CNN Prima News střední školy

střední školy

Výpis příspěvků ke štítku „střední školy “

Školy v době koronavirové: Termokamera u vstupu a rozdělení na skupiny

7. prosince 2020 09:30

Studenti středních škol se v pondělí mohou vrátit do lavic. Své brány otevřelo i Gymnázium Františka Křižíka v Plzni, kde jsou studenti rozděleni do dvou skupin a termokamera u vstupu odhalí každého se zvýšenou teplotou. Podle ředitelky gymnázia Šárky Chvalové dětem chyběl sociální kontakt, osobní interakce a praktická výuka. Naučili se podle ní učit, vyhledávat si informace a pracovat sami na sobě, ale to je dle Chvalové pořád málo.

Středoškolačka se vrací na intr: Už jsem chtěla od rodičů, ale bojím se třetí vlny

7. prosince 2020 06:03

V neděli se 17letá středoškolačka Anna Tržilová vrátila po necelých dvou měsících na internát do Českých Budějovic. Doma s rodiči už to pro ni bylo dlouhé, chce mít své soukromí a užít si „nejlepší roky svého života“ s kamarády. Těšila se však i do školy, protože má pocit, že na distanční výuce se toho moc nenaučila. Z návratu do lavic má ale zároveň strach – nejen proto, že ji čeká mnoho testů, ale bojí se i toho, že školy jsou častými ohnisky koronaviru. I proto studentka doslova očekává po Vánocích třetí vlnu pandemie.

Na střední školy lze jít bez zkoušek. Termín maturit se kvůli koronaviru může posouvat

30. listopadu 2020 12:22
Aktualizováno

Na čtyřleté maturitní obory středních škol v Česku nebudou na jaře 2021 povinné jednotné přijímací zkoušky. Ministerstvo školství s ohledem na současnou pandemii koronaviru rozhodlo, že ředitelé středních škol budou moct uchazeče přijímat jen na základě vlastních přijímacích zkoušek školy, případně zcela bez zkoušek. V případě nepříznivého vývoje epidemie COVID-19 se na jaře 2021 může změnit termín konání maturit.

Nastavená pravidla jsou absurdní. Některé školy je nedokážou splnit, říká Sekyrka

26. listopadu 2020 07:50

Maturitní ročníky středních škol a gymnázií se ve středu měly vrátit zpět k prezenční výuce. Na řadě škol ale dál pokračují s distanční výukou, nedokážou totiž splnit nařízení ministerstva školství, aby se skupiny žáků z jednotlivých tříd nepropojovaly. Antonín Sekyrka, ředitel gymnázia v Českých Budějovicích, označil nastavená pravidla za absurdní. Uvedl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Ředitelské volno má 15 procent škol, některé ho vyhlásí na úterý. Důvody jsou jasné

24. září 2020 19:18
Aktualizováno

Na některých školách v Česku mají žáci a studenti ředitelské volno a do školy v pátek nešli. Podle Asociace ředitelů základních škol (AŘZŠ) vyhlásilo volno asi 15 procent základních škol, zhruba polovina z nich ale zabezpečí fungování školních družin. Zavřeny budou i některé střední školy, zatímco z mateřských škol nejspíš žádná. Některé školy místo pátku zůstanou zavřené v úterý. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v úterý ředitele škol vyzval, aby páteční uzavření zvážili.

Hřib couvá: Praha příští týden uzavře jen vysoké školy a ne zcela. Metropole je červená

18. září 2020 12:12
Aktualizováno

Na vysokých školách v Praze bude příští týden zavedena distanční výuka, uvedl na Twitteru primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Původně na stejné sociální síti oznámil, že toto opatření bude platit i pro střední školy, později to ale odvolal s tím, že hygienici nesouhlasí. Podle zástupců školských asociací ovšem takový způsob komunikace vyvolává chaos. Kdy přesně bude distanční výuka zavedena, Hřib neuvedl. Během odpoledne přišlo znovu další upřesnění: Zákaz výuky na VŠ neplatí pro praxi, zkoušení a laboratorní práci.

Ministr Plaga: Podoba přijímacích zkoušek na střední školy by se měla změnit

20. června 2020 09:29

Obsah přijímacích zkoušek na střední školy by se podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) měl změnit. Současné testování podle něj neodpovídá tomu, co a jak se učí děti v moderních školách. Navíc podoba zkoušek podle něj nutí rodiče ke vzdělávání potomků v placených kurzech. Ministr by proto chtěl otevřít debatu o možných úpravách. Podle něj je pro zlepšení vzdělávacího systému proměna podoby zkoušek důležitější než diskuse o počtu pokusů na testy.

Přijímačky na střední školy dopadly nejlépe za poslední roky, ukázaly statistiky

16. června 2020 21:16

Uchazeči o studium na středních školách měli letos u přijímacích zkoušek lepší výsledky než v minulých letech. Vyplývá to z dat, která zveřejnila organizace Cermat. Ke zkouškám letos přišlo téměř 94 tisíc dětí. Kvůli pandemii byl k dispozici pouze jeden termín. Naopak u maturit se výsledky ve srovnání s minulými roky zhoršily.