Trošku jsem to posr**l. Babiš před příznivci v Brně uznal chybu, Pavel se léčil z virózy

Ráno porada, pak cesta do Brna. Tak vypadalo pondělí kandidáta na prezidenta Andreje Babiše (ANO). Ve tři hodiny odpoledne se na Dominikánském náměstí potkal s občany, které pozval na tradiční zabijačku. Na akci dorazilo zhruba dva tisíce lidí, mezi nimi ale i jeho odpůrci. Jeho protikandidát Petr Pavel svůj program kvůli viróze zrušil, v následujících dnech však opět vyrazí mezi občany.

Andrej Babiš dorazil na poradu se svým týmem do centrály hnutí ANO na pražském Chodově hned ráno. Ve 13:00 ji opustil a vyrazil do Brna. Na Dominikánské náměstí v centru Brna dorazil krátce po 15:30. V tu dobu na něj již čekaly stovky příznivců, ale také odpůrců.

I v Brně Babiš znovu útočil na média a tvrdil, že podporují jeho protikandidáta Petra Pavla a dělají mu kampaň. Podle něj otázka v debatě veřejnoprávní televize ohledně pomoci Polsku byla provokací. „A věřte mi, že i když neuspějeme, tak v roce 2025 je porazíme, na padrť porazíme, protože pravda je na naší straně. Protože my bojujeme za lidi,“ zdůrazňoval přítomným.

Odpoledne se na Twitteru objevilo video, které naznačuje, že Babiš chybu ohledně svého výroku uznává. „Jsem to trošku pos**l, protože jsem neřekl, že samozřejmě budeme plnit závazky NATO, já jsem je plnil,“ uvedl expremiér.

Babišovi příznivci dotázaní na místě štábem CNN Prima NEWS mají o budoucí hlavě státu jasno. „Přišla jsem podpořit Babiše, protože je to nejlepší člověk v politice, které jsem za svůj život poznala. A to mi je 63 let,“ svěřila se oslovená žena. „Je to menší zlo než Petr Pavel,“ doplnily další.

Na náměstí se ale sešli i Babišovi odpůrci. „Odmítáme styl jeho politiky vedené strachem a nenávistí a způsob, jakým se v debatě zachoval k našim spojencům,“ uvedl mladý muž. Jeho kolega doplnil, že nesouhlasí s populismem: „Přijde mi to nefér vůči demokracii.“ V jihomoravské metropoli se Babiš zdržel až do večera, poseděl v tamní restauraci. V úterý má na programu výlet do Náchoda a Hradce Králové.

Babišův protikandidát, který měl v Brně mítink už minulý pátek, naopak musel pondělní program zrušit. U Pavla se objevila viróza, a tak odvolal návštěvu Kolína, kde jej měla podpořit herečka Jitka Čvančarová i středočeská hejtmanka. Omluvil se také z úterních dopoledních schůzek. Odpoledne však opět zamíří mezi občany, a to konkrétně do Příbrami.

Ve středu 25. ledna vystoupí na Staroměstském náměstí v Praze, odkud zamíří do studia televize CNN Prima NEWS, v jejímž vysílání mohou diváci od 20:15 sledoval Superduel: Boj o Hrad.

Tagy: