CNN Prima News tržby

tržby

Výpis příspěvků ke štítku „tržby“

Festival? Vary jsou vzhůru nohama, utíkáme pryč, tvrdí někteří místní. Mladým se svátek líbí

Filmový festival jednou ročně převrátí Karlovy Vary vzhůru nohama, shodují se místní. Zatímco mladší generace oceňuje, že se jinak trochu ospalé město alespoň během festivalu probudí, ti starší se snaží spíše utíkat pryč, například na chalupy. Jak obyvatelé Karlových Varů reagují na festival, zjišťovali reportéři CNN Prima NEWS.

Máslo za 26 a kilo kýty za 57 Kč, tak Češi nakupují v Polsku. Řetězec Biedronka bohatne

Diskontní řetězec Biedronka má v Polsku pověst obchodníka s nejzajímavějšími slevami. „Dneska jsme udělali nákup asi za 2 500 korun. Přesně to spočítáme doma, ale ušetřili jsme až 1 000 korun,“ odhaduje 63letá Zdeňka Okapová z Bohumína před prodejnou v obci Gorzyce u českých hranic. Polská média informují, že řetězec Biedronka díky válce na sousední Ukrajině a energetické krizi posílil, meziročně zvýšil tržby o více než 20 procent.

Pfizer letos jen z covidu získá 54 miliard dolarů, víc než za všechny léky před epidemií

Americká farmaceutická společnost Pfizer loni zvýšila tržby o 95 procent na 81,3 miliardy dolarů (1,7 bilionu Kč), zejména díky vakcíně proti COVID-19. Další masivní růst firma očekává letos, jen z prodeje covidové vakcíny a nového léku na covid čeká tržby kolem 54 miliard USD. Firma to v úterý uvedla ve zprávě o výsledcích hospodaření. Za rok 2020, tedy než Pfizer začal naplno těžit z prodeje své vakcíny, tržby za celý podnik činily zhruba 41,7 miliardy USD.

Akce „Suchej únor“ připraví prodejce alkoholu o 730 milionů korun, odhaduje ekonom

Celý měsíc nepít žádný alkohol. Stovky tisíc Čechů si v rámci akce „Suchej únor“ dají na čtyři týdny pauzu od konzumace alkoholu. Stále populárnější výzva představuje rok od roku větší problém pro prodejce alkoholu, ať už se jedná o hospody či hypermarkety. Celkově obchodníci podle ekonoma Lukáše Kovandy letos přijdou na tržbách za alkohol o 730 milionů korun. Tratit bude kvůli spotřební dani i stát.

IKEA chystá zdražení, dodávky váznou. Musíme se zotavit, oznámila firma

Hrubý zisk společnosti Inter IKEA, která je majitelem švédské nábytkářské značky IKEA, se v uplynulém finančním roce snížil o 16 procent na 1,71 miliardy eur (asi 44 miliard Kč). Vyšší náklady na dopravu a suroviny totiž převážily nad růstem tržeb, uvedla firma. Dodala, že kvůli přetrvávajícím problémům v dodavatelském řetězci přikročí ke zvýšení cen.