reklama

Smrt bělocha při protestech zachytila kamera. Zemřel v přestřelce na ulici

Jeden člověk zemřel po střelbě v Portlandu v americkém státu Oregon, kde v sobotu pozdě večer místního času propukly potyčky mezi různými skupinami demonstrantů. Vůdce krajně pravicové skupiny Patriot Prayer agentuře AP řekl, že zastřelený byl stoupencem této skupiny a jeho dobrým přítelem. Město je v posledních třech měsících dějištěm často násilných protestů proti rasismu a policejní brutalitě.

reklama

Potyčky vypukly, když centrem města projížděl průvod asi 600 aut s příznivci republikánského prezidenta Donalda Trumpa. S nimi se střetli lidé podporující hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží, pozn. red.). Snažili se cestu, kterou průvod aut projížděl, zablokovat, po Trumpových stoupencích házeli různé předměty. Ti po nich zase stříleli paintballové kuličky a stříkali na ně pálivý sprej.

K tématu

Policie uvedla, že několik lidí zatkla, a potvrdila, že při přestřelce zemřel jeden člověk, který byl zasažen do hrudníku. Vydala také prosbu o poskytnutí videí, fotografií a informací od očitých svědků incidentu. Zatím není jasné, zda střelba souvisela se střety mezi Trumpovými zastánci a odpůrci ani kdo střílel.

Žádné další podrobnosti k případu policie nezveřejnila. Policejní šéf Chuck Lovell uvedl, že je zatím brzy na poskytnutí informací a policie má před sebou mnoho důležité práce, než bude schopná zjistit, co se stalo. „Pokud kdokoliv může poskytnout informace o tomto případu, žádám ho, aby se obrátil na naše detektivy. Toto násilí je zcela nepřijatelné a usilovně pracujeme na nalezení a zadržení zodpovědné osoby nebo osob,“ řekl Lovell.

List The New York Times s odvoláním na dva nejmenované svědky napsal, že skupinka lidí se pohádala s jinými lidmi v autě a kdosi začal střílet. Muž, který byl při střelbě zabit, prý měl na hlavě čepici se symboly Patriot Prayer, která je považována za sdružení bělošských rasistů a jejíž členové se s protestujícími proti policejnímu násilí střetli v minulosti už vícekrát.

Fotograf spolupracující s agenturou AP uvedl, že slyšel tři výstřely. Poté uviděl policejní zdravotníky ošetřovat oběť, která podle něj vypadala jako běloch.

K tématu

Tagy: demonstrace střelba přímý přenos Portland agentura AP

Další hlavní zprávy

reklama
Čeští odmítači koronaviru. Opatřením nevěří celebrity, lékaři ani tisíce občanů
Na knihovny se při vyhlašování opatření zapomnělo. Teď nesmí mít ani výdejní okénko
Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod
Slavia porazila oslabený Leverkusen a poprvé v EL vyhrála. Liberec i Sparta podlehly
reklama
reklama
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
Další články
reklama
reklama