CNN Prima News Spojené království

Spojené království

Výpis příspěvků ke štítku „Spojené království“

Brity zasáhla hygienická chudoba. Miliony občanů se bojí mezi lidi, nemají peníze na mýdlo

28. října 2022 09:23

Až 3,15 milionu Britů postihuje takzvaná hygienická chudoba. Vyplývá to z průzkumu společnosti YouGov ve spolupráci s charitativní organizací Hygiene Bank. Zasažení obyvatelé Spojeného království si nemohou dovolit základní pomůcky, protože už tak mají problémy s placením dalších účtů. Zhoršená hygiena vede u zhruba poloviny z nich k úpadku duševního zdraví. Téměř každý osmý pak uvedl, že se kvůli studu vyhýbal návštěvě pracoviště či školy.

Kdo je nový britský premiér? Bohatý hinduista se slabostí pro Star Wars i Pobřežní hlídku

26. října 2022 06:58

Velká Británie má (opět) nového ministerského předsedu. Po krátké anabázi Liz Trussové, které zlomily vaz nepovedené plány na řešení ekonomických problémů země, se do Downing Street 10 stěhuje Rishi Sunak. Spojené království tak bude mít poprvé v historii premiéra, který má kořeny v Indii, někdejší britské kolonii. To je však jen jedna z mnoha zajímavostí Sunakova života.

Britové mají strach z omikronu a nevychází. Místa plná života se proměnila v města duchů

25. prosince 2021 15:08

Města napříč Velkou Británií byla v průběhu štědrovečerních oslav nezvykle prázdná. Angličané se na popud vlády a lékařů rozhodli o svátcích zůstat doma, aby se vyhnuli nákaze variantou omikron, která se ve Spojeném království rapidně šíří. Nezájem zákazníků o sváteční oslavy představuje pro řadu podniků velké ztráty.

Británie se chystá legalizovat autonomní jízdu. Má zvýšit bezpečnost na dálnicích

1. května 2021 19:45

Odchod Velké Británie z Evropské unie vyvolal doslova vlnu rozepří. Někteří tento zásadní krok vítali, jiní jej naopak bouřlivě kritizovali. Každopádně se teď ukazuje, že minimálně jedno pozitivum brexit přece jen přinese. Spojené království totiž chce řidičům a jejich moderním vozům umožnit automatizovanou jízdu, a to již od konce roku 2021. Evropská unie zatím nic takového nechystá.

Vakcíny proti covidu nekombinujte, radí odborníci. Výjimkou jsou vysoce ohrožení pacienti

3. ledna 2021 16:34

Anglický úřad pro veřejné zdraví (PHE) nedoporučuje kombinovat dvě vakcíny proti koronaviru, které budou v Británii v nejbližších dnech dostupné. V prosinci zdravotníci začali s očkováním přípravkem od firem Pfizer a BioNTech, příští týden začne distribuce vakcíny vyvinuté na Oxfordské univerzitě ve spolupráci s firmou AstraZeneca.