reklama
CNN Prima News slzný plyn

slzný plyn

Výpis příspěvků ke štítku „slzný plyn“

Tisíce Francouzů znovu v ulicích. Vadí jim nový režim, se kterým přišel Macron

15. července 2021 16:48

Tisíce lidí vyšly ve středu do ulic francouzských měst vyjádřit nesouhlas s plánovaným režimem v restauracích, obchodních centrech nebo na kulturních akcích, který v pondělí ohlásil prezident Emmanuel Macron v souvislosti s rostoucími počty případů nákazy novým koronavirem. V Paříži se protest neobešel bez výtržností a policie použila i slzný plyn, uvedla agentura Reuters. Shromáždění se konala i v dalších městech, úřady hlásily celkem asi 19 tisíc účastníků.

Policie v Paříži zasáhla proti propalestinským demonstrantům vodním dělem

15. května 2021 18:44
Aktualizováno

Pařížská policie v sobotu použila vodní děla a slzný plyn proti asi dvěma stovkám demonstrantů. Ti se i přes zákaz úřadů shromáždili ve francouzské metropoli na podporu Palestinců v době eskalace izraelsko-palestinského konfliktu, uvedl na svém webu list Le Parisien. K potyčkám mezi demonstranty a policisty došlo podle agentury DPA i na původně pokojné demonstraci v Berlíně. Jinde se podobné akce obešly bez incidentů.

S lyžařskými brýlemi na očích. I tak pokračují v Polsku protesty kvůli zákazu potratů

28. listopadu 2020 17:59

V centru Varšavy se opět sešla demonstrace proti zpřísnění interrupčního zákona. Policie vyzývá demonstrantky, které zablokovaly centrum města, k rozchodu, organizátorky odpovídají z reproduktorů, že shromáždění je legální. „Neposlouchejte ty lži, že se v Polsku nesmí lidé shromažďovat. Policie lže,“ prohlásila organizátorka protestu Marta Lempartová podle listu Gazeta Wyborcza. Demonstrantek podle deníku rychle přibývá, stejně tak příslušníků pořádkových sil.

Ultimátum pro Lukašenka: Bělorusové chystají na pondělí celonárodní stávku

25. října 2020 22:40

Více než sto tisíc lidí v ulicích Minsku v neděli požadovalo odstoupení prezidenta Alexandra Lukašenka. Opozice mu dala ultimátum k rezignaci a propuštění všech politických vězňů, jinak zahájí v pondělí celonárodní stávku. Lukašenko výzvu ignoroval, bezpečnostní složky použily proti demonstrantům slzný plyn a zadržely přes 100 osob.

reklama