reklama

Sledujte ZÁZNAM: Kdo by mohl být novým ministrem financí? Ekonomové zhodnotí volby

Češi si o víkendu zvolili novou Sněmovnu, ve které budou mít většinu dvě opoziční koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a PirSTAN. Kdo by mohl být novým ministrem financí? Bude dál růst inflace, nebo naopak klesne? Na toto téma budou v pořadu Jak volí vaše peněženka diskutovat ekonomové Mojmír Hampl a Vladimír Dlouhý i místopředseda odborů Vít Samek. Pořad můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Do Poslanecké sněmovny se dostaly pouze čtyři politické subjekty, konkrétně koalice Spolu (27,79 %), hnutí ANO (27,12 %), koalice PirSTAN (15,62 %) a hnutí SPD (9,56 %). Ostatní uskupení včetně ČSSD a KSČM skončila pod pětiprocentní hranicí.

Jak konec tradiční levice ve Sněmovně ovlivní českou ekonomiku? Kdo bude novým ministrem financí? A jaký recept by mohla mít nově jmenovaná vláda v boji proti rostoucí inflaci?

Tato témata zazní v pondělním pořadu Jak volí vaše peněženka. Pozvání přijal bývalý viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl, prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý a místopředseda odborů Vít Samek.

Pořad můžete sledovat od 18 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Tagy:
ekonomika politika Vladimír Dlouhý volby inflace Mojmír Hampl finance Ministerstvo financí volby 2021 Vít Samek Jak volí vaše peněženka

Hlavní zprávy

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Plyn o čtvrtinu zdraží i Pražská plynárenská. Nebude se to týkat všech zákazníků

Pražská plynárenská od 1. listopadu zdraží některým zákazníkům plyn v průměru o 24,6 procenta. Netýká se to klientů se zafixovanými cenami, naopak s ním musí počítat domácnosti a maloodběratelé, kteří nyní využívají základní ceník Standard. Firma zdražení odůvodnila nepříznivou situací na trhu. V tiskové zprávě to ve středu uvedl mluvčí firmy Miroslav Vránek.

reklama

Domácí zpravodajství

Okamura čelí exekuci. Novináře označil za mediální žumpu, k omluvě ho nedonutil ani soud

Předseda SPD a poslanec Tomio Okamura čelí exekuci. Neomluvil se Ústavu nezávislé žurnalistiky za to, že označil web HlídacíPes.org za podvodný a novináře nazval „mediální žumpou“, ačkoli mu to na jaře pravomocně nařídil pražský vrchní soud. Pokud Okamura nesplní soudem uloženou povinnost, může mu exekutor dát až stotisícovou pokutu. Šéf SPD s rozsudkem nesouhlasí.

Do konce roku zemřou na covid dva tisíce lidí, varuje Hořejší. Hostomský by rozvolňoval

Šíření covidu v Česku neustále zrychluje. V úterý přibylo 3 246 případů, podle imunologa Václava Hořejšího a biochemika Zdeňka Hostomského je ale potřeba sledovat zejména počty hospitalizovaných a zemřelých. Hostomský ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že nakažlivější variantě delta se stejně neubráníme. Hořejší očekává, že do konce roku zemřou na covid ještě dva tisíce lidí.

reklama