reklama

Babiš míří do Srbska. Zajímají ho tamní zkušenosti s vakcínou Sputnik V

Pandemie koronaviru a zkušenosti s očkováním ruskou vakcínou Sputnik V. O těchto tématech bude především jednat český premiér Andrej Babiš (ANO) v Srbsku, kam zamíří ve středu ráno na oficiální návštěvu. Tato balkánská země už ruskou očkovací látku stihla aplikovat více než půl milionu svých občanů.

reklama

Babiš kvůli ruské vakcíně Sputnik V už minulý týden odcestoval do Maďarska. I to se rozhodlo jít cestou ruské vakcíny, protože očkovacích látek od společností Pfizer/BioNTech či Moderna nemělo dostatek.

„Společně jsme konstatovali, že nejlepší vakcína je samozřejmě ta, která je bezpečná pro zdraví našich občanů,“ řekl Babiš na tiskové konferenci po jednání se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem. Zároveň tehdy dodal, že nejlepší vakcína je také ta, která je v krizové době hned k dispozici.

Nyní český premiér odletí i se svým expertním týmem, jehož součástí je mimo jiné epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula, do Srbska. To má totiž s vakcínou Sputnik V ještě větší zkušenosti, protože s ní již stihlo naočkovat přes půl milionu svých občanů.

Český předseda vlády do Bělehradu odletí už brzy ráno. Krátce po 10. hodině by měl zahájit jednání se srbskou premiérkou Anou Brnabićovou a po poledni by mělo dojít i na schůzku s prezidentem Aleksandarem Vučićem. Babiš by si měl ve středu odpoledne rovněž prohlédnout jedno ze srbských očkovacích center.

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Začneme s masivním vyhodnocováním vzorků odebraných pacientům, kteří jsou pozitivní na covid, abychom odhalili nové mutace koronaviru. Oznámil to ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Mělo by k tomu dojít nejpozději od příštího týdne. Za posledních 14 dní bylo totiž podle ministra zachyceno 56 různých mutací.

Jeden nešťastný pohyb a malér byl na světě. Provod si poranil koleno, přijde o EURO?
Turboočkování funguje skvěle. V pondělí umožníme registraci lidí 45+, slibuje Babiš
„Lole“ Reutemann je v nemocnici. Nemilovaný exkolega Nikiho Laudy je v kritickém stavu
„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
reklama
reklama
Schillerová: Hamáček by měl rezignovat, pokud se prokáže, že o cestě do Moskvy lhal

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama