Silnice byla jako kluziště. Autobus narazil do kamionu a zůstal viset nad potokem

Hrozivě vyhlížející nehoda se stala ve čtvrtek dopoledne na Svitavsku. Nedaleko Bystrého se na zledovatělé silnici srazil autobus s kamionem. Linkový autobus poté prorazil zábradlí mostku a zůstal viset dva metry nad potokem. Nikomu z cestujících se naštěstí nic nestalo.

Nehoda se stala před 8:45 mezi obcemi Bystré a Hamry. Autobus jel po svažující se silnici a kamion v opačném směru. „Jel jsem ze zatáčky a viděl kamion na mostě. Místo kolem něj nebylo, takže jsem si přibrzdil. Jenže to bylo náledí, silnice byla jedno kluziště, autobus se utrhnul a jel si jak sáňky,“ uvedl řidič autobusu Václav Petříček.

Autobus levým bokem narazil do kamionu, od kterého se tím odrazil doprava do zábradlí mostku. Na něm zůstal viset zhruba dva metry vysoko nad potokem, dolů se ale nezřítil. Všichni cestující naštěstí vyvázli bez zranění.

Hasiči museli lidi evakuovat

„Protože dveře byly nad potokem, muselo se rozbít okno a hasiči ochotně pomohli lidi evakuovat,“ dodal řidič. Místo nehody bylo několik hodin neprůjezdné, protože hasiči museli povolat těžkou vyprošťovací techniku specializované firmy, která vytáhla autobus zpět na vozovku.

Autobus nakonec mohl z místa odjet. Přesnou příčinu nehody a celkovou škodu policie vyšetřuje.

Tagy:
zranění doprava autobus silnice hasiči nehody potok kamion Pardubický kraj Svitavy okres Svitavy Václav Petříček Bystré Hamry