reklama

Stanjura: Elektronická evidence tržeb je u ledu a měla by tam zůstat

První a druhá vlna elektronické evidence tržeb byla kvůli koronavirové pandemii převedena do režimu dobrovolnosti. Zavedení třetí a čtvrté vlny bylo odloženo. Podle Zbyňka Stanjury (ODS) by se EET neměla obnovovat, ani až koronavirová krize odezní. „Je to byrokratická zátěž pro podnikatele. Došlo na naše slova,“ řekl Stanjura v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS.

reklama

„Elektronická evidence tržeb je u ledu a měla by tam zůstat,“ řekl místopředseda ODS Zbyněk Stanjura v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu. Podle něho se potvrdily obavy ODS, která už před lety upozorňovala, že půjde o zbytečnou byrokratickou zátěž pro tuzemské podnikatele.

„Elektronická evidence tržeb běží na bázi dobrovolnosti,“ nesouhlasila se Stanjurou ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Podle ní nebyla EET zrušena, pouze podnikatelé nejsou pokutováni, pokud tržby elektronicky neevidují.

Když EET zvládnou jinde…

„Eviduje 50 až 60 procent podnikatelů. Počítám s účinností dalších vln od ledna 2023. Odložila jsem to na leden 2023, aby se z toho nestalo předvolební téma,“ uvedla ministryně financí. „Alena Schillerová neříká pravdu, EET chtěla odložit z důvodu byrokratické zátěže podnikatelů. Došlo na naše slova,“ oponoval Stanjura.

Podle Věslava Michalika (PirSTAN) by se mělo v první řadě vyhodnotit, zda první a druhá vlna elektronické evidence tržeb přinesla své ovoce. „Zda to mělo smysl a ponecháme to. Nepředpokládáme ale, že by se zaváděla třetí a čtvrtá vlna EET,“ řekl Michalik v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS.

Podle Miloslavy Vostré (KSČM) by se naopak měla elektronická evidence tržeb zavést kompletně, tedy včetně třetí a čtvrté vlny. Pro podnikatele prý o žádnou nadbytečnou zátěž nejde. „Když to zvládnou i v jiných státech s přehledem, nevím, o co jsou naši lidi horší,“ řekla předsedkyně sněmovního rozpočtového výboru.

Tagy:
Alena Schillerová EET elektronická evidence tržeb podnikatelé Miloslava Vostrá Zbyněk Stanjura byrokracie Speciál 360°: Hlas lidu Věslav Michalik

Hlavní zprávy

Masarykův candát, Novotného tlačenka a Zemanův ovar aneb Z dějin prezidentské kuchyně
Historie

Masarykův candát, Novotného tlačenka a Zemanův ovar aneb Z dějin prezidentské kuchyně

Na Pražském hradě se v posledních 103 letech servírovalo ledasco, strůjce pádu komunismu v Evropě Michail S. Gorbačov třeba dostal kuřecí plátek s ananasem. Nyní Hrad osiřel a odpadá i recepce ke státnímu svátku 28. října. Okuste proto speciality prezidentské kuchyně alespoň prostřednictvím Archivu Kanceláře prezidenta republiky. Co třeba na Hradě obědval syrský či zambijský prezident?

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Protest proti změnám svlékáním. Bývalé letušky překvapily turisty v centru Říma

V posledních dnech se v italském letectví odehrály velké změny. Po 75 letech skončily národní aerolinie Alitalia a část této společnosti přešla pod nově vzniklého dopravce ITA Airways. To způsobilo, že řada letušek přišla o zaměstnání. A právě bývalé stevardky vyrazily do centra Říma protestovat tak, že se začaly vysvlékat z uniforem, ve kterých léta brázdily nebe.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama