské Monze (6. září).

Zda se pojede v dalších měsících v zámořských destinacích, zůstává s otazníkem. Poslední závod sezony by se měl konat jako tradičně v Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Školství

Blatný rodiče nepotěšil. Návrat dětí do škol je nadále nejistý, závisí na epidemii

Blatný rodiče nepotěšil. Návrat dětí do škol je nadále nejistý, závisí na epidemii

Přestože by se díky chystaným úpravám epidemiologického systému PES mohly do škol vrátit alespoň závěrečné ročníky základních a středních škol, návrat dalších školáků je značně nejistý. Ve čtvrtém stupni, ve kterém se přitom Česko už podle indexu nachází řadu dní, se do lavic vrátí žáci prvního stupně základních škol. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) však nadšení mírní. Podle něj by nejdříve musel výrazně klesnout počet hospitalizovaných s nemocí COVID-19.

Ideální prezident republikánů? Trump končí, ale triumfovat může Pence
Kubek: Vláda není schopná zajistit vakcíny. Zdravotníci o ně přitom mají zájem
Boj Navalného s Putinem pokračuje. Natočil a ukázal prezidentův palác za 29 miliard
Turistka bloudila po Krušných horách v sandálech. Mám ponožky s membránou, bránila se
reklama
reklama
Kvóty na potraviny jsou nesmysl, říká najednou Babiš. Poslanci ANO je ale podpořili

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

ON-LINE: Policie vtrhla do otevřených podniků. Byl zatčen první majitel restaurace
Další články
reklama
reklama