CNN Prima News spravedlnost

spravedlnost

Výpis příspěvků ke štítku „spravedlnost“

Zpochybňování justice kvůli kamarádovi? Schwarzenberg čelí kritice za výrok o Ferim

Exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) čelí kritice na sociálních sítích kvůli čtvrtečnímu vyjádření pro CNN Prima NEWS, v němž hodnotil vyústění kauzy bývalého spolustraníka Dominika Feriho. „Je mi ho líto. Žádná justice není podle mé zkušenosti zcela nezávislá,“ řekl spoluzakladatel TOP 09. Obvodní soud pro Prahu 3 potrestal Feriho za dvě znásilnění a jeden pokus o něj tříletým vězením. Rozhodnutí není pravomocné, exposlanec se proti němu ihned odvolal.

Sledujte Případy Josefa Klímy: Kristýna vypátrala ukradeného koně, soud jí ale vyměřil pokutu

Když vám někdo něco ukradne, je to vždy nepříjemné. Jenže co když nejde o věc, ale živého tvora? Ztrátu milovaného koně velmi těžce nesla Kristýna, která měla Falcona od hříběte. Ztracené zvíře si nakonec našla na vlastní pěst. Jenže happy end se v tomto případě nekonal. Přišel soud, statisícové pokuty a Falconova nejistá budoucnost. Druhá reportáž se ponoří do starostí obyvatel v okolí Cínovce, kde se nachází obrovské ložisko lithia a kde by se brzy mělo začít těžit. Případy Josefa Klímy začínají ve středu ve 22:45 na CNN Prima NEWS.

Ruské zločiny na Ukrajině v číslech: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

Kyjev nadále shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti za uplynulý rok provedli. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 9 655 civilistů, a to včetně 461 dětí. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila více než 62 tisíc obytných budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích, znásilněních či podezřeních o páchaní genocidy na ukrajinském národě.

Že vám dá opozice nálepku „Don Pablo“? To ještě není na rezignaci, hájí Pospíšil Blažka

Europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) se v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS zastal nového ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS). Ten se podle některých kritiků vzhledem k podezřením, která jsou spojena s jeho osobrou, neměl o post ministra vůbec ucházet. „Že vás opoziční oponent označí za Dona Pabla, ještě není na rezignaci,“ hájil Blažka Pospíšil.