reklama

Spartak Trnava se naplno vrhl do světa esportu. O víkendu zápasil proti Slovanu na MSR

Spartak Trnava se sice ve vodách esportu pohybuje už nějaký ten pátek, nyní ale přichází s plnohodnotnou divizí. Tu rovnou otestoval na víkendovém mistrovství Slovenska ve FIFA 20.

reklama

V dubnu se kvůli koronavirovým omezením mezi sportovními kluby začaly hledat jiné cesty, jak pokračovat ve hře a přátelských zápasech. Už tehdy se v době zastavených fotbalových soutěží uskutečnilo přátelské utkání Spartaku Trnava proti esportovým reprezentantům AS Trenčín. Za trnavský klub nastoupili brankář Dobrivoj Rusov a virtuální fotbalista Revy. Od té doby se toho v klubu, co se týče esportu, příliš neudálo. Tedy až do teď.

„Uvědomujeme si narůstající popularitu elektronického sportu a rozhodli jsme se spojit náš fotbalový klub s esportovým týmem. Vidíme tam jistý potenciál, avšak prioritou pro nás stále zůstává sport na trávníku,“ uvedl v tiskové zprávě PR manažer klubu Patrik Velšic.

Propojení virtuálního fotbalu s klasickým stihl Spartak takřka za pět dvanáct. O víkendu se totiž konalo mistrovství Slovenska v počítačových hrách a chybět samozřejmě nemohl ani turnaj v oblíbeném fotbalovém simulátoru FIFA 20. V něm Spartak reprezentovali hned dva hráči,  Alexej 'Alex' Antalov a Marco 'Kali' Kalivoda, dva devatenáctiletí rodáci z Trnavy, kteří se hraní oblíbeného fotbalového simulátoru věnují už více než 10 let. Kromě této dvojice se do týmu připojil i Boris 'Doky' Doka, který se hraní na profesionální úrovni věnuje teprve dva roky a je tak spíše sázkou do budoucna.

K plnohodnotnému vstupu Spartaku do esportu se vyjádřil i předseda esports divize Peter Blanárik. Kromě účasti hráčů na MSR se rozpovídal i na téma cílů do budoucna: „Od následujícího čtvrtka by měla startovat i dlouhodobá ligová soutěž a zápasy by měla vysílat i televize Orange šport. Ještě před tím bychom chtěli odehrát přátelský zápas proti Slovanu. Ambicí esportové ligy je, aby časem kopírovala tu fotbalovou.“

Na MSR se Alex a Kali potkali ve skupině C, kde narazili i na soupeře ze Slovanu, Tomáše 'rSp17' Lakiho. Alex a rSp17 skončili v osmifinále a Kaliho cesta turnajem skončila o kolo dál ve čtvrtfinále. Vítězem celého turnaje se stal RIIJK, profesionální hráč z týmu Entropiq, jehož ambasadorem se letos v červnu stal Vladimír Šmicer.

Tagy:

Hlavní zprávy

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv
ZOH 2022

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky
Středočeský kraj

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama