reklama
CNN Prima News Aleksandar Vučić

Aleksandar Vučić

Výpis příspěvků ke štítku „Aleksandar Vučić“

Setkání Zemana s Vučičem: Prezidenti si vyměnili státní vyznamenání

18. května 2021 11:43

Prezident Miloš Zeman udělil srbskému prezidentovi Aleksandaru Vučičovi nejvyšší státní vyznamenání Řád bílého lva první třídy. Předal mu ho na slavnostním ceremoniálu před vzájemným jednáním na Pražském hradě. Uvedl to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Český prezident dostal vysoké srbské vyznamenání určené prezidentům či premiérům Řád Srbské republiky na stuze. Vučič mu ho udělil již loni, v úterý mu ho předal.

Demonstrace v Srbsku pokračují. Policie proti protestujícím použila slzný plyn

11. července 2020 10:19

Čtvrtou noc v řadě protestovali lidé v Bělehradě proti stále autoritativnější vládě srbského prezidenta Aleksandara Vučiče. A to i přesto, že původně plánovaný zákaz vycházení kvůli zhoršující se epidemiologické situaci prezident nakonec nevyhlásil. Poté, co se v pátek večer demonstrující opět pokusili zaútočit na budovu parlamentu, policie použila slzný plyn, informovala agentura AP.

V Srbsku zřejmě zákaz vycházení nebude, násilné protesty přesto pokračovaly dál

9. července 2020 04:40

Zákaz vycházení v souvislosti s výrazně zhoršenou epidemiologickou situací o nadcházejícím víkendu v Srbsku, ba ani v koronavirovou nákazou nejvíce postiženém Bělehradě, zřejmě vyhlášen nebude. Ve středu to oznámil srbský prezident Alexandar Vučić. Dalším násilným protestům to ale nezabránilo a srbská metropole se už druhý večer po sobě proměnila v bojovou zónu.

reklama