reklama

Starosta o tornádu na Slovensku: Strašné. Domům chybí střechy, za minutu bylo hotovo

Bylo to strašné, popsal CNN Prima NEWS starosta obce Petkovce na východě Slovenska Pavol Hybala čtvrteční tornádo. Ve víru podle něj všechno létalo, odnesl i střechy čtyřem domům. Řádění živlu trvalo minutu nebo dvě. Místním pomáhají hasiči, část obce zůstává bez proudu.

reklama

„Byl jsem na obecním úřadě a slyšel jsem velký hluk a rány. Vyšel jsem ven, a když jsem se podíval na druhou část obce, viděl jsem vír, ve kterém létaly papíry, hadry a takové věci,“ popsal pro CNN Prima NEWS Pavol Hybala.

Tornádo se ve čtvrtek v podvečer prohnalo částí obce Petkovce. Podle operační důstojnice krajského ředitelství Hasičského a záchranného sboru v Prešově vír odnesl střechu čtyřem domům.

„Byl jsem šokovaný, a když jsem přišel níž, viděl jsem, že domům chybí střechy. A čím níž jsem šel po směru tornáda, viděl jsem poškozené domy, popadané stromy, polámané elektrické vedení, to bylo strašné,“ líčil starosta obce s tím, že tornádo trvalo asi minutu, možná dvě.

V obci je spoušť

Webu Teraz.sk ještě ve čtvrtek večer řekl, že je v obci spoušť. Při řádění živlu ale neměl být nikdo zraněn. Na místě stále zasahují hasiči, kteří odstraňují spadlé stromy a části střech ze silnice a poničené domy přikrývají plachtami.

„Vzájemně si pomáhají i obyvatelé obce. Zakrývají střechy domů,“ uvedl Hybala s tím, že část obce zůstává bez proudu. Popis škod, které tornádo způsobilo, je podle starosty zatím předběžný. Úřady vyčíslí škody později.

Tornádo se na konci června prohnalo i Českem. Na Břeclavsku a Hodonínsku na jihu Moravy poničilo kolem 1 200 domů, asi 200 z nich muselo být zbouráno. Sedm lidí zemřelo. Bouře způsobila škody za miliardy korun.

Tagy:
Slovensko hasiči dům střecha starosta tornádo hasiči Petkovce Pavol Hybala

Hlavní zprávy

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Herečka Kuklová o zákeřné rakovině: Po vztahu s Pomejem jsem tušila, že nemoc přijde

Míša Kuklová má za sebou těžké období, zhruba před rokem jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Dnes už má ale svoje vnady, které chorobě obětovala, zpět. Od samého začátku byla odhodlaná rakovinu porazit. Přiznává však, že tuto nemoc očekávala. Podle ní za to mohou stresy, které vznikly na základě prvního manželství s Jiřím Pomejem a které se hromadily ještě několik dalších let. Řekla to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

reklama