CNN Prima News Stodolní

Stodolní

Výpis příspěvků ke štítku „Stodolní“

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

28. listopadu 2021 05:34

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu

14. dubna 2021 23:02

Zákaz popíjení piva a dalších alkoholických nápojů na veřejných místech skončil v pondělí, pokud totéž nezakazují obecní vyhlášky. V proslulé ostravské Stodolní ulici žádná taková vyhláška neplatí, přesto se tam v úterý nabízel „tekutý chléb“ u pouhých dvou výdejních okének. Zapomněl národ na chuť čepovaného, nebo má oprávněný strach z nákazy covidem?

Nový vynález hospodských: Čepované pivo maskované jako caffè latte v kelímku

29. prosince 2020 18:40

Bez půllitru čepovaného si českou pivní kulturu nelze vůbec představit. Vláda ale většinu hospodských vylekala prosincovým zákazem rozlévání alkoholu ve výdejních okénkách, takže točené pivo je rázem nedostatkovým zbožím. Někteří výčepní proto začali kelímky s točeným pivem uzavírat víčkem a balit do papírových sáčků. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá.

Noční zákaz barů v Ostravě končí, Stodolní ulice ale dál straší epidemiology

14. srpna 2020 16:52

Noc je dlouhá, bary a kluby v oblíbené ostravské Stodolní ulici však musely až do 14. srpna preventivně zavírat již s úderem půlnoci. A až do rána se pak kvůli nemoci COVID-19 pilo u výdejních okének, u kterých bylo hodně těsno. V pátek 14. srpna hygienici zákaz nočního provozu hospod v Moravskoslezském kraji překvapivě zrušili. Některým epidemiologům se to nelíbí.