CNN Prima News umělá inteligence

umělá inteligence

Výpis příspěvků ke štítku „umělá inteligence“

Jak předcházet požárům? Na pomoc přichází drony a umělá inteligence

14. července 2022 15:53

V letní sezóně a obdobích sucha jsou lesní požáry stále častějším fenoménem, který každoročně zničí zhruba 4 miliony km2 půdy po celém světě. Rozsáhlé požáry pravidelně sužují i Řecko, které se proti nim rozhodlo nově bojovat s pomocí moderních technologií. Průlomový projekt ve spolupráci technologické společnosti Huawei, operátora Nova-Wind a startupu PROBOTEK prostřednictvím dronů a umělé inteligence umožní detekovat požár v jeho ranném stádiu a okamžitě přivolat potřebnou pomoc. Díky tomu lze efektivně chránit lesní ekosystémy i místní obyvatele.

Kontrola soukromých zpráv? Roboti ani nechápou ironii. Jsme na tenkém ledě, míní Zdechovský

14. května 2022 08:41

Evropská komise chce po provozovatelích sociálních sítí, aby kontrolovali zveřejňované příspěvky a odstraňovali fotografie či videa s dětským sexuálním obsahem. Návrh by však mohl výrazně omezovat soukromí všech uživatelů. Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a Marcel Kolaja (Piráti). Během debaty však došlo i k výraznému rozporu mezi oběma politiky.

Když škola pomůže studentům a oni jí, prospěch a ocenění mají všichni

22. února 2022 10:06

Veřejná Vysoká škola technická a ekonomická České Budějovice se dlouhodobě snaží zpřístupňovat studentům moderní technologie, postupy a dovednosti, které pak uplatní v praxi. Zapojují se také do mezinárodních projektů, na kterých získávají ocenění, jako naposledy v prosinci roku 2021, kdy se studentka VŠTE Monika Hrubá stala jednou z nejúspěšnějších účastnic akce Huawei Seeds for the Future ve finských Helsinkách.

V digitalizaci nám ujíždí vlak, varuje vědkyně. Stát jen předstírá, že situaci řeší

30. září 2021 08:20

Česko nemá dostatek soukromých společností, které by dokázaly investovat masivní prostředky do rozvoje a využívání informačních technologií a umělé inteligence. Tomu odpovídá i poměrně nízká úroveň digitalizace českých firem. A situaci nezlepšuje ani stát. „Vláda systematicky umělou inteligenci nefinancuje, a to navzdory různým strategiím a deklaracím,“ tvrdí vědkyně Lenka Kučerová, ředitelka spolku Prg.ai. Důsledky se podle ekonomů projevují v nízké produktivitě práce i nízkých mzdách českých zaměstnanců.

Chcete ve sledování primátů pokračovat? Facebook si uřízl ostudu s označením černochů

6. září 2021 11:49

Uživatelé Facebooku upozornili na automatickou výzvu, která je vybízela v pokračování sledování „videí o primátech“. Tato věta však byla použita u snímku, na němž byli Afroameričané ve střetu s bělochy a policisty. Představitelé sociální sítě se za chybu algoritmu omluvili a selhání umělé inteligence prý začali vyšetřovat.

Huawei: Rozšířená realita se bez 5G sítí neobejde

22. června 2021 14:18

Technologický pokrok urychlený celosvětovou pandemií znamená pro rozšířenou realitu (AR) nové možnosti rozvoje. Propojení fyzického světa s digitálním přináší do budoucna nejen zcela jedinečné příležitosti pro širokou škálu odvětví včetně vzdělávání, turistického ruchu a e-commerce, ale také představuje zajímavý ekonomický přínos: dle prognóz bude mít ekosystém AR do roku 2025 tržní hodnotu 300 miliard dolarů. Jak zaznělo v rámci Better World Summitu, na kterém své vize představila i společnost Huawei, důležitým předpokladem rozvoje AR jsou 5G sítě.