CNN Prima News spravedlnost

spravedlnost

Výpis příspěvků ke štítku „spravedlnost“

Válečná zvěrstva: Čečenec znásilňoval Ukrajinku, Rusové zasáhli. Další ženu voják podřízl

12. dubna 2022 12:12

Ačkoliv se ruští okupanti stáhli z Kyjevské oblasti, zanechali za sebou řadu obětí. Řeč není pouze o zavražděných civilistech, ale také ženách, které si do konce života ponesou hluboké jizvy ze sexuálního násilí, kterého se na nich vojáci dopouštěli. Web BBC přinesl hned několik otřesných svědectví, ze kterých mrazí.

Rozkol v ODS? Stříže odvoláme, sliboval před volbami Stanjura. Blažek to v plánu nemá

24. prosince 2021 07:05

Vypadá to, že názor na nejvyššího státního zástupce není u občanských demokratů jednotný. Zatímco ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) letošní jmenování Igora Stříže do funkce označil za hanebnou personální politiku a rovněž slíbil, že ho nová vláda po volbách odvolá, ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) je jiného názoru.

Že vám dá opozice nálepku „Don Pablo“? To ještě není na rezignaci, hájí Pospíšil Blažka

17. prosince 2021 19:36

Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) se v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS zastal nového ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Ten se podle některých kritiků vzhledem k podezřením, která jsou spojena s jeho osobrou, neměl o post ministra vůbec ucházet. „Že vás opoziční oponent označí za Dona Pabla, ještě není na rezignaci,“ hájil Blažka Pospíšil.

Kladivo na dezinformátory? Slovensko chce za klamy o covidu trestat i vězením

3. prosince 2021 21:59

Slovensko bojuje s pandemií koronaviru o poznání hůře, než například Česko a státy směrem na západ. Velkým problémem je všudypřítomná dezinformační kampaň. Tu by nyní mohla vyřešit změna legislativy. Tamní ministerstvo spravedlnosti připravilo zákon, podle něhož by bylo možné za šíření dezinformací tvrdě trestat. Dokonce i několikaletým pobytem ve vězení.

Chtěla vědět, jak tatínek zemřel. Reportér CNN mluvil s matkou dcery George Floyda

3. června 2020 18:54

USA zachvátily po násilné smrti George Floyda bouřlivé nepokoje. Demonstranti už přes týden v ulicích amerických měst protestují proti policejní brutalitě. Omar Jimenez, reportér CNN, kterého minulý pátek policisté zatkli přímo během živého vysílání protestů v Minneapolisu, hovořil s Roxie Washingtonovou, matkou Floydovy šestileté dcery Gianny.