reklama
CNN Prima News univerzita

univerzita

Výpis příspěvků ke štítku „univerzita “

Multifunkční superministr. Havlíček zvládá kromě řízení dvou resortů i vyučovat

12. prosince 2020 12:45

O vytíženosti vicepremiéra, ministra průmyslu a obchodu a také ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO) se napsalo a řeklo již mnoho. Klíčový člen vlády a důležitý muž Andreje Babiše zvládá vedle vedení dvou resortů či sekundování premiérovi i další aktivity. Kromě toho, že je členem několika rad, stíhá ještě vyučovat. Havlíček sdělil CNN Prima NEWS, že práci se studenty se chce věnovat i nadále.

Distanční výuka v roce 2021? Univerzity budou moci upravit výuku kvůli covidu i příští rok

19. listopadu 2020 16:29

Vysoké školy budou zřejmě i příští rok moct učit a zkoušet kvůli epidemii koronaviru na dálku, upravovat harmonogram studia a termíny přijímacích zkoušek. Novelu vysokoškolského zákona, která to umožní, ve čtvrtek schválil Senát. Norma nyní čeká na podpis prezidenta. Dálkovou výuku a úpravy v akademickém roce dělaly školy kvůli koronaviru už na jaře. Umožnil jim to zvláštní zákon, který je ale účinný jen do konce letošního roku. Nová trvalá ustanovení ve vysokoškolském zákoně by měla na tuto normu navázat.

Šílený experiment v Německu? Tisíce lidí zkoušely, jak na nákazu na koncertech

22. srpna 2020 21:05

V Německu uspořádali v sobotu tři koncerty, jimiž chtěli vědci z univerzity v Halle ověřit, jaká opatření jsou vhodná pro obnovu podobných akcí. V rámci projektu Restart-19 se dobrovolníci zúčastnili v Lipsku tří koncertů německého zpěváka Tima Bendzka, přičemž na každém z nich panovaly pro návštěvníky trochu jiné podmínky. Výsledky studie by měly být známy do šesti týdnů, uvedl web televize ZDF.

Rektor Masarykovy univerzity: On-line výuka bude zčásti pokračovat i příští rok

10. června 2020 18:54

Koronavirová pandemie se výrazně promítla do fungování vysokých škol. Přednášky, zkoušky i přijímací řízení probíhají on-line. Na některých školách by tento systém mohl doplnit kontaktní výuku i v příštím školním roce. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to moderátorce Martině Kuzdasové řekl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.

reklama