CNN Prima News starostové

starostové

Výpis příspěvků ke štítku „starostové“

S nástupem Pavla se zvýšila důvěra v prezidenta. Věří mu 58 procent Čechů, uvádí průzkum

Důvěra v prezidenta po nástupu Petra Pavla do funkce výrazně stoupla. Na rozdíl od posledních let působení jeho předchůdce Miloše Zemana má nyní hlava státu opět důvěru většiny Čechů. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM), prováděného od března do května. Před odchodem Zemana z funkce prezidentovi důvěřovaly méně než dvě pětiny Čechů, po nástupu Pavla podíl lidí, kteří prezidentovi důvěřovali, stoupl skoro na tři pětiny obyvatel.

Důvěra Čechů ve vládu klesla, ukazuje nový průzkum CVVM. Pohoršili si i senátoři a hejtmani

Důvěra Čechů ve vládu, Senát a samosprávy letos v únoru a březnu oproti přelomu roku klesla. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM). Pouze u Sněmovny zůstala míra důvěry na stejné úrovni jako v předchozím průzkumu. Největší důvěru z ústavních institucí lidé nadále vyjadřují starostům a obecním zastupitelstvům, kterým důvěřují asi dvě třetiny obyvatel země.

Rakušanův přešlap se starosty: Přejmenujte STAN, zní z opozičních lavic. Kalousek se baví

Nevěřím tomu, že se dá se starosty dohodnout. V souvislosti s rušením poboček České počty to v rozhovoru pro Deník N uvedl ministr vnitra Vít Rakušan. Pro leckoho překvapivý výrok šéfa hnutí STAN se stal předmětem debat na sociálních sítích. Posměšné rýpnutí si neodpustil například bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Členové hnutí ANO žádají přejmenování STAN.

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO

Na vytvoření koalice v Liberci se dohodlo vítězné uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK), TOP 09 a KDU-ČSL s druhým hnutím ANO. Jejich vyjednávací týmy ve čtvrtek uzavřely dohodu o přípravě koaliční smlouvy. Obě uskupení jsou v čele města i nyní. V 39členném zastupitelstvu budou mít většinu 23 mandátů. Primátorem pravděpodobně zůstane Jaroslav Zámečník, personální obsazení ale není součástí dohody.

Starostové v krizi tvoří první linii, říká expertka. Lidé k nim chodí i ze strachu o bezpečí

Lidé v době energetické krize chodí za starosty především tam, kde jsou závislí na městských teplárnách či na cenách MHD. Zároveň mají občané malých obcí obavy o vlastní bezpečnost. V pořadu Co na to vaše peněženka to uvedla Radka Vladyková, výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR. Přiblížila, z čeho strach lidí pramení a jakou roli v současné krizi starostové a primátoři zastávají.

Žádáme přejmenování STAN, kauzy hnutí nám škodí, zuří starostové. Rakušan výzvu odmítl

Kauzy STAN poškozují i regionální politiky, kteří s hnutím nemají nic společného. O tom jsou přesvědčeni někteří starostové. Více než 20 z nich poslalo otevřený dopis šéfovi STAN Vítu Rakušanovi. Toho žádají, aby hnutí co nejdříve změnilo název. Vicepremiér a ministr vnitra však na dotaz redakce CNN Prima NEWS řekl, že on ani jeho kolegové o přejmenování rozhodně neuvažují. Pod výzvou jsou podepsáni starostové za ANO, ODS, ale paradoxně i za STAN.

Lokální rozhodování v rámci obcí zjednoduší boj proti koronaviru, říká Vojtěch

Obce budou mít zjednodušený postup v boji proti koronaviru. Jejich starostové totiž budou mít přístup k datům o vývoji epidemie koronaviru. To jim umožní přijímat potřebná lokální opatření. V úterý se na tom dohodl se starosty ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Ministerstvo zdravotnictví však slibuje, že nebude starostům obcí poskytovat žádné citlivé osobní údaje.

Čtyřiašedesát starostů žádá otevřeným dopisem ministra o přehodnocení plošných opatření

Starostové Bruntálska a Opavska žádají v otevřeném dopise ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) a hygieniky o přehodnocení plošných protiepidemických opatření, která byla v kraji zavedena v pátek. Dopis podepsalo 64 starostů včetně opavského primátora Tomáše Navrátila (ANO). Ředitelka Krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová reakci na dopis uvedla, že s uvolněním všech opatření rozhodně nelze počítat.