reklama
CNN Prima News Tomáš Enge

Tomáš Enge

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Enge“

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

19. ledna 2022 19:53

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

Mladík vs. vysloužilý voják: Finále F1 je tu, Enge si přeje souboj do posledního kola

2. prosince 2021 22:36

Celosezonní pouť končí zastávkami v arabském světě. Formuli 1 dělí od tečky pouhé dva závody a na rozdíl od posledních let není v takto pokročilé fázi jasné, kdo se stane mistrem světa. Stále jsou ve hře oba hlavní aktéři – Max Verstappen a Lewis Hamilton. „Letošní ročník je zajímavější a daleko atraktivnější. Je hezké vidět, že o titul bojují jezdci ze dvou týmů,“ uvedl pro CNN Prima Tomáš Enge, který před 20 lety okusil královnu motorsportu.

Jediný Čech, který byl v F1: Schumacher mi přál hodně štěstí. Snad budu mít brzy nástupce

16. září 2021 20:33

Celý svět se 16. září 2001 ještě vzpamatovával z teroristických útoků v USA. Jakékoliv sportovní události byly pochopitelně upozaděné, přesto přesně před 20 lety nastal velký den pro Českou republiku. Tomáš Enge se stal prvním – a stále posledním – Čechem, který závodil ve slavné formuli 1. O nezapomenutelné zkušenosti vyprávěl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Nebýt Schumachera v Mercedesu, neměl by teď Hamilton tolik vítězství, myslí si Enge

21. října 2020 20:02

Oba lze směle označit za krále světa formule 1, pravé legendy. Michael Schumacher vyhrál světový šampionát celkem sedmkrát, Lewis Hamilton šestkrát. Číslo sedm může 35letý Brit přidat už brzy, zatím suverénně vévodí i letošnímu šampionátu. „Oba dosáhli věcí, o kterých jsme si mysleli, že jsou nereálné,“ říká pro CNN Prima NEWS Tomáš Enge, jediný český závodník, který kdy zasáhl do královny motorsportu.

Ferrari v krizi? Nálada musí být šílená. Vyhrát mohou jen megapodvodem, míní Enge

5. září 2020 07:29

Fiasko. Tak lze bez pardonu označit letošní sezonu týmu Ferrari ve Formuli 1. Nejstarší a suverénně nejúspěšnější stáj se v roce 2020 topí v sérii špatných výsledků, což jen doložila poslední Velká cena Belgie, kde italské monoposty skončily na 13., respektive 14. místě. „Vedení asi nejde správným směrem. Ozubená kolečka do sebe nezapadají,“ říká český automobilový závodník Tomáš Enge.

reklama