reklama

Spartak Trnava se naplno vrhl do světa esportu. O víkendu zápasil proti Slovanu na MSR

Spartak Trnava se sice ve vodách esportu pohybuje už nějaký ten pátek, nyní ale přichází s plnohodnotnou divizí. Tu rovnou otestoval na víkendovém mistrovství Slovenska ve FIFA 20.

reklama

V dubnu se kvůli koronavirovým omezením mezi sportovními kluby začaly hledat jiné cesty, jak pokračovat ve hře a přátelských zápasech. Už tehdy se v době zastavených fotbalových soutěží uskutečnilo přátelské utkání Spartaku Trnava proti esportovým reprezentantům AS Trenčín. Za trnavský klub nastoupili brankář Dobrivoj Rusov a virtuální fotbalista Revy. Od té doby se toho v klubu, co se týče esportu, příliš neudálo. Tedy až do teď.

„Uvědomujeme si narůstající popularitu elektronického sportu a rozhodli jsme se spojit náš fotbalový klub s esportovým týmem. Vidíme tam jistý potenciál, avšak prioritou pro nás stále zůstává sport na trávníku,“ uvedl v tiskové zprávě PR manažer klubu Patrik Velšic.

Propojení virtuálního fotbalu s klasickým stihl Spartak takřka za pět dvanáct. O víkendu se totiž konalo mistrovství Slovenska v počítačových hrách a chybět samozřejmě nemohl ani turnaj v oblíbeném fotbalovém simulátoru FIFA 20. V něm Spartak reprezentovali hned dva hráči,  Alexej 'Alex' Antalov a Marco 'Kali' Kalivoda, dva devatenáctiletí rodáci z Trnavy, kteří se hraní oblíbeného fotbalového simulátoru věnují už více než 10 let. Kromě této dvojice se do týmu připojil i Boris 'Doky' Doka, který se hraní na profesionální úrovni věnuje teprve dva roky a je tak spíše sázkou do budoucna.

K plnohodnotnému vstupu Spartaku do esportu se vyjádřil i předseda esports divize Peter Blanárik. Kromě účasti hráčů na MSR se rozpovídal i na téma cílů do budoucna: „Od následujícího čtvrtka by měla startovat i dlouhodobá ligová soutěž a zápasy by měla vysílat i televize Orange šport. Ještě před tím bychom chtěli odehrát přátelský zápas proti Slovanu. Ambicí esportové ligy je, aby časem kopírovala tu fotbalovou.“

Na MSR se Alex a Kali potkali ve skupině C, kde narazili i na soupeře ze Slovanu, Tomáše 'rSp17' Lakiho. Alex a rSp17 skončili v osmifinále a Kaliho cesta turnajem skončila o kolo dál ve čtvrtfinále. Vítězem celého turnaje se stal RIIJK, profesionální hráč z týmu Entropiq, jehož ambasadorem se letos v červnu stal Vladimír Šmicer.

Tagy:
Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek
Lidé

Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na Twitteru lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. Jeho prohlášení vzápětí vyprovokovalo k reakci hned několik veřejně známých osobností. „Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří vám nic neudělali a neohrožují vás?“ vytkl mu například bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

Zemřela ikonická postava z filmu Rafťáci. Svou dceru přežila o deset let

Ve filmu Rafťáci se Olga Schmidtová představila v roli zapomnětlivé babičky, která svému „vnukovi“ neustále dávala rybí tuk. Diváci si jí však mohli všimnout i ve snímcích, které režíroval Zdeněk Troška: v trilogii Slunce seno... či v komedii Babovřesky. Herečka zemřela již koncem června ve věku 95 let, o jejím skonu se však veřejnost dozvěděla až nyní.

Meghan slaví čtyřicáté narozeniny: Co jste o vévodkyni ze Sussexu nevěděli?

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová ve středu slaví své 40. narozeniny. Začínala jako herečka, avšak mnoho úspěchů ve své kariéře nesklidila, přesto se stala jednou z nejvíce sledovaných osobností světa. Život jí obrátilo naruby manželství s britským následníkem trůnu Harrym. Připravili jsme přehled zajímavostí, které jste o jejím životě možná nevěděli.

Život s lupénkou je jako na houpačce. Chvilky úlevy střídá bolest a úporné svědění

S lupénkou se 66letý Václav potýká od svých 23 let. Přestože ho tato autoimunitní nemoc nikdy neohrožovala na životě, dokázala mu velmi znepříjemnit život. Lupénka neboli psoriáza je nemoc, která je nejen viditelná na pohled a pacienti často trpí po psychické stránce, ale také je bolestivá a omezující. Naštěstí už existuje biologická léčba, díky které se po mnoha letech cítí lépe.

Bratislavu čekají další protesty proti opatřením. Kotleba chce blokádu hlavního města

Uplynulý týden zažilo slovenské hlavní město Bratislava demonstrace odpůrců očkování a protikoronavirových opatření. Ti se mnohdy dostali do křížku nejen s policií, ale i s běžnými kolemjdoucími. Nyní dojde na druhé kolo protestů. Do Bratislavy mají na čtvrtek a pátek zamířit stovky nespokojenců. Kontroverzní předseda krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko Marian Kotleba dokonce hovoří o tom, že s demonstranty provede blokádu Bratislavy.

Mladý olympionik a čerstvý otec Vlach: Jen účast v Tokiu není cíl, postele tu mají dobré

Ve 24 letech čeká moderního pětibojaře Martina Vlacha první start na olympiádě. „Kvalifikovat se do Tokia jsem nebral jako hlavní cíl. Částečně to úspěch je, důležité ale bude se pořádně předvést,“ hlásá. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popsal, jak se na čtvrteční začátek své soutěže chystá a promluvil také o čerstvě narozeném dítěti nebo vážném zranění, které ho do Japonska málem nepustilo.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Proč do sebe vlaky u Milavče narazily? Chybí nám zabezpečovací systém, mají jasno experti

Stav trati a absence bezpečnostního systému ETCS jsou faktory, které mohly přispět ke srážce vlaků na Domažlicku, řekl CNN Prima NEWS Petr Šlégr z Centra pro efektivní dopravu. Podle něj je stav železnic v Česku oproti okolním státům zastaralý a ministerstvo dopravy nedělá dost pro to, aby byly bezpečné. Expert tak reagoval na středeční srážku vlaků u Milavče, při které zemřeli tři lidé.

reklama