Sv. Valentýn pro všechny: 5 tipů jak si ho užít, ať už ho máte rádi nebo ne

Ať už patříte mezi nadšence, kteří Valentýna slaví s potěšením, nebo jste jedním z těch, kteří zvyk dodržují čistě pro potěchu milovaného člověka, fakt je, že je nejvyšší čas porozhlédnout se po vhodném dárečku. A pokud už vás omrzela čokoláda a květiny a hledáte něco nápaditějšího, jste tu správně. Dali jsme dohromady pět základních tipů, které se vám budou hodit, ať už jste čerstvě zamilovaní nebo se vám srdce chvěje láskou už dlouhé roky.

Nebudeme si nic nalhávat. Posláním Sv. Valentýna, podle něhož se svátek zamilovaných po celém světě nazývá, nebyla nákupní horečka ani srdíčková mánie. Kněz, který podle jedné z legend i přes zákaz oddával zamilované podle křesťanského rituálu, by se asi dost divil, kdyby mohl vidět, jak si ho spolu s nejvzácnějším citem každoročně 14. února připomínáme. Ale protože je z rodiny svatých, dost možná by naše materialistické choutky přešel se shovívavým úsměvem a s povděkem kvitoval, že je na světě ještě tolik lásky. O tu jde totiž v první řadě a na touze udělat milovanému člověku radost není nic špatného.

A není třeba vykoupit polovinu obchodního domu. I maličkosti umí vyvolat velkou radost.

1. Dar ze srdce a vlastnoručně vyrobený

Říká se, že vlastnoručně vyrobené dárky jsou ty nejlepší. A je to pravda. A člověk přitom nemusí být zrovna mistrem manuálních prací. Je vaše drahá polovička knihomol? Všichni víme, že vášniví čtenáři jsou vyznavači emocí. Vytiskněte jí vaší společnou fotku a na zadní stranu napište něco sladkého a věnujte jí obrázek jako záložku. To ji dostane. Opakovaně.

Nápadů jak vlastnoručně potěšit milovanou bytost je ovšem nepřeberně... Švadlenky dokáží vykouzlit oblečení, které nekouše ani neškrtí a navíc je origiální. Řezbáři své domácí zahradnici stlučou poličku na květiny a tak dále a tak dále...

Pánové, teď všichni ruce na srdce. Víme, jak moc vás prudíme s tím věčným připomínáním prací, které na vás doma čekají. Tak prostě buďte té valentýnské dobroty a než vaše spřízněná duše uklidí v kuchyni po večeři, prostě tu poličku přivrtejte, přidejte k tomu polibek a máte hotovo.

2. Láska prochází žaludkem

Než se váš miláček v úterý 14. února vrátí z práce nebo odkud chce, upečte mu domácí buchty nebo jinou dobrotu. Stylově mu ji naservírujte na stůl vedle nově zarámované fotky ze společného zážitku.

Anebo naopak vyrazte ven. Cílem je oblíbený podnik alespoň jednoho z vás, kde dokáží vaše chuťové buňky potěšit stejně dobře jako vy jeden druhého o pár hodin později.

Existuje něco, co vaše láska ještě nikdy neochutnala, ale víte, že by ráda? Zamluvte stůl v tematické restauraci a vytáhněte ji na zkušenou. Než přijde na řadu vášeň, užijete si legraci, která je nejlepší afrodiziakum.

3. Společné zážitky

Je váš drahoušek společensky laděná osobnost, ale každoroční miliskování ho k smrti nudí? Sezvěte spřátelené páry a přichystejte párty s mixem jeho nejoblíbenější muziky. Případně uspořádejte filmový maraton.

Samozřejmě lze svátek zamilovaných pojmout i lehce megalomansky a koupit společný pobyt kdekoli, kde se vám líbí nebo kde byste to rádi poznali.

Akční páry se nezaleknou možností, jako je valentýnský let balónem, skok bungee jumping atd. To vaši lásku spolehlivě prověří i posílí naráz.

A pokud patříte k dvojicím, v nichž se koníčky obou partnerů rozchází na zcela rozdílné strany, pro jednou se s láskou sobě vlastní obětujte a prostě si vyjděte na operu, kterou přečkáte bez útrpně protáčených panenek. Anebo bez remcání obujte pohorky a vyšlápněte blízké kopce při zimní túře.

4. Klid na gauči

Zdaleka ne každý musí v polovině února přetékat emocemi a sentimentem. Jsou i tací, kteří na Valentýna uvítají jediné - klid. Patří vaši milovaní právě k těm, kdo svátek zamilovaných spíš přetrpí? Dokažte jim svoji náklonnost a péči tím, že si oslavu lásky pro jednou odpustíte. A necháte je sledovat oblíbený program v televizi. Nebo hrát onlinovku s kamarády. Prostě jim dopřejte večer jako kterýkoli jiný. Odměna v podobě čiré každodenní lásky vás nemine.

Že si nedokážete odříct tu radost a potěšení z valentýnských dárečků? Dejte svým nejmilejším spolubydlícím svatý klid a pokoj a obdarujte sami sebe. To samé mimochodem platí, pokud jediným spolubydlícím, kterého máte, jste vy.

5. Láska a krása patří k sobě

Co si budeme nalhávat, na svátek zamilovaných chceme všichni vypadat skvěle. Nic naplat v této touze ženy nad muži stále vynikají. Ke klasickým valentýnským dárkům patří šperky. Ovšem zářit nemusí jen náhrdelníky či náušnice, ale také rty. Hydratační lesk Diamond Plumper Pink Radiant od Physicians Formula s diamantovým prachem dodá zářivý lesk a sluší každým rtům při vyznání lásky. A i každý den poté.

A co je nezbytnou součástí každé femme fatale? Vůně! Ideální je lehká, která vyvolenému protějšku něžně zamotá hlavu a pohladí smysly. A právě taková je toaletní voda Cerruti 1881, která potrhuje osobnost žen, které věří, že v jednoduchosti je síla i krása. Zavřete oči a přivoňte si. Hlavu toaletní vody tvoří delikátní kombinace mimózy, frézie a fialky, v jejím srdci se rozevírají jasmín a pomerančový květ a vše dokresluje dřevitý základ z ambry, cedru a santalového dřeva. Flakón navíc padne i do menší dámské ručky a hravě se vejde do kabelky.

Lesk i toaletní vodu pořídíte na e-shopu Dr. Max. A mimochodem, hodí se i pro ty, kteří se rozhodnou pro tip č. 4. Pošlete radost dál.

Pohoda a radost jsou základ

Ať už se rozhodnete pro kterýkoli z našich tipů, nezapomeňte si ho užít a svou drahou polovičku za snahu pochválit.

Že vám oslavy lásky v konkrétním dni v roce přijdou vyumělkované nebo na něm nevidíte nic zvláštního? Pak je pro vás nejspíš sv. Valentýn den jako kterýkoli jiný den v roce. V tom případě vás k vyznání lásky nic nenutí. O to lepší důvod se pro něj rozhodnout.

Ať vás láska provází!

Tagy: