reklama
CNN Prima News Lifestyle Komerční sdělení

Špičkový herní počítač za 20 dřepů. Iniciativa Zdravý hráč spouští novou výzvu

Cílem iniciativy Zdravý hráč je naučit hráče videoher správnému pohybu a ukázat jim, že fyzická aktivita je naší přirozenou součástí. Tentokrát mohou za svůj výkon získat odměnu v podobě špičkového herního počítače HAL3000. Stačí jim k tomu udělat pouze 20 dřepů. Novou měsíční výzvu zahájil populární streamer a bývalý mistr České republiky ve hře Counter-Strike: Global Offensive David „KAPARZO“ Lacina. Zapojila se do ní také přední česká esportová organizace Entropiq.

reklama

„Aby si hráči pořádně svůj koníček užili, potřebují k tomu nejenom dobrý počítač, ale také se musí spolehnout na své zdraví. Měli by se cítit svěží a v pohodě. Všichni taky víme, že se u her snadno zapomeneme. Klidně na celý den. Proto je dobré vyvažovat dlouhé sezení nějakou fyzickou aktivitou,“ vysvětluje vznik iniciativy Filip Hlobil, ambassador HAL3000.

„Rádi tak vidíme a je nám blízké, že se Zdravý hráč snaží přistupovat k hraní rozumně, a proto jsme se rozhodli podpořit motivaci hráčů k pohybu možností vyhrát výkonný herní počítač HAL3000 ze speciální edice MČR Finale 3. Přeji všem účastníkům hodně štěstí a spoustu zábavy při plnění naší výzvy,“ dodává.

Počítač už za 20 dřepů

Jedním z hlavních cílů iniciativy Zdravý hráč je propojovat elektronický sport s tím tradičním. Proto pro hráče pravidelně připravuje výuková videa, tipy na jednoduchá cvičení a zábavné výzvy. Už před loňskými Vánoci si hráči mohli zahrát o herní počítač HAL3000, přičemž vstupenkou do soutěže bylo 10 kliků.

Nyní Zdravý hráč prověří jejich zdatnost ve známých cvicích na posílení stehenních svalů a hýždí. A protože dřepy jsou jednodušší než kliky, musí zájemci pro účast v soutěži zvládnout hned 20 opakování. Soutěž probíhá celý měsíc na sociálních sítích a může se jí zúčastnit kdokoliv. Vítěze herního počítače HAL3000 se dozvíme v pondělí 13. září.

„Od první chvíle, kdy jsem převzal pozici Performance Directora, se snažím hráče Entropiq vést stylem starověké Kalokagatia, která představuje rovnováhu mezi fyzickým a duševním zdravím. V Entropiq vycházíme z predikce, že pouze dobře se cítící hráč bude předvádět špičkové výkony. A není lepší cesta, jak se cítit zdravě, než správná strava a pohyb,“ říká Richard Jarošík z organizace Entropiq.

„Proto když nás Zdravý hráč oslovil, abychom se k výzvě přidali, neváhali jsme ani chvíli. Jsme rádi, že se můžeme zapojit nejenom my, ale také náš partner, výrobce výkonných herních počítačů HAL3000,“ dodává Jarošík.

Iniciativu Zdravý hráč od samotného vzniku podporuje Česká spořitelna, která ji zařadila do svého programu Sportujeme se Spořkou. V něm dlouhodobě rozvíjí radost z pohybu zejména u dětí a mládeže a ovlivňuje tak jejich zdravý vývoj a kognitivní potenciál.

V rámci programu Sportujeme se Spořkou, který podporuje již 11 různorodých projektů (včetně Zdravého hráče), vede Česká spořitelna k pohybu už téměř milion Čechů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Tihle šílenci fakt ne, hlásá Babiš v novém videu. Straší migranty a nízkými důchody
Andrej Babiš

Tihle šílenci fakt ne, hlásá Babiš v novém videu. Straší migranty a nízkými důchody

Premiér Andrej Babiš (ANO) vytáhl nový předvolební klip. V něm jsou zachyceny zakuklenci s transparenty s nápisy „nižší důchody“, „ať o nás rozhoduje Brusel“ či „uprchlíci, vítejte“. Následuje střih na předsedu vlády, který tvrdí, že bude proti těmto „šílencům“ bojovat. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík pod příspěvkem, který byl zveřejněn na sociálních sítích, napsal, že Babiš lže a skončí ve vězení.

Kanáry dál pustoší tekoucí láva, vlila se i do bazénu. Lidé se nesmí přibližovat

Španělská vláda i kabinet regionu Kanárské ostrovy v úterý vyzvaly kvůli nedělní erupci sopky Cumbre Vieja na ostrově La Palma všechny obyvatele, aby se nepřibližovali k tekoucí lávě. Ta se dostala mimo jiné do dříve obydlené obce Todoque, kde pustoší vše, co jí přijde do cesty. Záběry z dronu ukazují, jak se láva mimo jiné vlévá do bazénu rodinného domku.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Herečka Kuklová o manželství s Pomejem: Uvědomila jsem si, že umřu. Musela jsem utéct

Herečka Michaela Kuklová chtěla být pro Jiřího Pomeje dokonalou manželkou, milenkou i herečkou. Když si však uvědomila, že už to nezvládá, čekal ji bouřlivý rozvod. V té době se navíc dozvěděla, že její manžel nadělal dluhy v rozmezí několika desítek milionů korun a hrozilo, že je bude splácet ona. „Náš vztah připomínal italské manželství,“ uvedla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Kuklová. Dnes přiznává, že za mnohé svému bývalému partnerovi vděčí.

reklama