CNN Prima News Václav Klaus ml.

Václav Klaus ml.

Výpis příspěvků ke štítku „Václav Klaus ml.“

VOLBY 2021: Trikolora bez Klausů. Hnutí táhnou i miliardář Valenta či ekonom Ševčík

23. září 2021 16:45

Již před dvěma lety založil poslanec Václav Klaus ml. po odchodu z ODS nové hnutí Trikolora. Syn bývalého prezidenta Václava Klause s ním měl v plánu uspět ve sněmovních volbách, které se konají už příští měsíc. Klaus ml. však z vedení strany před časem odešel a do voleb nezasáhne. Trikolora společně se Svobodnými a Soukromníky, se kterými si vyjednala spolupráci, tak musí vsadit na jiné tváře. Které to jsou?

Synové, manžel, táta, kocouři a psi. Jsem obklopena samci, říká šéfka Trikolóry

30. července 2021 21:26

Zuzana Majerová Zahradníková neměla jednoduchý nástup do čela hnutí Trikolóra. Nevadilo jí být ve stínu Václava Klause mladšího, když se ale dostala do vedení hnutí, ne všichni se s ní dokázali ztotožnit a musela ustát okopávání kotníků. I v soukromí je obklopena muži – doma má manžela, otce, syny, dva psy a čtyři kocoury, řekla ve speciálním vysílání 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS.

Sledujte 360° se šéfkou Trikolóry: Co bylo po odchodu Klause ml. a proč „skončila v díře“?

30. července 2021 17:49

Jen půl roku před volbami otřásl Trikolórou šok, když na post předsedy rezignoval Václav Klaus mladší. Podařilo se Zuzaně Majerové Zahradníkové zažehnat krizi uvnitř hnutí? Jak vnímali její roli předsedkyně kolegové i rodina? Se kterými poslanci z jiných stran si rozumí a proč podle jejího manžela jednou „skončila v díře“? To vše odhalí poslední díl speciálu 360° Pavlíny Wolfové. Rozhovor můžete sledovat od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo přímo zde v článku.

Matadoři, kteří se rozloučí se Sněmovnou. Kdo už nebude pobírat poslanecký plat?

29. června 2021 05:57

Sněmovny bylo dost. Někteří političtí matadoři se rozhodli, že už v letošních volbách nebudou kandidovat. Kromě Miroslava Kalouska z TOP 09, který se vzdal mandátu už v zimě, nechce poslancovat ani Václav Klaus ml. či tři poslanci hnutí ANO. Někteří zákonodárci se zase zřejmě nedostanou na kandidátku. To bude případ předsedy poslaneckého klubu KSČM Pavla Kováčika.

Že sex bez souhlasu není znásilnění? Poslanci chtějí změnu zákona

29. května 2021 13:46

Měla na sobě moc vyzývavé oblečení, může si za to sama. Vymyslela si to, aby byla zajímavá. A co čekala, když se sprchuje u cizího muže ve sprše? Závažnost tématu sexuálního zneužití se v České republice stále bagatelizuje. Když už se oběti odváží promluvit, pachatel nemusí být ani potrestán. Zákony jsou totiž nedostatečné, což chtějí napravit někteří poslanci.

KOMENTÁŘ: Kdo pozvedne Trikolóru? „Falešná a prázdná“ Majerová Zahradníková sotva

29. března 2021 10:56

Když Václav Klaus mladší tento týden oznámil konec nejen v čele hnutí Trikolóra, ale ve veřejném životě vůbec, byla to pro mnohé příznivce takzvané autentické pravice nepříliš potěšující zpráva. Václav Klaus starší reagoval prohlášením, že Trikolóra se svého předsedy neměla tak lehce vzdát. Jako by mu bylo jasné, že strana bude plnohodnotnou náhradu za jeho syna hledat jen těžko.

Klaus starší nechápal: Trikolóra se zakladatele neměla tak snadno vzdát

24. března 2021 14:50

Za rozhodnutím Václava Klause mladšího odejít z čela Trikolóry nebyly jen osobní důvody, obává se bývalý prezident a jeho otec Václav Klaus starší. Naznačuje to podle něj večerní vyjádření vedení hnutí. Dodal, že Trikolóra se svého zakladatele neměla tak snadno vzdát. Uvítal, že jeho syn bude pokračovat jako poslanec. Klaus to uvedl v prohlášení, které poskytl Petr Macinka z Institutu Václava Klause.