CNN Prima News speciální školy

speciální školy

Výpis příspěvků ke štítku „speciální školy“

Plaga: Žáci se do lavic nevrátí. Školy zůstanou zavřené i po konci nouzového režimu

12. února 2021 08:59

Školy budou i po skončení nouzového stavu fungovat ve stejném režimu jako dosud, uvedl v pátek ráno na Twitteru ministr školství Robert Plaga (ANO). Stav nouze končí tuto neděli, poslanci odmítli návrh vlády na prodloužení tohoto mimořádného právního režimu o další měsíc. Kvůli epidemii koronaviru jsou nyní otevřené jen mateřské a speciální školy a první a druhé třídy základních škol. Ostatní žáci mají výuku na dálku.

Děti se učí bez roušek, učitelé se bojí. Proč se nezavřou speciální školy?

10. ledna 2021 05:45

Ve speciálních školách jako by covid neexistoval, děti se učí bez roušek, takže starší kantoři mají z takových žáků strach. Zatímco na základních školách vláda umožňuje výuku jen v prvních a druhých třidách, v těch speciálních musí kantoři učit prezenčně v devíti ročnících. „Děti k nám dojíždějí z celé Prahy a v hromadné dopravě přestupují i třikrát. V našem typu školy je přitom nemůžeme nutit, aby nosily roušky,“ říká Helena Hainová, ředitelka speciální školy v Praze 5.

Plaga požaduje přednostní očkování pro učitele mateřských a speciálních škol

29. prosince 2020 14:34

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) bude požadovat úpravu strategie, která určuje pravidla očkování proti koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví (MZ) v ní opomenulo pracovníky mateřských a speciálních škol, uvedl Plaga na Twitteru. Možnost očkování pro pedagogické pracovníky byla podle něj s ministerstvem zdravotnictví dohodnuta jako jedna z priorit strategie.

Plaga: Děti se v lednu do škol nevrátí, výjimku mají žáci 1. a 2. tříd

23. prosince 2020 11:15

Do škol budou od pondělí 4. ledna chodit jen žáci prvních a druhých tříd základních škol, otevřeny zůstanou také mateřské a speciální školy. Zbytek se opět bude učit distančně. Na Twitteru to po středečním jednání vlády oznámil ministr školství Robert Plaga (ANO). Žáci a studenti základních, středních a vyšších odborných škol šli naposledy v tomto roce do školy v pátek. Na pondělí a úterý ministerstvo vyhlásilo dny boje proti COVID-19, a prodloužilo tak vánoční prázdniny, které měly původně začít od středy.

Prvňáci a druháci se vrací do školních lavic. S rouškami, bez zpěvu a tělocviku

18. listopadu 2020 08:35
Aktualizováno

Ve středu se do základních škol vrací žáci prvních a druhých ročníků. Do lavic jdou zpět zhruba po měsíční pauze způsobené restriktivními opatřeními proti šíření nemoci COVID-19. Po dvou týdnech se opět otevírají rovněž speciální školy. Na základních a středních školách by od středy měly být možné i individuální konzultace.

Na on-line výuku přešli i žáci speciálních škol. Do lavic se vrátí podle vývoje pandemie

2. listopadu 2020 19:38

Na distanční výuku přecházejí od 2. listopadu i speciální školy. Žáci by se měli učit on-line, ale ne všechny děti mají přístup k internetovému připojení. Například v Základní škole a mateřské škole pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni má podle ředitelky Ivy Šmrhové přístup k on-line výuce 90 procent žáků. Zbytek budou řešit takzvanou papírovou formou.

Vláda představila scénář návratu školáků. O termínu se rozhodne v příštím týdnu

30. října 2020 19:00

Vláda rozhodla o prodloužení veškerých restriktivních opatření do konce prodlouženého nouzového stavu. To mělo platit i pro školy. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) však na tiskové konferenci vlády oznámil, že chce o znovuotevření škol jednat s novým šéfem resortu zdravotnictví Janem Blatným (za ANO). Prioritně by měli nejprve nastoupit žáci 1. a 2. třídy základních škol a studenti speciálních škol.

Plaga: Zavřené budou od pondělí i speciální školy. Děti se vrátí, až to dovolí situace

30. října 2020 17:55

Od pondělí přejdou na dálkovou výuku kvůli epidemii koronaviru i speciální školy. V pátek o tom rozhodla vláda, informoval na Twitteru ministr školství Robert Plaga (za ANO). Návrat k běžnému provozu podle něj bude záležet na vývoji epidemické situace. Od 14. října jsou v Česku uzavřeny téměř všechny školy a vyučuje se na dálku. V provozu dosud kromě speciálních škol zůstávaly mateřinky a školy vyčleněné pro péči o děti zdravotníků, pracovníků sociálních služeb nebo třeba policistů a hasičů.

Ministr Plaga podává návrh na dočasné uzavření speciálních škol. Blatný se mu nebrání

29. října 2020 08:30
Aktualizováno

Ministr školství Robert Plaga informoval ve čtvrtek na svém twitterovém účtu, že podává návrh k dočasnému uzavření speciálních škol. V pátek by o něm měla jednat vláda. Pokud by ho odsouhlasila, speciální školy by se zavřely od pondělí 2. listopadu. Zatím zůstávaly spolu s mateřskými jediné otevřené. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na tiskové konferenci řekl, že uzavření speciálních škol bránit nebude.

Návrat dětí do speciálních škol zůstává nedořešený

19. května 2020 19:53

Do českých škol se příští týden vrátí zhruba 40 - 60 procent dětí. Takový je odhad ministerstva školství a podobná data uvádí i jednotlivá města. Deváťáci a maturanti chodí na konzultace už od minulého týdne a děti na prvním stupni usednou do lavic už 25. května. To ale neplatí pro žáky s vážnějším zdravotním postižením ze speciálních škol.