CNN Prima News špioni

špioni

Výpis příspěvků ke štítku „špioni“

Putinovu dceru v zahraničí hlídala armáda agentů. Sledovali i její milostný život

26. srpna 2022 20:09

Dcera Vladimira Putina Katerina Tichonovová se v průběhu čtyř let tajně vydávala do západoevropských států, kde ji na každém kroku střežili příslušníci zpravodajské služby. Většinu cest přitom uskutečnila za svým milencem Igorem Zelenským, špioni tak o jejím milostném životě měli neustálý přehled. Agenty na svou dceru posílal samotný ruský prezident.

Expert: Putina vynesly k moci krvavé lži. Musí mít na svědomí hrůzy, o kterých nevíme

15. srpna 2022 14:16

Vladimir Putin se kdysi dostal k moci zásluhou lží a vražd na vlastním obyvatelstvu. Celé to proběhlo v režii tajných služeb FSB. Důkazy přináší nová kniha Rusko v plamenech, jejíž spoluautor Tomáš Lemešani v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje brutální cynismus vládce Kremlu i jeho strach. Kniha je postavená mimo jiné na svědectvích bývalého agenta FSB Alexandra Litviněnka, který byl před 16 lety na příkaz Moskvy otráven.

Záhadná úmrtí ruských špiónů: Dělil je jen měsíc, k údajné sebevraždě použili stejnou zbraň

23. července 2022 17:25

Trpěli zdravotními a finančními problémy. Právě to je podle ruských úřadů důvodem úmrtí dvou bývalých a vysoce postavených špiónů Jevgenyja Lobačeva a Lva Sotskova. Od údajných sebevražd muže dělí měsíc, spojuje je však zbraň. Oba se měli zastřelit archaickou poloautomatickou pistolí TT-30 – známou též jako Tokarev, která se již nevyrábí.

Půvabnou Putinovu špionku před lety vyhostili z USA. Co dělá Agentka 90-60-90 dnes?

21. května 2022 07:13

Pro svůj půvab si vysloužila přezdívku „Agentka 90-60-90“. Čtyřicetiletá Ruska Anna Chapmanová se zviditelnila v roce 2010, když ji v New Yorku zatkla FBI pro podezření se špionáže. Po návratu do vlasti obdržela státní vyznamenání a zahájila kariéru modelky a influencerky. V současné době je rovněž populární TV moderátorkou.

Sledování ruských jednotek i předvídání útoků. Američané prozradili, jak pomáhají Ukrajině

28. dubna 2022 12:51

Díky spolupráci s americkou rozvědkou se Ukrajincům daří mnohem lépe bránit ruským útokům. Prohlásili to nejmenovaní američtí představitelé v rozhovoru pro televizi NBC News. USA poskytuje Ukrajincům komerční satelitní snímky a další informace o pohybu ruských sil. Spekuluje se, že přispěly i ke smrti řady ruských generálů během války.

Ukrajinci zveřejnili jména i adresy údajných špionů Kremlu. Na seznamu je přes 600 lidí

2. dubna 2022 21:12

Ukrajinské vojenské zpravodajství zveřejnilo rozsáhlou online databázi 620 příslušníků ruské Federální služby bezpečnosti, nástupkyně KGB. Obsahuje jména, adresy, čísla mobilních telefonů a dokonce i registrační čísla automobilů osob, o nichž tvrdí, že jsou špioni Kremlu, uvádí deník Daily Mail. Řadami KGB prošel i ruský prezident Vladimir Putin.

Odkud mají USA tolik informací o ruských plánech? Putin prý zahájil hon na čarodějnice

23. března 2022 23:50

Válka na Ukrajině trvá téměř měsíc a ruské plány s invazí evidentně nevychází podle plánu. Jak na to reagují muži, kteří jsou za napadení Ukrajiny bezprostředně zodpovědní? Ruský ministr „války“ Sergej Šojgu se přestal ukazovat ve veřejném prostoru. Prezident Vladimir Putin se zase podle médií zbavil stovek lidí ze svého okolí. Důvodem výpovědi však nemusí být pouze neschopnost podřízeného, ale i Putinova obava z toho, že má v Kremlu proamerické špiony.

Vše podstatné o druhé noci války: Ukrajina udržela velká města, prezident je v čele obrany

26. února 2022 05:59

Noc z pátku na sobotu se nesla ve znamení krvavých bojů na Ukrajině. Střelbu i mnoho výbuchů bylo slyšet mimo jiné i v samotném centru Kyjeva. Rusové sice ovládli město Melitopol na jihu země, útok ve městě Mykolajiv a v Kyjevě byl však odražen. Obzvlášť brutální boje probíhaly ve Vasilkivu, odtamtud zatím nejsou známy bližší podrobnosti. Ukrajinci hlásí, že sestřelili několik transportních letounů. Rusové se pokoušeli o výsadky pěchoty. To se jim v mnoha případech nepovedlo.

Británie plně podporuje Česko. Londýn chystá nařízení usnadňující stíhání špionů

19. dubna 2021 10:56

Ve snaze čelit nepřátelským špionážním aktivitám Velká Británie plánuje přinutit osoby pracující pro zahraniční vlády k podepsání centrálního registru. Spojené království rovněž vyjádřilo podporu Česku v souvislosti s údajným zapojením ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích. Mělo přitom jít o stejné osoby, které se podle Británie údajně snažily otrávit novičokem dvojitého agenta Sergeje Skripala v Salisbury.

Past na Koudelku? Zeman žádá po BIS jména ruských špionů v České republice

30. listopadu 2020 08:57

Prezident Miloš Zeman požaduje po Bezpečnostní informační službě (BIS) jména ruských špionů v Česku. Uvedl to v pondělí s odkazem na tři důvěryhodné vysoce postavené zdroje Český rozhlas Radiožurnál. Hlava státu podle něj chce po civilní kontrarozvědce také, aby doložila, jaké operace ruské zpravodajské služby v Česku podnikají nebo jací Češi s nimi spolupracují. Podle expertů oslovených rozhlasem je takový požadavek neobvyklý a jeho splnění může ohrozit fungování BIS.