CNN Prima News Subaru

Subaru

Výpis příspěvků ke štítku „Subaru“

Subaru Crosstrek je autem do nepohody, které zvládá i těžký terén. Škoda příliš malého kufru

Do České republiky dorazila nová generace globálně nejprodávanějšího modelu Subaru. Novinka se přejmenovala z XV na Crosstrek a s novou vizáží se snaží zaujmout, a to zejména komfortem za volantem, elektrifikovanou pohonnou jednotkou e-Boxer a stálým pohonem všech čtyř kol. Robustní crossover z Japonska se také dočkal pokročilejších asistenčních systémů a výrazně tužší karoserie.

Nové Subaru WRX je kusem poctivého železa. Evropy se ale podle všeho netýká

Když si porovnáte český ceník Subaru nyní a před pěti lety, je to s trochou nadsázky, jako byste porovnali nabídku steakhousu s veganskou restaurací. Ve skutečnosti ale japonský výrobce nedělá nic jiného než ostatní automobilky. U značky, jejíž pověst je založena na sportovních úspěších, je ovšem přerod směrem k elektrobudoucnosti tak nějak bolestnější. Nová generace nejlegendárnějšího modelu se Evropy pravděpodobně týkat nebude.

Z auta stříkali po lidech pepřový sprej. Neútočili jsme kvůli respirátorům, tvrdí

Incident z Turnova, kdy posádka vínového Subaru po kolemjdoucích stříkala dráždivou tekutinu, pravděpodobně pepřový sprej, má pokračování. Policisté již znají jména všech lidí z auta. Jde o dva muže a dvě ženy. Všem hrozí pokuta. Jejich jednání dávali svědci do souvislosti s tím, že postříkaní lidé neměli roušku či respirátor. To ovšem posádka auta popírá. K zasažení vybraných lidí používali dětskou vodní pistoli.

Řídili jsme Subaru BRZ, nejzábavnější kupé současnosti. Nebo spíše minulosti?

Čistě sportovní kupé Subaru BRZ poprvé spatřilo světlo světa v roce 2013 a hned se zapsalo do srdcí všech automobilových příznivců. Bohužel emisní limity pomalu likvidují vše, co jim nevyhovuje, a přesně takový osud potkal i ikonický sporťák. S evropským trhem se loučí limitouvanou sérií Final Edition, která nabídne ještě radostnější požitek za volantem. Svou přízeň si zábavné Subaru získalo díky lehké karoserii, pohonu výhradně zadní nápravy a charismatickému plochému motoru typu Boxer.