CNN Prima News Václav Klaus ml.

Václav Klaus ml.

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Klaus ml.“

Zlobivé dítě ODS Novotný. Strana už se dříve s osobami jako on rozloučila, řekl Zahradil

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) čelí dalšímu trestnímu oznámení. Svérázný komunální politik se na sociálních sítích ostře pustil do voličů SPD, ANO a lidí, kteří nesouhlasí s českou podporou Ukrajiny. Ta se již déle než rok brání ruskému agresorovi. Podle mnohých, kteří jinak Novotného chválí za jasné proukrajinské postoje, však svým vyjádřením znovu přestřelil. ODS se prostřednictvím mluvčího od chování řeporyjského starosty distancovala. Například europoslanec Jan Zahradil pro CNN Prima NEWS konstatoval, že v několika podobných případech už se strana se svými členy rozloučila.

VOLBY 2021: Trikolora bez Klausů. Hnutí táhnou i miliardář Valenta či ekonom Ševčík

Již před dvěma lety založil poslanec Václav Klaus ml. po odchodu z ODS nové hnutí Trikolora. Syn bývalého prezidenta Václava Klause s ním měl v plánu uspět ve sněmovních volbách, které se konají už příští měsíc. Klaus ml. však z vedení strany před časem odešel a do voleb nezasáhne. Trikolora společně se Svobodnými a Soukromníky, se kterými si vyjednala spolupráci, tak musí vsadit na jiné tváře. Které to jsou?

Synové, manžel, táta, kocouři a psi. Jsem obklopena samci, říká šéfka Trikolóry

Zuzana Majerová Zahradníková neměla jednoduchý nástup do čela hnutí Trikolóra. Nevadilo jí být ve stínu Václava Klause mladšího, když se ale dostala do vedení hnutí, ne všichni se s ní dokázali ztotožnit a musela ustát okopávání kotníků. I v soukromí je obklopena muži – doma má manžela, otce, syny, dva psy a čtyři kocoury, řekla ve speciálním vysílání 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Sledujte 360° se šéfkou Trikolóry: Co bylo po odchodu Klause ml. a proč „skončila v díře“?

Jen půl roku před volbami otřásl Trikolórou šok, když na post předsedy rezignoval Václav Klaus mladší. Podařilo se Zuzaně Majerové Zahradníkové zažehnat krizi uvnitř hnutí? Jak vnímali její roli předsedkyně kolegové i rodina? Se kterými poslanci z jiných stran si rozumí a proč podle jejího manžela jednou „skončila v díře“? To vše odhalí poslední díl speciálu 360° Pavlíny Wolfové. Rozhovor můžete sledovat od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo přímo zde v článku.

Matadoři, kteří se rozloučí se Sněmovnou. Kdo už nebude pobírat poslanecký plat?

Sněmovny bylo dost. Někteří političtí matadoři se rozhodli, že už v letošních volbách nebudou kandidovat. Kromě Miroslava Kalouska z TOP 09, který se vzdal mandátu už v zimě, nechce poslancovat ani Václav Klaus ml. či tři poslanci hnutí ANO. Někteří zákonodárci se zase zřejmě nedostanou na kandidátku. To bude případ předsedy poslaneckého klubu KSČM Pavla Kováčika.

Že sex bez souhlasu není znásilnění? Poslanci chtějí změnu zákona

Měla na sobě moc vyzývavé oblečení, může si za to sama. Vymyslela si to, aby byla zajímavá. A co čekala, když se sprchuje u cizího muže ve sprše? Závažnost tématu sexuálního zneužití se v České republice stále bagatelizuje. Když už se oběti odváží promluvit, pachatel nemusí být ani potrestán. Zákony jsou totiž nedostatečné, což chtějí napravit někteří poslanci.

KOMENTÁŘ: Kdo pozvedne Trikolóru? „Falešná a prázdná“ Majerová Zahradníková sotva

Když Václav Klaus mladší tento týden oznámil konec nejen v čele hnutí Trikolóra, ale ve veřejném životě vůbec, byla to pro mnohé příznivce takzvané autentické pravice nepříliš potěšující zpráva. Václav Klaus starší reagoval prohlášením, že Trikolóra se svého předsedy neměla tak lehce vzdát. Jako by mu bylo jasné, že strana bude plnohodnotnou náhradu za jeho syna hledat jen těžko.