CNN Prima News špioni

špioni

Výpis příspěvků ke štítku „špioni“

Špionážní balón, nebo UFO? Moře vyplavilo záhadnou „dračí“ kouli. Japonci neví, co s ní

V japonském pobřežním městě Hamamacu vyplavil oceán na pláž železnou kouli o průměru 1,5 metru. Úřady uklidnily obyvatele, že se nejedná o výbušné zařízení, účel předmětu ale neznají. Na sociálních sítích se objevilo množství spekulací, podle nichž by mohlo jít o špionážní balón, UFO či objekt spojený s kultovním japonským anime seriálem Dragon Ball, napsal deník The Guardian.

Pro Kreml přichází nebezpečné období. Řada diplomatů a agentů utíká na Západ, tvrdí analytik

Stále více ruských diplomatů a pracovníků zpravodajských služeb se kvůli válce na Ukrajině rozhoduje pro zběhnutí, tvrdí bezpečnostní analytik Bruce Jones. Kreml se však podle něj snaží tyto informace udržet v tajnosti. Podle zdrojů britského deníku Mirror se ruské úřady mohou uchýlit k trestům pro rodiny „zrádců“ ve snaze zastrašit další potenciální přeběhlíky.

Putinovu dceru v zahraničí hlídala armáda agentů. Sledovali i její milostný život

Dcera Vladimira Putina Katerina Tichonovová se v průběhu čtyř let tajně vydávala do západoevropských států, kde ji na každém kroku střežili příslušníci zpravodajské služby. Většinu cest přitom uskutečnila za svým milencem Igorem Zelenským, špioni tak o jejím milostném životě měli neustálý přehled. Agenty na svou dceru posílal samotný ruský prezident.

Expert: Putina vynesly k moci krvavé lži. Musí mít na svědomí hrůzy, o kterých nevíme

Vladimir Putin se kdysi dostal k moci zásluhou lží a vražd na vlastním obyvatelstvu. Celé to proběhlo v režii tajných služeb FSB. Důkazy přináší nová kniha Rusko v plamenech, jejíž spoluautor Tomáš Lemešani v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje brutální cynismus vládce Kremlu i jeho strach. Kniha je postavená mimo jiné na svědectvích bývalého agenta FSB Alexandra Litviněnka, který byl před 16 lety na příkaz Moskvy otráven.

Záhadná úmrtí ruských špiónů: Dělil je jen měsíc, k údajné sebevraždě použili stejnou zbraň

Trpěli zdravotními a finančními problémy. Právě to je podle ruských úřadů důvodem úmrtí dvou bývalých a vysoce postavených špiónů Jevgenyja Lobačeva a Lva Sotskova. Od údajných sebevražd muže dělí měsíc, spojuje je však zbraň. Oba se měli zastřelit archaickou poloautomatickou pistolí TT-30 – známou též jako Tokarev, která se již nevyrábí.

Odkud mají USA tolik informací o ruských plánech? Putin prý zahájil hon na čarodějnice

Válka na Ukrajině trvá téměř měsíc a ruské plány s invazí evidentně nevychází podle plánu. Jak na to reagují muži, kteří jsou za napadení Ukrajiny bezprostředně zodpovědní? Ruský ministr „války“ Sergej Šojgu se přestal ukazovat ve veřejném prostoru. Prezident Vladimir Putin se zase podle médií zbavil stovek lidí ze svého okolí. Důvodem výpovědi však nemusí být pouze neschopnost podřízeného, ale i Putinova obava z toho, že má v Kremlu proamerické špiony.

Vše podstatné o druhé noci války: Ukrajina udržela velká města, prezident je v čele obrany

Noc z pátku na sobotu se nesla ve znamení krvavých bojů na Ukrajině. Střelbu i mnoho výbuchů bylo slyšet mimo jiné i v samotném centru Kyjeva. Rusové sice ovládli město Melitopol na jihu země, útok ve městě Mykolajiv a v Kyjevě byl však odražen. Obzvlášť brutální boje probíhaly ve Vasilkivu, odtamtud zatím nejsou známy bližší podrobnosti. Ukrajinci hlásí, že sestřelili několik transportních letounů. Rusové se pokoušeli o výsadky pěchoty. To se jim v mnoha případech nepovedlo.