CNN Prima News Subaru

Subaru

Výpis příspěvků ke štítku „Subaru“

Nové Subaru WRX je kusem poctivého železa. Evropy se ale podle všeho netýká

20. září 2021 21:10

Když si porovnáte český ceník Subaru nyní a před pěti lety, je to s trochou nadsázky, jako byste porovnali nabídku steakhousu s veganskou restaurací. Ve skutečnosti ale japonský výrobce nedělá nic jiného než ostatní automobilky. U značky, jejíž pověst je založena na sportovních úspěších, je ovšem přerod směrem k elektrobudoucnosti tak nějak bolestnější. Nová generace nejlegendárnějšího modelu se Evropy pravděpodobně týkat nebude.

Z auta stříkali po lidech pepřový sprej. Neútočili jsme kvůli respirátorům, tvrdí

12. března 2021 15:59

Incident z Turnova, kdy posádka vínového Subaru po kolemjdoucích stříkala dráždivou tekutinu, pravděpodobně pepřový sprej, má pokračování. Policisté již znají jména všech lidí z auta. Jde o dva muže a dvě ženy. Všem hrozí pokuta. Jejich jednání dávali svědci do souvislosti s tím, že postříkaní lidé neměli roušku či respirátor. To ovšem posádka auta popírá. K zasažení vybraných lidí používali dětskou vodní pistoli.

Řídili jsme Subaru BRZ, nejzábavnější kupé současnosti. Nebo spíše minulosti?

6. prosince 2020 07:33

Čistě sportovní kupé Subaru BRZ poprvé spatřilo světlo světa v roce 2013 a hned se zapsalo do srdcí všech automobilových příznivců. Bohužel emisní limity pomalu likvidují vše, co jim nevyhovuje, a přesně takový osud potkal i ikonický sporťák. S evropským trhem se loučí limitouvanou sérií Final Edition, která nabídne ještě radostnější požitek za volantem. Svou přízeň si zábavné Subaru získalo díky lehké karoserii, pohonu výhradně zadní nápravy a charismatickému plochému motoru typu Boxer.

Impreza e-Boxer: Tak trochu jiné Subaru. Neburácí, ale plní svůj účel

17. listopadu 2020 10:51

Řekněme si to hned na rovinu. Aktuální Impreza už většinou není to zářivě modré auto se zlatými elektrony, které drtilo asfalt a požíralo bahno během rallyeového seriálu WRC, a které chtěl mít doma snad každý chlapec, ale dovolit si ho mohl tak maximálně ve velikosti 1:18. Svět se mění a držet krok s ním musí i Subaru.

Jakým automobilkám jsou zákazníci nejvěrnější? Žebříčku kralují Japonci a Němci

10. srpna 2020 06:18

Nejoddanější klienty mezi prémiovými automobilkami má japonský Lexus, v těsném závěsu jsou pak němečtí výrobci, konkrétně Mercedes-Benz a BMW. V kategorii masově produkovaných vozů si zlatou medaili odneslo Subaru. Na druhém a třetím místě se potom umístila Honda a Toyota. Vyplývá to z výsledků průzkumu loajality zákazníků k jednotlivým automobilovým značkám, který zveřejnila americká analytická společnost J.D. Power.