CNN Prima News trest smrti

trest smrti

Výpis příspěvků ke štítku „trest smrti“

Arabista: Pobodání Rushdieho? Projev sporu muslimského světa a „rouhačského“ Západu

13. srpna 2022 11:37

Britský spisovatel indického původu Salman Rushdie, který byl při besedě v New Yorku napaden a pobodán zřejmě sympatizantem íránských revolučních gard, ve své knize Satanské verše z roku 1988 popsal rozdílnost západní a islámské kultury. Kvůli tomuto dílu ale čelí trestu smrti za urážky koránu a proroka Mohameda. Podle arabisty Petra Pelikána jde o viditelný projev konfliktu mezi muslimským světem a „ateistickým a rouhačským“ Západem.

Další dopis Čecha psaný těsně před popravou nacisty čeká na doručení

19. června 2022 18:52

Jmenoval se Jaroslav Sládeček a bylo mu teprve 22 let, když ho nacisté poslali pod gilotinu. Dopis na rozloučenou, který napsal 16. února 1943, však rodině nebyl dodnes doručen. „Jeho list z cely smrti jsem našel teprve tento týden ve spisech Říšského ministerstva spravedlnosti,“ vysvětluje historik Jan B. Uhlíř a společně s redakcí CNN Prima NEWS zahajuje pátrání po příbuzných popraveného. Dopis je adresován rodičům do obce Oleška v dnešním okrese Praha-východ. Než ale Sládečka zatklo gestapo, bydlel v Praze.

Trest smrti. Soud vynesl ortel nad zahraničními bojovníky, které zajali Rusové na Ukrajině

9. června 2022 16:09
Aktualizováno

Soud v samozvané Doněcké lidové republice na Ukrajině ve čtvrtek nepravomocně odsoudil k trestu smrti dvojici Britů a občana Maroka, uvedla agentura TASS s odvoláním na svého zpravodaje v soudní síni. Podle soudu, který případ začal projednávat v úterý, muži bojovali na Ukrajině jako žoldnéři. Odsouzení ale tvrdí, že jsou řádnými vojáky ukrajinské armády a že s nimi proto má být zacházeno jako s válečnými zajatci, na což upozorňuje i Británie. Londýn je rozsudkem velmi znepokojen a pokusí se zajistit propuštění Britů, uvedl mluvčí premiéra Borise Johnsona.

Britové, které na Ukrajině zajali Rusové, přiznali u soudu vinu. Hrozí jim vězení i smrt

8. června 2022 23:32

Aiden Aslin a Shaun Pinner. Dva britští občané, kteří bojovali po boku Ukrajinců a padli do ruského zajetí. Ve středu oba před soudem, který se koná v separatistické Doněcké lidové republice, přiznali vinu. Za to jim podle ruských médií hrozí dlouhý pobyt ve vězení, případně i trest smrti. Británie stále doufá, že své občany dostane domů. Mluví se například o výměně vězňů.

Co dál s Ukrajinci? Převýchova a tresty smrti. Šokující text ruského politologa oblétl svět

4. dubna 2022 22:33

Ruská státní tisková agentura RIA Novosti zveřejnila na svých webových stránkách komentář tamního politologa Timofeje Sergejceva. Ten v textu s titulkem „Co by mělo Rusko udělat s Ukrajinou?“ obhajuje „speciální vojenskou operaci“, jak Rusové stále označují invazi na Ukrajinu. Vysvětluje také, proč je potřeba zemi „denacifikovat“. Slova plně zapadají do rétoriky, kterou mezi svými občany šíří prezident Vladimir Putin.

Odborník na nitro psychopatů: Breivik musí sedět do smrti, masoví vrazi se nepolepší

8. února 2022 06:13

Norský zločinec Anders Breivik, který před jedenácti lety zabil 77 lidí, se už nikdy nesmí dostat na svobodu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká terapeut Andrej Drbohlav, který o masových a sériových vrazích napsal několik knih. Nejhorší kriminálníky podle něj nenapraví ani dlouhodobé věznění, pro mnohonásobné vrahy by nejraději obnovil trest smrti.