reklama

Síň slávy NHL: Patrik Eliáš aspiruje na vstup mezi hokejové legendy

Český hokej se možná tuto středu dočká další pocty. V NHL oznámí, kdo bude v roce 2020 zařazen do Hokejové síně slávy a mezi žhavými kandidáty je i Patrik Eliáš. Doplnil by tak další dva Čechy mezi hokejovými legendami – Dominika Haška a Václava Nedomanského.

reklama

Mezi nejslavnější hokejové osobnosti světa se nováčci každý rok dostávají jen v omezeném počtu, před rokem to byli kromě Nedomanského například ještě Guy Carbonneau, Sergej Zubov a Hayley Wickenheiserová.

K tématu

Jedním z klíčových pravidel je být tři roky ve sportovním důchodu. Eliáš tohle splňuje a jeho kariéra ho k uvedení předurčuje.

Čtyřiačtyřicetiletý rodák z Třebíče hrál v NHL jen za New Jersey Devils. Naskočil do 1240 zápasů a jeho 408 branek, 617 nahrávek a celkem 1025 bodů je klubovým rekordem. Jeho největším úspěchem jsou určitě dva Stanley Cupy z let 2000 a 2003.

Tento rok má k sobě nicméně tradičně velmi silnou konkurenci. Za jistotu je považován čtyřiatřicátý nejproduktivnější hráč historie Jarome Iginla, velmi dobrou šanci má i Slovák Marián Hossa, ruský snajpr Alexandr Mogilnyj či Daniel Alfredsson. Ovšem pokud to nevyjde letos, má Eliáš šanci i v příštích letech.

Tagy: NHL Dominik Hašek Patrik Eliáš Václav Nedomanský Síň slávy NHL

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

Začaly kontroly mezi okresy. Lidé si dávají echo, jak se vyhnout policistům

  • Aktualizováno

Od pondělního rána kontrolují policisté pohyb mezi okresy. Na více než 500 vytipovaných místech po celé republice musejí lidé při namátkových kontrolách předkládat dokumenty, kterými dokazují, proč chtějí daný okres opustit. Někteří si už začali na sociálních sítích nahlašovat místa, kde stojí policisté. Jedna kontrola trvá jen pár minut, policisté zatím žádné konflikty nehlásí.

Andrej Babiš

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Babišová

Klepu se a brečím. Jsme na tom hůř než všichni, stěžuje si Monika Babišová

Manželka premiéra Andreje Babiše (ANO) Monika se prý rozplakala po slovech svého muže, že kdosi chtěl zastřelit členy jeho rodiny. Ministerský předseda to uvedl v pořadu Partie Terezie Tománkové CNN Prima NEWS. Premiér v neděli ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že kvůli hrozbě manželku poslal mimo republiku, konkrétně do Dubaje, navzdory doporučením ministerstva zahraničí necestovat. Jeho žena webu Blesk zprávy sdělila, že se kvůli tomu „klepe“ a nic o tom nevěděla.

Fotbal

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Rozzuřený Trpišovský prokopl dveře. Slavia po bouři v kabině otočila se Slováckem

Slavia Praha v současné formě není zvyklá prohrávat, a proto když o poločase svítí na tabuli nepříznivý výsledek 1:2, tečou „sešívaným“ nervy. V ligovém šlágru na Slovácku průběžný stav a ne úplně dobrý výkon svého týmu těžko rozdýchával trenér Jindřich Trpišovský. Jeho zlobu o pauze pocítili slovně hráči a fyzicky dveře šatny. Kouč, který o víkendu oslavil 45. narozeniny, do nich pořádným kopancem udělal díru.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Babiš: Když lockdown nezabere, zpřísníme na Velikonoce. Vláda projedná zavření hranic
Chcípl PES: Dostáváme se do totality, vláda poštvává ozbrojené síly proti občanům
Vzpoura a další debakl. Schalke je v těžké krizi, během sezony vyhodilo čtyři trenéry
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Šéf Senátu: Část mzdy lidí na home office by mohli dostat potřebnější. Musíme se podělit
Další články
reklama
reklama