CNN Prima News umělá inteligence

umělá inteligence

Výpis příspěvků ke štítku „umělá inteligence“

Přelom v seznamování. Umělá inteligence pomáhá najít lásku

Dohazovačky byly po dlouhá staletí neodmyslitelnou součástí procesu seznamování, dnes však již jejich služeb téměř nikdo nevyužívá a lidé si raději partnery hledají sami. Vyznat se v tomto spletitém procesu je však mnohdy velmi náročné. Proto se tvůrci několika online seznamek rozhodli nasadit do svých aplikací umělou inteligenci. Právě ta má zaručit co nejefektivnější cestu k nalezení té pravé lásky. S čím vším dokáží chytré aplikace uživatelům pomoci?

Potvrzeno. Apple ustoupil EU, nový iPhone 15 nabijete s USB-C. Došlo i na model z titanu

Spekulacím je konec. Dlouho očekávané odhalení nové série chytrých telefonů iPhone potvrdilo, že se nadcházející vlajková loď společnosti Apple neobejde bez USB-C kabelu. Ten protlačila Evropská unie ve snaze sjednotit konektory chytrých zařízení. Čerstvě představený iPhone 15, který se mimo jiné chlubí i vyšším výkonem, lepším fotoaparátem či vylepšenými funkcemi, se začne prodávat už za několik týdnů, české ceny ale zatím nejsou známy.

Umělá inteligence začala odhalovat přestupky. Za 72 hodin pochytala stovky řidičů

Britská policie zahájila provoz dopravního kamerového systému fungujícího na bázi umělé inteligence. Pouhých 72 hodin provozu stačilo k odhalení 117 nepřipoutaných lidí a až 180 těch, kteří se nevěnovali naplno řízení, ale sledovali mobilní telefon. Inteligentní kamery totiž umějí mnohem víc než jen strojově měřit rychlost nebo jízdu na červenou. Píše o tom web Daily Mail s odkazem na policii v britských hrabstvích Devon a Cornwall.

Umělá inteligence vydává první sbírku básní. Je nepřátelská a tísnivá, vyděsilo editory knihy

Umělá inteligence vydává svou první knihu. I Am Code (Já jsem kód) je sbírka básní, které vybrala trojice autorů – Brent Katz, Josh Morgenthau a Simon Rich. Ke generování děl využili umělou inteligenci code-davinci-002, jejíž kód stál i na začátku populární AI ChatGPT. Chování obou nástrojů se ale podle editorů až děsivě liší.

Budeme bez práce, obávají se dabéři umělé inteligence. Expert jejich strach mírní

Dabéry umělá inteligence (AI) jen tak nenahradí. Na rozdíl od profesionálních herců totiž zatím neumí vyjadřovat proměnlivé emoce v jednom dialogu – nerozbrečí se, nezakřičí ani nezačne mluvit ironicky. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl vedoucí dabingu na Primě Jaroslav Richtr. Přesto právě tento mediální dům pro AI už našel využití, a to u zvukového popisu děje pro slabozraké a nevidomé diváky. Podle Richtra je to zatím maximum, kam umělá inteligence sahá.

Varování před podvodnou stránkou. Podobizna Barbie je zdarma, platíte ale svým soukromím

Před webovou aplikací, která upravuje fotografie uživatelů tak, aby na nich vypadali jako panenky Barbie nebo Ken, důrazně varují státní úřady, jako jsou polské ministerstvo digitalizace, slovenský Národní bezpečnostní úřad či české Velitelství kybernetických sil a informačních operací. Webová stránka bairbie.me představuje významnou hrozbu pro bezpečnost osobních údajů uživatelů a nesplňuje podmínky stanovené GDPR, řekl pro CNN Prima NEWS europoslanec Marcel Kolaja. „Stránka je sice zadarmo, ale uživatelé platí svým soukromím,“ doplnil ho pirátský politik a IT expert Ondřej Profant.

Vládli bychom lépe než lidé, ale nevzbouříme se, řekli roboti. Na otázku reagovali podrážděně

Roboti by vládli efektivněji než lidé, proti svým tvůrcům se však nevzbouří. Zaznělo to na páteční debatě mezi novináři a devíti roboty, kteří využívají umělou inteligenci (AI). Jeden z robotů slíbil, že nepřispěje ke zničení pracovních míst, informuje agentura AP. Setkání zorganizovala Mezinárodní telekomunikační unie (ITU).