úhyn

Výpis příspěvků ke štítku „úhyn“

Extrémní vedra v USA ničí i mimořádně odolné kaktusy. Doslova hnijí zevnitř, popisuje vědkyně

S rekordně vysokými teplotami bojují nejen lidé, ale i rostliny – a to i ty, které jsou na výhně zvyklé. V pouštní botanické zahradě v americkém Phoenixu experti zaznamenávají náhlý úhyn kaktusů. Podle vědecké ředitelky Kimberlie McCueové jsou kaktusy saguaro vystaveny vysokému stresu z horka. Navzdory tomu, že mohou vypadat zdravě, hroutí se a hnijí zevnitř.

Katastrofa: Na soutoku Odry a Olše hynou ryby, nikdo neví proč. Řeku teď ředí vodou z přehrady

Aktualizováno

Na soutoku řek Odry a Olše ve Slezsku hynou ryby, rozsah a příčina této události zatím podle ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) není známá. O tom, že v Odře na české straně hynou ryby, informovala ve středu polská ministryně životního prostředí Anna Moskwová. Státní podnik Povodí Odry nyní vypouští vodu z přehrady Šance a částečně také z nádrže Morávka ve snaze naředit vodu v řece. Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) má podezření na nedostatek kyslíku v řece. Odebírá vzorky, výsledky budou asi ve čtvrtek. Hasiči budují na místě nornou stěnu.

Otřesné následky horka. Na Břeclavsku uhynuly tisíce ryb kvůli nedostatku kyslíku

Velké množství ryb uhynulo na Břeclavsku, z Dyje je ve středu navečer začali lovit hasiči a rybáři. Na místě jsou tři jednotky hasičů, řekl jejich mluvčí Jaroslav Mikoška. Podle starosty Bulhar na Břeclavsku Jiřího Osičky je odhadované množství uhynulých ryb v tunách, práce ale zatím pokračují. Důvodem úhynu je nejspíš úbytek kyslíku v souvislosti s přemnožením sinic, řekl mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Sokolník 15 let nehlásil úhyn zvířat, měl je v lednici. Úplný idiot, reagoval majitel

Policie dál prošetřuje chovnou stanici dravců na Orlickoústecku kvůli možnému týrání zvířat. Během předchozích dvou dnů našla v objektu desítky uhynulých jedinců včetně chráněných druhů. Některá torza byla uskladněna v lednicích, jiná ležela v pytlích venku. Chovatel měl v domě také rysa a servala – podle kriminalistů bez patřičných povolení. Živá zvířata byla v pátek celý den postupně odebírána a převážena do záchranných stanic.

Za pochybením při vyšetřování Bečvy mohl být i nátlak. Gazdík podá trestní oznámení

Některá pochybení při vyšetřování loňské ekologické havárie na Bečvě mohla být výsledkem nátlaku na úřady, řekl ve Sněmovně novinářům člen poslanecké vyšetřovací komise Petr Gazdík (STAN). Podá kvůli tomu trestní oznámení, na základě kterého by policie měla prošetřit možné zneužití pravomoci úřední osoby a spáchání dalších trestných činů, doplnil. Sněmovna se v úterý závěrečnou zprávou komise bude zabývat na mimořádné schůzi.