CNN Prima News sniper

sniper

Výpis příspěvků ke štítku „sniper“

Komplikace pro ukrajinské vojáky. Ruští okupanti se chlubí „neviditelnými plášti“

Okupanti na frontě začali používat speciální obleky s prvky tepelně izolačního materiálu. Tvrdí to alespoň ruská média. Vojenská uniforma ze zmíněné látky výrazně ztěžuje vidění člověka v noci přes termokameru, kterou využívají ukrajinští snipeři i operátoři bezpilotních letounů. Zbraně vybavené termokamerou Ukrajině dosud poskytují určitou převahu na bojišti.

Ukrajinský sniper otevřeně o hrůzách v Bachmutu: Vagnerovci jsou jak zjevení z Pána prstenů

Moderátorce stanice CNN Erin Burnettové se podařilo natočit rozhovor s mladým ukrajinským vojákem Romanem, který zažil ty největší hrůzy v bojích o Bachmut. Toho času zraněný sniper otevřeně hovoří o tom, co cítí, když musí zabít nepřítele v těsné blízkosti. Roman popsal také „neuvěřitelné“ počínání vagnerovců a promluvil i tom, jak moc mu chybí rodina.

Brutální video z bojiště: Ukrajinský odstřelovač zlikvidoval skupinu ruských vojáků

Od začátku ruské invaze se v médiích často mluví o tvrdém ukrajinském odporu založeném především na odhodlání vojáků bránit svou zemi a kvalitním armádním výcviku. Ten má dokazovat nové video, které koluje po internetu. Na záběrech je sniper z ukrajinské speciální jednotky, který během okamžiku zlikvidoval početnou skupinu ruských okupantů, uvádí ukrajinská armáda i média.

Slavný odstřelovač Wali: Rusové se chovají jako nacisti. Střílí, když slyší plakat děti

Jedním ze zahraničních dobrovolníků, kteří zamířili na Ukrajinu bojovat po boku místních obránců, je i jeden z nejobávanějších odstřelovačů světa – sniper přezdívaný Wali. Kanaďan kromě zapojování se do střetů s ruskými vojsky stíhá o pokračující válce průběžně psát. Líčí tak události z fronty a osudové okamžiky před tím, než stiskne spoušť své pušky.

Elitní český sniper: Odstřelovač musí být neviditelný. Na ránu čeká bez hnutí i celé dny

Během války na Ukrajině patří k nejobávanějším i nejtajemnějším bojovníkům. Celou věčnost dokáží bez sebemenšího hnutí čekat v úkrytu na svou chvíli, trefují i neskutečně vzdálené cíle. Snipeři jsou machři nad machry. Elitní český policejní odstřelovač vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS třeba o legendárním Kanaďanovi Walim, jenž zasáhne cíl na 3,5 kilometru. Popisuje zbraně, které umí střílet za roh. A také prozrazuje, proč sám před akcí nikdy nepije kávu.