CNN Prima News stavebnictví

stavebnictví

Výpis příspěvků ke štítku „stavebnictví“

Obavy z nedostatku plynu vedou firmy k nezávislosti. Investují do privátních LNG terminálů

8. ledna 2023 23:31

Ceny plynu klesají. Ovšem některé firmy už nyní mají strach, že ho v příštím roce bude málo a že vláda začne omezovat dodávky energeticky náročným podnikům. Neváhají proto utrácet desítky i stovky milionů korun za vybudování privátních LNG stanic. Navíc jsou připraveny si zkapalněný plyn samy do České republiky dovážet.

Tajemství starých Římanů rozluštěno. Už se ví, proč jejich stavby vydrží víc než naše

8. ledna 2023 17:36

Kdo někdy viděl Koloseum, určitě ho napadlo, jak to ti starověcí Římané dělali, že jejich úchvatné stavby vydržely dva tisíce let v tak skvělém stavu. Jak je možné, že jejich beton byl kvalitnější než náš? Právě na to se zaměřila skupina vědců z Itálie, USA či Švýcarska. A na dlouho nerozluštitelnou záhadu prastarých stavitelů nakonec přišla.

Makali v Rusku na stavbách, teď prchají. Severokorejští dělníci se bojí přesunu na Donbas

15. října 2022 12:46

Dodělejte, co máte, ale na nové zakázky už nenastoupíte. Zpráva, která mezi severokorejskými dělníky pomáhajícími na stavbách v Rusku vzbuzuje paniku. Kreml je totiž chce poslat na okupovaná ukrajinská území, aby tam pomáhali s obnovou poničených staveb. Pracovníci z Kimovy říše však raději prchají, jak uvedl webový portál Rádia Svobodná Asie.

Sledujte živě: Summit stavebního rozvoje s debatou kandidátů na primátora

12. září 2022 14:14
Aktualizováno

Jak by nové vedení Prahy řešilo bytovou krizi a jak se staví k dalšímu stavebnímu rozvoji metropole? Sledujte online přenos ze Summitu stavebního rozvoje s debatou kandidátů na primátora Prahy. Pořadatelem summitu, který se tradičně koná v Obecním domě v Praze, je Sdružení pro architekturu a rozvoj (SAR) ve spolupráci s Českou komorou architektů, Asociací pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN) a Svazem podnikatelů ve stavebnictví (SPS).

Stavební materiály rapidně zdražují. Kvůli válce chybí i řemeslníci, upozorňuje Horská

20. dubna 2022 20:02

Pokud chcete začít stavět a máte kde koupit materiál, není nač čekat. Shodli se na tom v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonomka Helena Horská a Ředitel společnosti Wienerberger ČR Kamil Jeřábek. Horská zdůraznila, že kvůli válce na Ukrajině navíc chybí řemeslníci a kromě stavebního materiálu zdražuje také práce.

Odchod Ukrajinců do války dopadá na výstavbu. Jsou pilířem stavebnictví, upozorňují firmy

2. března 2022 08:02

Ukrajina se již několik dnů potýká s ruskou válečnou agresí, což vedlo k úplné mobilizaci na Ukrajině, která se dotkla také mnohých ukrajinských pracovníků v Česku. Desítky tisíc pracovních sil z Ukrajiny jsou přitom podle firem jedním z pilířů českého stavebnictví. Je proto pravděpodobné, že se jejich odchod odrazí v prodloužených lhůtách realizace staveb v Česku.

Polovina Čechů neví, jak má pojištěný svůj dům

10. listopadu 2021 09:51

Pojištění střechy nad hlavou je klíčová věc. Bohužel stále existuje až 40 % nemovitostí, které nejsou vůbec pojištěny. Zároveň neustále rostou ceny stavebních prací a některé materiály zdražily za poslední roky i na dvojnásobek. Kooperativa spolu s agenturou IPSOS v září zkoumala, jak k těmto alarmujícím skutečnostem přistupuje česká veřejnost.

Zdražování dopadne na kutily i rozestavěné domy. Kdy by mohly ceny materiálů klesnout?

26. října 2021 09:23

Na zdražování narážíme v poslední době na každém kroku. Nepříznivý trend se nevyhnul ani kutilům nebo oblasti stavebnictví, kde ceny rostou už více než rok. Hodnota některých stavebních materiálů se za tu dobu zvedla i několikanásobně a lidé, kteří mají rozestavěné domy, se potýkají s řadou problémů. A to i v případě, že stavějí svépomocí.

Jak uspořit finanční základ pro získání hypotéky? Prvním krokem je stavební spoření

11. října 2021 09:47

Hlad po bydlení ve vlastním v Česku ani při rostoucích cenách neopadá. Pro Čechy je totiž mimořádně důležité, a jak ukazují i nedávné průzkumy, Češi jsou ve vlastním bydlení spokojenější. Právě rostoucí ceny nemovitostí ale mohou rodinám cestu do vysněného domku se zahradou zkomplikovat. Pro získání hypotéky totiž potřebují vyšší finanční základ. Myslet by tak ještě před žádostí o hypotéku měli hlavně na své úspory, radí v rozhovoru Jiří Feix, předseda představenstva ČSOB Stavební spořitelny a Hypoteční banky.