reklama
CNN Prima News slzný plyn

slzný plyn

Výpis příspěvků ke štítku „slzný plyn“

Tisíce Francouzů znovu v ulicích. Vadí jim nový režim, se kterým přišel Macron

Tisíce lidí vyšly ve středu do ulic francouzských měst vyjádřit nesouhlas s plánovaným režimem v restauracích, obchodních centrech nebo na kulturních akcích, který v pondělí ohlásil prezident Emmanuel Macron v souvislosti s rostoucími počty případů nákazy novým koronavirem. V Paříži se protest neobešel bez výtržností a policie použila i slzný plyn, uvedla agentura Reuters. Shromáždění se konala i v dalších městech, úřady hlásily celkem asi 19 tisíc účastníků.

Policie v Paříži zasáhla proti propalestinským demonstrantům vodním dělem

Aktualizováno

Pařížská policie v sobotu použila vodní děla a slzný plyn proti asi dvěma stovkám demonstrantů. Ti se i přes zákaz úřadů shromáždili ve francouzské metropoli na podporu Palestinců v době eskalace izraelsko-palestinského konfliktu, uvedl na svém webu list Le Parisien. K potyčkám mezi demonstranty a policisty došlo podle agentury DPA i na původně pokojné demonstraci v Berlíně. Jinde se podobné akce obešly bez incidentů.

S lyžařskými brýlemi na očích. I tak pokračují v Polsku protesty kvůli zákazu potratů

V centru Varšavy se opět sešla demonstrace proti zpřísnění interrupčního zákona. Policie vyzývá demonstrantky, které zablokovaly centrum města, k rozchodu, organizátorky odpovídají z reproduktorů, že shromáždění je legální. „Neposlouchejte ty lži, že se v Polsku nesmí lidé shromažďovat. Policie lže,“ prohlásila organizátorka protestu Marta Lempartová podle listu Gazeta Wyborcza. Demonstrantek podle deníku rychle přibývá, stejně tak příslušníků pořádkových sil.

Demonstranti v Bejrútu pronikli na ministerstvo zahraničí. Při střetech zemřel policista

Desítky rozhněvaných demonstrantů pronikly v sobotu odpoledne na pozemek libanonského ministerstva zahraničí v Bejrútu, skandovaly protivládní slogany a někdo zapálil portrét prezidenta. V centru metropole byla mezitím slyšet střelba. S odkazem na svědky a policii na místě o tom napsala agentura Reuters. „Zůstaneme tu. Vyzýváme libanonský lid, aby okupoval ministerstva,“ řekl jeden demonstrant do megafonu. Při střetech s demonstranty v Bejrútu zemřel policista.

Protesty se přesunuly do Paříže. Policie na demonstranty použila slzný plyn

Tisíce lidí se sešly v centru Paříže, aby protestovaly proti rasismu a policejnímu násilí. Podle listu Le Parisien je na náměstí Republiky až 10 tisíc lidí, policie jim ale brání vyjít na plánovaný pochod směrem k Opernímu náměstí. Agentura Reuters uvedla, že policisté použili slzný plyn. Demonstranti se shromáždili také v Marseille, Lyonu, Rouen, Bordeaux či Lille.

reklama