reklama
CNN Prima News umělá inteligence

umělá inteligence

Výpis příspěvků ke štítku „umělá inteligence“

V digitalizaci nám ujíždí vlak, varuje vědkyně. Stát jen předstírá, že situaci řeší

30. září 2021 08:20

Česko nemá dostatek soukromých společností, které by dokázaly investovat masivní prostředky do rozvoje a využívání informačních technologií a umělé inteligence. Tomu odpovídá i poměrně nízká úroveň digitalizace českých firem. A situaci nezlepšuje ani stát. „Vláda systematicky umělou inteligenci nefinancuje, a to navzdory různým strategiím a deklaracím,“ tvrdí vědkyně Lenka Kučerová, ředitelka spolku Prg.ai. Důsledky se podle ekonomů projevují v nízké produktivitě práce i nízkých mzdách českých zaměstnanců.

Chcete ve sledování primátů pokračovat? Facebook si uřízl ostudu s označením černochů

6. září 2021 11:49

Uživatelé Facebooku upozornili na automatickou výzvu, která je vybízela v pokračování sledování „videí o primátech“. Tato věta však byla použita u snímku, na němž byli Afroameričané ve střetu s bělochy a policisty. Představitelé sociální sítě se za chybu algoritmu omluvili a selhání umělé inteligence prý začali vyšetřovat.

Huawei: Rozšířená realita se bez 5G sítí neobejde

22. června 2021 14:18

Technologický pokrok urychlený celosvětovou pandemií znamená pro rozšířenou realitu (AR) nové možnosti rozvoje. Propojení fyzického světa s digitálním přináší do budoucna nejen zcela jedinečné příležitosti pro širokou škálu odvětví včetně vzdělávání, turistického ruchu a e-commerce, ale také představuje zajímavý ekonomický přínos: dle prognóz bude mít ekosystém AR do roku 2025 tržní hodnotu 300 miliard dolarů. Jak zaznělo v rámci Better World Summitu, na kterém své vize představila i společnost Huawei, důležitým předpokladem rozvoje AR jsou 5G sítě.

Pozor na umělou inteligenci. Není neomylná, stvořili ji lidé, varuje agentura EU

16. prosince 2020 07:22

Agentura Evropské unie pro základní lidská práva varuje před riziky využívání umělé inteligence při prediktivní policejní kontrole, lékařské diagnostice či cílené reklamě. Jde o reakci na chystané přijetí unijních pravidel pro řešení výzev, které přináší využívání nových technologií. Informovala o tom agentura Reuters.

reklama