CNN Prima News splátka

splátka

Výpis příspěvků ke štítku „splátka“

Češi jsou stále zadluženější. Lidé si často musí půjčovat i na běžný provoz domácností

3. listopadu 2022 17:18

Zadluženost státu i českých domácností v posledních letech stále stoupá. Podle odborníků se situace výrazně nezmění ani v blízké budoucnosti. Lidé si nejčastěji půjčují na bydlení a auta. Výjimkou však v dnešní době nejsou ani spotřebitelské úvěry na běžný provoz domácnosti. Neschopností splácet své závazky jsou prý nejvíce ohroženi důchodci, ale i lidé s vyššími příjmy, kteří nežijí „ve vlastním“.

Nejen energie, Čechy děsí také drahé bydlení. O stěhování do menšího uvažuje pětina lidí

29. září 2022 06:48

Více než polovina Čechů pociťuje komplikace s bydlením v souvislosti s rostoucí inflací a zdražováním energií. Obavy o udržení střechy nad hlavou se ale zdaleka netýkají jen těch, kteří žijí ve vlastním. Čtyři z deseti Čechů mají strach, že budou mít problém zaplatit nájem. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Instant Research pro Generali Investments.

Splátky za hypotéku se zvednou o tisíce korun. Problém budou mít zejména mladé rodiny

13. listopadu 2021 08:36

Pokud máte hypotéku a v příštích dvanácti měsících vám bude končit fixace, připravte se, že si pořádně připlatíte. Dramatické zvýšení úrokových sazeb Českou národní bankou se už začíná propisovat do ceníku komerčních bank. A výjimkou nejsou hypotéky se sazbou kolem pěti procent. Měsíční splátka se pro lidi, co měli sazby kolem dvou procent, může zvednout i o několik tisíc korun. Když se k tomu přidají vyšší výdaje za energie, domácnost s hypotékou se musí připravit na pořádnou zátěž.

Aby lidi nekončili v exekucích, rozvolníme pravidla splátek, hlásí některé společnosti

1. října 2020 17:48

Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů (APNÚ) zareagovala na konec takzvaného covidového úvěrového moratoria, které většině klientů vyprší v listopadu. Mnozí totiž využili zákonného šestiměsíčního odkladu splátek kvůli první vlně pandemie, ale nyní, když možnost nesplácet končí, jsou na tom stejně, ne-li hůře než před pandemií. Asociace jim proto umožní splácení dluhu rozložit.

Podnikatelé nesplácejí úvěry za téměř 140 miliard, kvůli koronaviru využili moratorium

8. září 2020 13:45

Podle údajů České národní banky se v posledním srpnovém týdnu zvýšil objem podnikatelských úvěrů, u nichž došlo ke schválení odložení splátek, na bezmála 139 miliard korun. Největší podíl tvoří půjčky poskytnuté podnikatelům v sektoru ubytování, stravování a pohostinství. Zde se objem půjček v dluhovém moratoriu od konce července zvýšil o více než půl miliardy korun.