CNN Prima News sprejer

sprejer

Výpis příspěvků ke štítku „sprejer“

Pavel jako Obi-Wan Kenobi z Hvězdných válek. ČEZ se graffiti nelíbilo, umělec zaplatí škodu

21. února 2023 22:14

Mladý umělec Lukáš „Zadek“ Brožovský z Ústí nad Labem na sebe upozornil v poslední době hned dvakrát. V jednom případě tím, že ztvárnil nového prezidenta Petra Pavla se světelným mečem jako generála Obi-Wana Kenobiho z Hvězdných válek. Nadšené reakce veřejnosti sklidil i před nedávnem, když před Fakultou umění a designu ústecké univerzity posprejoval graffiti zdejší rozvodnou skříň ve stylu hrací konzole GameBoy.

Desítky hákových křížů, oslava wehrmachtu a Hitlera aneb Reportáž ze Sudet v roce 2022

19. prosince 2022 11:24

Asi nikde jinde v České republice nedochází na veřejném místě k tak masivní propagaci nacismu. Areál zchátralých lázní Jánské Koupele v sudetském podhůří Jeseníků je posprejován desítkami svastik či nápisy typu: Adolf Hitler, Heydrich, Himmler, SS, strýček Dolfík Hitler, Gott mit uns i mnohými dalšími. Třicet let zdevastované objekty chce nyní zachránit podnikatel Jan Ležatka. „Boj s vandaly zatím prohráváme, chceme to brzy změnit,“ slibuje.

Mezi Ládvím a Florencí nejezdilo metro. Policie hledala v tunelu sprejery

11. dubna 2022 07:13
Aktualizováno

Více než hodinu nejezdilo v pondělí ráno pražské metro na lince C mezi stanicemi Ládví a Florenc. Policisté tam pátrali po lidech, kteří se údajně pohybovali v tubusu stanice Nádraží Holešovice, zřejmě to byli sprejeři. Při prohlídce nikoho nenašli, ale objevili poškozenou soupravu metra, řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Po osobách, které pronikly do nepřístupných prostor metra a vagon poškodily, policisté podle ní dál pátrají.

Mladík se přiznal k posprejování Karlova mostu. Sám se přihlásil na policii

10. července 2021 12:53

Policii se v sobotu večer přihlásil mladý muž, který se přiznal k posprejování části Karlova mostu v Praze. Poznal se na zveřejněných záběrech z kamer. Policisté také vědí, kdo je dívka, která byla na záznamech s ním. Oba jsou mladiství, podle zákona proto policie nemůže sdělovat k případu další informace, uvedla na svém webu a Twitteru.

Pivovar spjatý s hnutím Chcípl PES posprejoval vandal. Restauratér vypsal odměnu

12. dubna 2021 13:49

Budovu a vůz pivovaru Malý Janek v Jincích, které provozuje jeden z představitelů hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES Jiří Janeček, kdosi posprejoval vulgárními a dehonestujícími výroky či kresbami. Sám restauratér redakci CNN Prima NEWS řekl, že akci považuje za útok kvůli jeho politické aktivitě a že cílem pachatele bylo poškodit politické hnutí. Janeček dokonce na sprejera vypsal odměnu.