CNN Prima News spolek

spolek

Výpis příspěvků ke štítku „spolek“

Paroubek: Z dezinformátora Vrabela udělali bubáka. Do eurovoleb chci Maláčovou a Haška

28. února 2023 13:14

Sjednotit levici, vyrukovat se staronovými jmény a urvat si několik mandátů v příštích eurovolbách. Takové plány má bývalý premiér za sociální demokraty Jiří Paroubek se svým spolkem Nespokojení, z něhož má na podzim vzejít politické hnutí. V úterý odpoledne plánuje shromáždění svých podporovatelů na Malostranském náměstí, zatímco nedaleko budou poslanci projednávat snížení valorizace důchodů. Paroubek na dotaz redakce CNN Prima NEWS odmítl, že by ho jeho dřívější účast na dvou protivládních protestech – kde se objevili i zástupci dezinformační scény – mohla nějak uškodit. „Já mluvím jenom pravdu. Nemyslím, že to, co jsem slyšel na demonstracích, byly dezinformace,“ uvedl.

Milion chvilek: Po Zemanovi zůstane pachuť, Babiš bude lhát dál. I Pavla budeme hlídat

8. února 2023 15:19

Po zvolení Petra Pavla prezidentem přišla úleva. Budeme ho ale hlídat, aby splnil vše, co slíbil, uvedla za spolek Milion chvilek pro demokracii Hana Strašáková. Po Miloši Zemanovi v České republice zůstane pachuť, po poraženém Andreji Babišovi (ANO) zase rozdělená společnost. U šéfa opozičního hnutí se navíc předpokládá, že se pokusí vyhrát sněmovní volby v roce 2025. „V kauze Čapí hnízdo je na pořadu dne také reklamní větev. Bude lhát dál,“ nešetřila Strašáková ostrými slovy v rozhovoru pro CNN Prima NEWS na konto expremiéra a neúspěšného prezidentského kandidáta.

„Sbohem, Zemane“ i řečníci na štaflích. Na Hradě se při shromáždění sešly stovky lidí

8. ledna 2023 16:03

Od nového prezidenta chtějí slušnost, demokratické hodnoty a lidskost. Stovky lidí se na druhém nádvoří Pražského hradu v neděli symbolicky rozloučily s érou arogance a pohrdáním lidmi, kterou podle nich ztělesňoval Miloš Zeman. Demonstranti také upozornili na důležitost prezidentské volby. Shromáždění s názvem Dotáhneme změnu: Demokrat na Hrad, které se koná několik dní před prvním kolem prezidentské volby, organizuje spolek Milion chvilek. U bezpečnostních kontrol při vstupu do areálu Hradu se tvořily fronty.

Milion chvilek stahuje klec pro Babiše. Ne vždy se akce povede, uvedl Minář

14. září 2022 13:58

Po vlně kritiky couvá spolek Milion chvilek pro demokracii od své poslední akce. Takzvanou vězeňskou prezidentskou kancelář pro expremiéra Andreje Babiše, kterou členové spolku umístili před budovu soudu v první den projednávání kauzy Čapí hnízdo, nyní hodlá spolek „zaparkovat do garáže“. S pojízdnou vězeňskou kanceláři přitom spolek původně plánoval projet další česká města. Zastavit se měla i před holdingem Agrofert. Nyní ale hodlá Milion chvilek hledat „citlivější a přesnější způsob“, jak varovat před možností, že by se Babiš stal prezidentským kandidátem.

Okamura se chlubil finančním darem pro hasiče. Naprosto nemorální, vrátil spolek peníze

31. července 2022 11:42

Fialova vláda podporuje Ukrajinu, SPD hasiče ve Hřensku, chlubil se na začátku týdne šéf SPD Tomio Okamura na sociálních sítích. Hnutí totiž poslalo „na pomoc hasičům s požárem ve Hřensku“ dar v hodnotě 50 tisíc korun. Na konci týdne se však ukázalo, že Spolek přátel Jetřichovic, kterému SPD padesátitisícový příspěvek zaslala, peníze vrátil. Hnutí podle něj totiž nesplnilo dohodu a i přes svůj slib zmíněný dar veřejně propagovalo.

Co s ukrajinskými Romy? Hejtmané se obávají, že se tyto rodiny nepodaří integrovat

25. dubna 2022 10:35

Mezi ukrajinskými uprchlíky jsou také početné romské rodiny, které míří do Česka převážně ze Zakarpatí a pro které je obtížné najít dostatečně velké ubytování. Většinou nejprve míří do provizorních stanů na Praze 9, odkud jsou zanedlouho převáženi na další místa po republice. Televizi CNN Prima NEWS se podařilo sehnat seznam 23 míst, která vláda předběžně vytipovala jako potenciálně vhodná právě pro ubytování velkých skupin nepřizpůsobivých uprchlíků. Podívat se na ně můžete v úvodním videu.

Nevěřím soudům. Otec chce pomstít své tři dcery, které měl znásilnit pedofil z Liberce

19. dubna 2022 18:52

Případ pedofila z Liberce, kterého policie obvinila ze znásilnění dítěte, dostává děsivé rozměry. Reportér CNN Prima NEWS Libor Tampier získal informace o třech dalších dívkách z jedné rodiny, které měl také velmi brutálním způsobem znásilnit. Všechny tři sestry, z nichž nejmladší je teprve žačkou prvního stupně základní školy, se účastnily akcí pořádaných spolkem Děti ráje železnice. Ten si Jan R. založil přesto, že byl už dvakrát odsouzený za znásilnění dítěte.

Komentář Ivy Volkové: Ardy ležel bez ošetření sedm měsíců ve studeném kotci útulku

12. dubna 2022 15:10

Iva Volková založila spolek Rafael o.p.s. na pomoc týraným psům. Začali se k ní dostávat ale především staří a nemocní. Většinou se poštěstí, že Iva uzdraví nejen psí tělo, ale i duši a často zvířata ještě najdou i milovaný domov. Již pro nás popsala několik příběhů statečných psů, u kterých se to povedlo. Nyní má v péči Ardyho, starého labradora, který je v léčení a Iva doufá, že se díky její každodenní péči a Ardyho statečnosti tento staroušek uzdraví.

Těžký život s epilepsií: Spustil ji zánět mozku, i přes léčbu má Olga záchvaty každý den

26. března 2022 07:25

Epilepsie se může objevit v kterémkoliv věku a v Česku s ní žije 100 tisíc lidí. U paní Olgy (57) se rozvinula v jejích třiceti letech a trpí velmi netypickými a častými záchvaty. Musela kvůli nim opustit zaměstnání a život jí komplikuje řada omezení. Životy lidí s touto nemocí připomíná Světový den epilepsie, který připadá na 26. března. Lidé po celém světě nosí v tento den oblečení fialové barvy, která se stala symbolem tohoto neurologického onemocnění.