reklama

Sledujte ŽIVĚ Partii PLUS: Diskuse expertů o covidu a politologů o nové vládě

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? V Partii PLUS budou diskutovat odborníci a politologové.

reklama

Čeká Česko covidová katastrofa? V Partii PLUS budou hovořit imunolog Jiří Šinkora a mikrobiolog Peter Šebo. Politickou situaci pak proberou politologové Lukáš Jelínek a Josef Mlejnek.

Česká republika se potýká již s pátou vlnou covidu, země je v krizi. Vláda ve čtvrtek 25. listopadu oznámila, že od pátku 26. listopadu začíná platit nouzový stav. Češi se tak vrátí k opatřením, která již mnohdy znají.

Restaurace budou muset zavřít do 22. hodiny, ruší se adventní trhy a zakazuje se konzumace alkoholických nápojů na veřejnosti. Změnila se i kapacita na hromadných akcích – nově budou přístupné maximálně pro sto lidí –⁠ či na kulturních nebo sportovních akcích – nově pro maximálně tisíc lidí. Co když nová opatření nezaberou?

V první části pořadu Partie Terezie Tománkové odpoví vicepremiér v demisi Karel Havlíček (ANO) a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Jak zástupci dosluhující a nové vlády na situaci pohlížejí? Čekají nás Vánoce v lockdownu?

V druhé části se velké politické diskuze na téma pandemie a Česko v krizi zúčastní hejtmani Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) a Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) spolu s poslanci Tomem Philippem (KDU-ČSL) a Radovanem Víchem (SPD). Jak přijatá opatření hodnotí? Jsou dostatečná?

Sledujte Partii PLUS od 13:00 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum
360°

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama