reklama

Babiš míří do Srbska. Zajímají ho tamní zkušenosti s vakcínou Sputnik V

Pandemie koronaviru a zkušenosti s očkováním ruskou vakcínou Sputnik V. O těchto tématech bude především jednat český premiér Andrej Babiš (ANO) v Srbsku, kam zamíří ve středu ráno na oficiální návštěvu. Tato balkánská země už ruskou očkovací látku stihla aplikovat více než půl milionu svých občanů.

reklama

Babiš kvůli ruské vakcíně Sputnik V už minulý týden odcestoval do Maďarska. I to se rozhodlo jít cestou ruské vakcíny, protože očkovacích látek od společností Pfizer/BioNTech či Moderna nemělo dostatek.

„Společně jsme konstatovali, že nejlepší vakcína je samozřejmě ta, která je bezpečná pro zdraví našich občanů,“ řekl Babiš na tiskové konferenci po jednání se svým maďarským protějškem Viktorem Orbánem. Zároveň tehdy dodal, že nejlepší vakcína je také ta, která je v krizové době hned k dispozici.

Nyní český premiér odletí i se svým expertním týmem, jehož součástí je mimo jiné epidemiolog a exministr zdravotnictví Roman Prymula, do Srbska. To má totiž s vakcínou Sputnik V ještě větší zkušenosti, protože s ní již stihlo naočkovat přes půl milionu svých občanů.

Český předseda vlády do Bělehradu odletí už brzy ráno. Krátce po 10. hodině by měl zahájit jednání se srbskou premiérkou Anou Brnabićovou a po poledni by mělo dojít i na schůzku s prezidentem Aleksandarem Vučićem. Babiš by si měl ve středu odpoledne rovněž prohlédnout jedno ze srbských očkovacích center.

K tématu

Další hlavní zprávy

Auto

Komentář: Zákaz pohybu mezi okresy otvírá prostor pro šikanu řidičů

Komentář: Zákaz pohybu mezi okresy otvírá prostor pro šikanu řidičů

Řidiči podléhají namátkové kontrole výrazně častěji než chodci. Policisté si mohou vybírat podle registračních značek ve snaze chytit hříšníka. Jenže dnes už značky neodpovídají místu bydliště. Pokud projde nejnovější záměr vlády, může se šikany dočkat třeba obyvatel Liberce, který si koupil ojetinu od Pražáka.

Střet komentátorů Zlámalové a Koláře: Hádali se o opatřeních, školách i výměně vlády
Jak hodnotí rok s koronavirem Miloš Zeman a Andrej Babiš? Sledujte nedělní Partii
Nejde si vakcínu jen tak naložit do auta a jezdit s ní po Praze, zlobí se Blatný
Hon na Lišky dopadl výtečně, začíná lov hráčů Slavie. Trpišovský chce vysoké částky
reklama
reklama
Zapomeňte na uzavření krajů, ve hře je mnohem tvrdší opatření

Vláda

Domácí zpravodajství

Jihoafrická mutace řádila ve školce v Brně. Potvrdila se zatím ve třech případech
Další články
reklama
reklama