reklama

Spartak Trnava se naplno vrhl do světa esportu. O víkendu zápasil proti Slovanu na MSR

Spartak Trnava se naplno vrhl do světa esportu
Foto:

Spartak Trnava se sice ve vodách esportu pohybuje už nějaký ten pátek, nyní ale přichází s plnohodnotnou divizí. Tu rovnou otestoval na víkendovém mistrovství Slovenska ve FIFA 20.

reklama

V dubnu se kvůli koronavirovým omezením mezi sportovními kluby začaly hledat jiné cesty, jak pokračovat ve hře a přátelských zápasech. Už tehdy se v době zastavených fotbalových soutěží uskutečnilo přátelské utkání Spartaku Trnava proti esportovým reprezentantům AS Trenčín. Za trnavský klub nastoupili brankář Dobrivoj Rusov a virtuální fotbalista Revy. Od té doby se toho v klubu, co se týče esportu, příliš neudálo. Tedy až do teď.

„Uvědomujeme si narůstající popularitu elektronického sportu a rozhodli jsme se spojit náš fotbalový klub s esportovým týmem. Vidíme tam jistý potenciál, avšak prioritou pro nás stále zůstává sport na trávníku,“ uvedl v tiskové zprávě PR manažer klubu Patrik Velšic.

Propojení virtuálního fotbalu s klasickým stihl Spartak takřka za pět dvanáct. O víkendu se totiž konalo mistrovství Slovenska v počítačových hrách a chybět samozřejmě nemohl ani turnaj v oblíbeném fotbalovém simulátoru FIFA 20. V něm Spartak reprezentovali hned dva hráči,  Alexej 'Alex' Antalov a Marco 'Kali' Kalivoda, dva devatenáctiletí rodáci z Trnavy, kteří se hraní oblíbeného fotbalového simulátoru věnují už více než 10 let. Kromě této dvojice se do týmu připojil i Boris 'Doky' Doka, který se hraní na profesionální úrovni věnuje teprve dva roky a je tak spíše sázkou do budoucna.

K plnohodnotnému vstupu Spartaku do esportu se vyjádřil i předseda esports divize Peter Blanárik. Kromě účasti hráčů na MSR se rozpovídal i na téma cílů do budoucna: „Od následujícího čtvrtka by měla startovat i dlouhodobá ligová soutěž a zápasy by měla vysílat i televize Orange šport. Ještě před tím bychom chtěli odehrát přátelský zápas proti Slovanu. Ambicí esportové ligy je, aby časem kopírovala tu fotbalovou.“

/ fotografií

Na MSR se Alex a Kali potkali ve skupině C, kde narazili i na soupeře ze Slovanu, Tomáše 'rSp17' Lakiho. Alex a rSp17 skončili v osmifinále a Kaliho cesta turnajem skončila o kolo dál ve čtvrtfinále. Vítězem celého turnaje se stal RIIJK, profesionální hráč z týmu Entropiq, jehož ambasadorem se letos v červnu stal Vladimír Šmicer.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

Česká vláda včetně premiéra Andreje Babiše i ministra obrany Lubomíra Metnara dala jasně najevo, že nehodlá krátit výdaje na Armádu České republiky. Navzdory požadavkům komunistické strany, která Babišův kabinet drží u moci. Koronavirus tedy akceschopnost českého vojska bezprostředně neohrozil. Odhalil však jiný, možná palčivější problém, než peníze. A tím je logistika.

Slovensko

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Martin Klus před jednáním krizového štábu uvedl, že se bude zabývat mimo jiné uzavíráním hranic. Podle informací slovenské televize JOJ by měl začít platit částečný lockdown od nasledujícího pondělí. Slovenské televizi JOJ to potvrdilo hned několik zdrojů. O tom, jak bude lockdown vypadat a probíhat, jedná Ústřední krizový štáb. Informaci přinesl web noviny.sk.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama