reklama

Udělením značky garantujeme kvalitu i bezpečnost, říká tajemník nábytkářské asociace

Na českém trhu působí mnoho domácích výrobců nábytku, kteří často čelí nekvalitní zahraniční konkurenci. Asociace českých nábytkářů proto od roku 2006 uděluje značku kvality Česká kvalita – Nábytek, která má spotřebitelům pomoci se v široké nabídce vyznat. „O jejím udělení nebo neudělení rozhoduje nezávislá komise složená z odborníků,“ řekl v rozhovoru CNN Prima NEWS Tomáš Lukeš, tajemník Asociace českých nábytkářů, která je správcem zmíněné značky.

reklama

Značka Česká kvalita – Nábytek je na tuzemském trhu již 15 let a je součástí programu Česká kvalita, nad kterou má záštitu Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. Česká kvalita – Nábytek zaručuje spotřebiteli, že zakoupené zboží nebo vybraná realizační firma prošly náročným hodnocením a testy kvality provedenými nezávislou třetí stranou.

„Značka vznikla jako reakce některých výrobců nábytku na to, jak se hned v 90. letech začaly objevovat různé typy nábytku, které byly nesmírně nekvalitní, a nejvíce tím byl poškozen zákazník,“ řekl v rozhovoru CNN Prima NEWS Tomáš Lukeš, tajemník Asociace českých nábytkářů, která je správcem značky.

Pomáháme lidem orientovat se na trhu

Výrobce, který žádá o udělení certifikátu kvality, musí nábytek nechat testovat v nezávislé akreditované zkušebně, kde se podrobuje celé řadě kritérií a požadavků. Značku Česká kvalita – Nábytek je možné získat jak pro výrobky, tak pro služby, ale i celé výrobkové řady. „Spotřebitel získává především jistotu, že si kupuje výrobek, kterým se někdo zabýval co do bezpečnosti, kvality a užitných vlastností, ale že se také zabýval tím, jak je řešena případná reklamace. A v případě nábytku to vůbec nejsou zanedbatelné benefity,“ dodal Lukeš. Aktuálně jsou tak značkou Česká kvalita – Nábytek označeny stovky až tisíce výrobků.

Podle Lukeše nábytek patří mezi ten typ zboží, kde je pro spotřebitele ztížená orientace v tom, co je a co není kvalitní výrobek. „V obchodě může například sedačka vypadat elegantně, ale když není kvalitní, často bývá po půl roce či roce používání na hranici své životnosti. V těchto případech se pár ušetřených tisícovek skutečně nevyplatí,“ řekl tajemník Asociace českých nábytkářů.

Nábytek, který nese značku Česká kvalita – Nábytek, lze na trhu najít i na plochách velkých nábytkářských řetězců, byť tam nemusí být hojně zastoupen. „Většina takových výrobků je ale prodávána formou různých studií nebo menších specializovaných obchodů. Často se jedná přímo o prodejny samotných výrobců,“ vysvětlil Tomáš Lukeš.

Zákazníci na kvalitu slyší

Značka Česká kvalita – Nábytek je Asociací českých nábytkářů udělována na dva roky. Po této době musí dojít k recertifikaci. Neznamená to však, že když výrobce značku získá, tak má na dva roky takzvaně vystaráno a nemusí se o kvalitu své produkce nijak starat. „V průběhu těchto dvou let dochází k průběžnému sledování spokojenosti zákazníků. Ti nás i v případě jakéhokoli problému kontaktují a my to promptně řešíme s výrobcem. A případně to řešíme velmi nekompromisně,“ zdůraznil Lukeš.

Nakolik čeští spotřebitelé při výběru nábytku skutečně hledí na označení Česká kvalita – Nábytek ale Tomáš Lukeš neprozradil. Podle něho to vědí nejlépe přímo výrobci. „Víte, tohle je konkurenční boj a nikdo nebude říkat svému sokovi ,tohle si udělejte, to nám pomáhá‘. Výrobci jsou s tím velmi opatrní, ale určité reakce, že ta značka u řady zákazníků hraje roli, máme,“ uzavřel tajemník Asociace českých nábytkářů.

Tagy:
bezpečnost kvalita Ministerstvo průmyslu a obchodu nábytek značka kvality Českou kvalitu nenahradíš Tomáš Lukeš Asociace českých nábytkářů

Hlavní zprávy

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň
Volby 2021

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Hřib vyzývá Babiše: Počty nakažených rostou, obnovte testování na školách
Koronavirus

Hřib vyzývá Babiše: Počty nakažených rostou, obnovte testování na školách

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) vyzval premiéra Andreje Babiše (ANO), aby vláda s ohledem na růst počtu nakažených COVID-19 obnovila povinné screeningové testování ve školách a státní příspěvek školám na testy. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) ve středu uvedl, že ministerstvo s ohledem na výsledky testování na začátku září zatím nebude v plošném testování ve školách pokračovat, zvažuje zopakování screeningu na podzim.

Trump se může zbláznit. O případném útoku vás informuji, měl slíbit Číně americký generál
Donald Trump

Trump se může zbláznit. O případném útoku vás informuji, měl slíbit Číně americký generál

Prezident Donald Trump by se mohl zbláznit, a tak musíme udělat vše pro to, aby se nedostal k jadernému tlačítku. Tak by se podle knihy Peril dal shrnout utajený plán generála Marka Milleyho. Ten po útoku na Kapitol letos v lednu dospěl k názoru, že bývalého amerického prezidenta postihla po prohraných volbách vážná duševní krize a že je nutné jednat bez jeho vědomí.

Propusťte Frančettiho, nebo očekávejte následky. Ruská ministryně dala Česku ultimátum

Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Frančettiho, zadrženého v neděli v Praze. Podle agentury TASS to řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová s tím, že Praha nemá případ politizovat. Jeho vydání Ukrajině podle ní bude mít důsledky. Frančettiho zadržela česká policie na žádost Ukrajiny, která ho viní z toho, že se v roce 2014 aktivně podílel na ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Jediný Čech, který byl v F1: Schumacher mi přál hodně štěstí. Snad budu mít brzy nástupce

Celý svět se 16. září 2001 ještě vzpamatovával z teroristických útoků v USA. Jakékoliv sportovní události byly pochopitelně upozaděné, přesto přesně před 20 lety nastal velký den pro Českou republiku. Tomáš Enge se stal prvním – a stále posledním – Čechem, který závodil ve slavné formuli 1. O nezapomenutelné zkušenosti vyprávěl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Lesbické matce odebral soud v Polsku děti. Je to diskriminace, rozhodl Štrasburk

Polská matka, která byla zbavena péče o své děti, uspěla u Evropského soudu pro lidská práva (ECHR) s žalobou proti Varšavě. Polští soudci podle Štrasburku při rozhodování o svěření dětí do péče ženu diskriminovali kvůli jejímu vztahu s jinou ženou a porušili tím její právo na soukromý život. Polsko nyní musí ženě zaplatit odškodné 10 000 eur (v přepočtu 253 000 korun). Rozsudek není pravomocný, všichni zúčastnění mají tři měsíce na odvolání.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Babiš není žádný bojovník proti rakovině. Odborníci cupují premiéra kvůli brožuře VZP

Premiér Andrej Babiš (ANO) rozhodně není žádný bojovník s rakovinou, vzkazují českému premiérovi zástupci organizací, jež se věnují onkologickým nemocem. Reagují tak na brožuru Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), která obsahuje Babišův komentář i jeho fotografii. Přibližně dva miliony klientů VZP mělo dostat materiál ještě v září, pojišťovna ale rozesílání kvůli souvislosti s politikou nakonec odložila až na dobu po říjnových volbách.

reklama