reklama

Spartak Trnava se naplno vrhl do světa esportu. O víkendu zápasil proti Slovanu na MSR

Spartak Trnava se naplno vrhl do světa esportu

Spartak Trnava se sice ve vodách esportu pohybuje už nějaký ten pátek, nyní ale přichází s plnohodnotnou divizí. Tu rovnou otestoval na víkendovém mistrovství Slovenska ve FIFA 20.

reklama

V dubnu se kvůli koronavirovým omezením mezi sportovními kluby začaly hledat jiné cesty, jak pokračovat ve hře a přátelských zápasech. Už tehdy se v době zastavených fotbalových soutěží uskutečnilo přátelské utkání Spartaku Trnava proti esportovým reprezentantům AS Trenčín. Za trnavský klub nastoupili brankář Dobrivoj Rusov a virtuální fotbalista Revy. Od té doby se toho v klubu, co se týče esportu, příliš neudálo. Tedy až do teď.

„Uvědomujeme si narůstající popularitu elektronického sportu a rozhodli jsme se spojit náš fotbalový klub s esportovým týmem. Vidíme tam jistý potenciál, avšak prioritou pro nás stále zůstává sport na trávníku,“ uvedl v tiskové zprávě PR manažer klubu Patrik Velšic.

Propojení virtuálního fotbalu s klasickým stihl Spartak takřka za pět dvanáct. O víkendu se totiž konalo mistrovství Slovenska v počítačových hrách a chybět samozřejmě nemohl ani turnaj v oblíbeném fotbalovém simulátoru FIFA 20. V něm Spartak reprezentovali hned dva hráči,  Alexej 'Alex' Antalov a Marco 'Kali' Kalivoda, dva devatenáctiletí rodáci z Trnavy, kteří se hraní oblíbeného fotbalového simulátoru věnují už více než 10 let. Kromě této dvojice se do týmu připojil i Boris 'Doky' Doka, který se hraní na profesionální úrovni věnuje teprve dva roky a je tak spíše sázkou do budoucna.

K plnohodnotnému vstupu Spartaku do esportu se vyjádřil i předseda esports divize Peter Blanárik. Kromě účasti hráčů na MSR se rozpovídal i na téma cílů do budoucna: „Od následujícího čtvrtka by měla startovat i dlouhodobá ligová soutěž a zápasy by měla vysílat i televize Orange šport. Ještě před tím bychom chtěli odehrát přátelský zápas proti Slovanu. Ambicí esportové ligy je, aby časem kopírovala tu fotbalovou.“

/ fotografií

Na MSR se Alex a Kali potkali ve skupině C, kde narazili i na soupeře ze Slovanu, Tomáše 'rSp17' Lakiho. Alex a rSp17 skončili v osmifinále a Kaliho cesta turnajem skončila o kolo dál ve čtvrtfinále. Vítězem celého turnaje se stal RIIJK, profesionální hráč z týmu Entropiq, jehož ambasadorem se letos v červnu stal Vladimír Šmicer.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády

Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády

Ve Švýcarsku proběhne referendum, ve kterém se občané alpské země vyjádří, jestli vládu zbaví moci rozhodovat o zavádění tvrdých opatření proti šíření koronaviru. Organizátorům petice už se povedlo nasbírat potřebný počet podpisů. Pokud by se lidé vyslovili pro omezení vládních pravomocí, stalo by se Švýcarsko zřejmě první zemí světa, kde mohou občané přímo ovlivňovat zavádění koronavirových opatření, informuje web Financial Times.

Auto

Mercedes-Benz GLA 220d 4Matic: Narostl a do rodiny lépe zapadá

Mercedes-Benz GLA 220d 4Matic: Narostl a do rodiny lépe zapadá

Mercedes GLA hlásí nástupce, je tady druhá generace! Na trhu je kompaktní crossover od roku 2013 a vstoupil do míst, kde se poptávka neustále zvyšovala. A roste dosud. Jenže jeho design byl značně specifický a ne úplně pro každého. Aktuální typ přináší hodně změn. My jsme si vyzkoušeli model 220d 4Matic a nemohli jsme si ho vynachválit.

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama