CNN Prima News slzný plyn

slzný plyn

Výpis příspěvků ke štítku „slzný plyn“

Lidé umírali v náručích hráčů. Tragédie, kterou nelze pochopit, říká FIFA k fotbalové zkáze

4. října 2022 11:00
Aktualizováno

Katastrofy na ostrově Jáva má většinou na svědomí příroda. O posledním víkendu však za desítky mrtvých nemohlo zemětřesení. Absolutní chaos po fotbalovém zápase mezi Aremou Malang a Persebayou Surabaya způsobený necitlivým zákrokem policie znamenal 133 lidských obětí, z toho 37 dětí. Trenér domácího klubu uvedl, že někteří fanoušci umírali v náručí jeho hráčů.

Tisíce Francouzů znovu v ulicích. Vadí jim nový režim, se kterým přišel Macron

15. července 2021 16:48

Tisíce lidí vyšly ve středu do ulic francouzských měst vyjádřit nesouhlas s plánovaným režimem v restauracích, obchodních centrech nebo na kulturních akcích, který v pondělí ohlásil prezident Emmanuel Macron v souvislosti s rostoucími počty případů nákazy novým koronavirem. V Paříži se protest neobešel bez výtržností a policie použila i slzný plyn, uvedla agentura Reuters. Shromáždění se konala i v dalších městech, úřady hlásily celkem asi 19 tisíc účastníků.

Policie v Paříži zasáhla proti propalestinským demonstrantům vodním dělem

15. května 2021 18:44
Aktualizováno

Pařížská policie v sobotu použila vodní děla a slzný plyn proti asi dvěma stovkám demonstrantů. Ti se i přes zákaz úřadů shromáždili ve francouzské metropoli na podporu Palestinců v době eskalace izraelsko-palestinského konfliktu, uvedl na svém webu list Le Parisien. K potyčkám mezi demonstranty a policisty došlo podle agentury DPA i na původně pokojné demonstraci v Berlíně. Jinde se podobné akce obešly bez incidentů.