reklama

Sledujte ZÁZNAM: Klaus mladší se setkal s prezidentem. Co si myslí o politické situaci?

Ve středu proběhla tisková konference předsedy hnutí Trikolóra Václava Klause mladšího a Zdeňka Koudelky po jednání s prezidentem Milošem Zemanem. Tématem schůzky byl volební zákon a aktuální politická situace.

reklama

Ústavní soud nedávno zrušil části volebního zákona. Politici se tak musí v příštích týdnech domluvit na znění nového zákona, podle kterého se budou na podzim konat volby do Sněmovny. Většina sněmovních stran se vyslovuje pro zachování 14 volebních obvodů, vláda ale poslancům předloží i druhý návrh, který počítá jen s jedním volebním obvodem. „My preferujeme jeden volební obvod, případně tři tradiční spolkové země Čechy, Moravu a Slezsko,“ uvedl Klaus mladší s tím, že Zeman se spíše přiklání k více volebním obvodům. Podle Klause se se Zemanem shodli na tom, aby se volby konaly.

S prezidentem probrali i aktuální politickou a koronavirovou situaci. Řeč také přišla na názor SPD, která chce, pokud vláda nepožádá o důvěru, vyvolat hlasování o nedůvěře kabinetu Andreje Babiše (ANO). Klaus mladší uvedl, že za Trikolórou nikdo proto, aby hlasy získal, nebyl. „Myslím si, že to je úplně mimo hru a je to žvanění,“ dodal.

Zeman se setkal i s dalšími zástupci stran

Se Zemanem se také shodli na tom, že zavřít průmysl je špatně. „Udržet podniky v chodu je klíčová věc,“ řekl Klaus mladší.

Zeman se v uplynulých týdnech setkal i s dalšími zástupci politických stran. Jednal s premiérem Babišem, předsedou komunistů Vojtěchem Filipem, šéfem Pirátů Ivanem Bartošem nebo lídrem ODS Petrem Fialou.

K tématu

Další hlavní zprávy

Byznys

Čeká nás otevření obchodů? Vláda o tom rozhodne ve čtvrtek

Čeká nás otevření obchodů? Vláda o tom rozhodne ve čtvrtek

O rozvolnění obchodů a služeb rozhodne vláda na mimořádném zasedání ve čtvrtek. Zhodnotí dopady posledního otevření z minulého týdne a představí plán uvolňování. Na tiskové konferenci po jednání kabinetu to v pondělí řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).

Energetika

Rusko k tendru o Dukovany nepřizveme, řekl Havlíček

Rusko k tendru o Dukovany nepřizveme, řekl Havlíček

Ruská společnost Rosatom se nebude účastnit tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Na tiskové konferenci po jednání vlády to prohlásil vicepremiér Karel Havlíček. Rozhodnutí souvisí s kauzou Vrbětice. Bezpečnostní dotazník pošle ČEZ pouze francouzské, korejské a americké firmě, řekl Havlíček.

Exploze neměla nastat v Česku. Zeman prozradil detaily o útoku ve Vrběticích
Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další
Exprezident Klaus o BIS: Této instituci jsem nikdy nevěřil a její zprávy moc nečetl
Po 110 dnech skončil na Slovensku lockdown. Jak to u sousedů vypadá po rozvolnění?
ON-LINE: Jak se vyvíjí kauza Vrbětice? Letadlo s 18 vyhoštěnými diplomaty odletělo do Moskvy
Vyhoštění diplomatů: Žádal jsem EU o solidaritu, říká Hamáček. Borrell to popírá
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

V pátek se otevře registrace k očkování pro lidi starší 60 let, uvedl Babiš
Vyhoštění diplomatů: Žádal jsem EU o solidaritu, říká Hamáček. Borrell to popírá
Další články
reklama
reklama