CNN Prima News Státní potravinářská inspekce

Státní potravinářská inspekce

Výpis příspěvků ke štítku „Státní potravinářská inspekce“

Fekální bakterie ve zmrzlině. Samotní inspektoři byli překvapení, co letos ve vzorcích našli

17. srpna 2022 18:57

Víc než polovina testovaných vzorků zmrzlin a tři čtvrtiny vzorků ledů do nápojů nevyhovují hygienickým limitům. To jsou závěry kontroly inspektorů ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Nejčastěji bylo v testovaných zmrzlinách velké množství bakteríí, které mohou u milovníků zmrzlin vyvolat střevní potíže.

Očistěte tělo od nanobotů z vakcíny. Inspekce šetří podezřelý e-shop s doplňky stravy

20. července 2021 19:06

Internetový obchod Zdraví od Slovanů nabízí sortiment potravinových doplňků, které mají „detoxikovat tělo od toxických látek a nanobotů“ z vakcíny proti koronaviru. Balíček složený z pěti přípravků si lidé mohou pořídit za více než tři tisíce korun. V něm najdou například zinek, jód či kvercetin. Na podezřelý obchod má však políčeno potravinová inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Se slibovanými účinky nabízeného balíčku pak nesouhlasí ani vakcinolog.

Tento mléčný dezert nejezte, obsahuje zakázaný pesticid. Kunín Poháry se stahují z trhu

20. července 2021 10:42

Firma Lactalis CZ, mateřská společnost mlékáren Kunín a Klatovy, stahuje z trhu 385 000 mléčných dezertů Kunín Pohár. Obsahují stopové množství pesticidu etylenoxid, který není v EU povolen. Veterináři získali informaci o pesticidu v přídatné látce prostřednictvím systému rychlého varování RASFF. Produkt prodávají různí prodejci. Spotřebitelé, kteří produkt doma mají, by jej neměli jíst, mohou ho vrátit v místě nákupu.

Med citelně zdražuje a bude hůř. Jak poznat pravý od pančovaného a na co dávat pozor?

6. června 2021 07:30

Cena kilogramu medu se na pultech českých obchodů v dubnu meziměsíčně zvýšila o osm procent. Podle Českého statistického úřadu se prodával v průměru za 164 korun, přičemž v březnu to bylo o 12 korun méně. Podle včelařů se však letos očekává mimořádně nízká úroda, což ceny této oblíbené potraviny bude i nadále tlačit vzhůru.

Další nebezpečné kuřecí z Polska. Pozor na masové kuličky, varuje inspekce

1. září 2020 16:19

Salmonelu odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve zmrazeném výrobku z kuřecího masa z Polska. „Laboratorní rozbory bakterii objevily ve výrobku s názvem Southern Fried Chicken Popsters – Kuřecí kuličky na jižanský způsob od firmy Iceland,“ oznámil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Nemoc salmonelóza, kterou bakterie způsobuje, doprovázejí hlavně průjmy a často také zvracení a horečky.